ONKYO TX-NR696 - 4K/HDR/ATMOS - zewnętrznego urządzenia

cola0760

Member
Trzeba jakieś dwa przyciski źródła wcisnąć jednocześnie i przytrzymać (nie pamiętam jakie, chyba cbl/sat i bd ale sprawdź w ustawieniach) i będzie hdr.

tak, robię to (zmiana z 4k STD na 4K ENHANCED) i obraz całkowicie znika :( (dźwięk się tylko próbuje wydobywać, ale nic poza tym)

dodam, że tej informacji o zmianie z 4k STD na 4k ENHANCED nie ma w instrukcji, ale stronę wcześniej podał mi to kolega.

aaaa i przypomnę (pisałem o tym na poprzednich stronach), że jak podpinam PC to puszcza HDR, ale tylko przy 4K/30p, a jak dam na 4K/60p to zachowuje się dokładnie tak samo jak konsola
 
Ostatnia edycja:

miroski

Member
Jakie masz kable HDMI? 2 identyczne, z konsoli/laptopa do amplitunera i z amplitunera do TV? Czy podłączając sprzęt bezpośrednio do TV sprawdziłeś na obu kablach? Jak są opisane kable HDMI na przewodzie? Może warto zaopatrzyć się w certyfikowane kable HDMI o przepustowości 18gbps.
 

cola0760

Member
Jakie masz kable HDMI? 2 identyczne, z konsoli/laptopa do amplitunera i z amplitunera do TV? Czy podłączając sprzęt bezpośrednio do TV sprawdziłeś na obu kablach? Jak są opisane kable HDMI na przewodzie? Może warto zaopatrzyć się w certyfikowane kable HDMI o przepustowości 18gbps.

kable mam HDMI 2.0 (niekoniecznie certyfikowane), ale robiłem machniom z wszystkimi kablami więc to na bank nie kabel skoro bezpośrednio podłączony działa prawidłowo
 

cola0760

Member
Zadzwoniłem do EIC. Rozmawiałem z Technikiem i powiedział, że to musi działać i żeby to działało, to 4K musi być ustawione na ENHANCE (oczywiście mam, ale jest tylko czarny ekran) Polecił by zresetować fabrycznie urządzenie (wątpię by to pomogło). Powiedział też, że Oni się Onkyo już nie zajmują i dystrybucje i serwis przejęła firma DSV. Dzwoniłem tam, ale po 30minutach słuchania muzyczki w telefonie zerwało połączenie. Wysłałem zgłoszenie formularzem i opisałem problem. Czekam.

miał ktoś do czynienia z DSV? Kumaci ludzie tam siedzą?
 

cola0760

Member
OK - temat rozwiązany. UWAGA: pomogło przywrócenie do fabryki/twardy reset i nagle przy 4K Enhanced zaczął pracować :)

ufffff... dziękuję wszystkim za zaangażowanie :)
 
Do góry