Wymiana amplitunera, czy warto?

kalatos

New member
Szanowni,

zwracam się do Was z prośba o opinie czy warto zamieniać amplituner Onkyo TX-SR444 (jeden z niższych modeli mający już kilka lat) na jakiś wyższy model? Czy będzie słyszalna różnica ? Głośniki 5.1 Jamo S606

Budżet na nowy ampli około 1500 może być oczywiście używany. Wymagań wielkich nie ma:

- możliwość aktualizacji oprogramowania, podłączenie do sieci
- pass through
- obsługa 4K (telewizor samsung ue65RU7172)

Będę wdzięczny za wasze opinie i konkretne modele do rozważenia.

Pozdrawiam,
Łukasz



Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
 

mors111

Active member
Bez reklam
Szanowni,

zwracam się do Was z prośba o opinie czy warto zamieniać amplituner Onkyo TX-SR444 (jeden z niższych modeli mający już kilka lat) na jakiś wyższy model? Czy będzie słyszalna różnica ? Głośniki 5.1 Jamo S606

Budżet na nowy ampli około 1500 może być oczywiście używany. Wymagań wielkich nie ma:

- możliwość aktualizacji oprogramowania, podłączenie do sieci
- pass through
- obsługa 4K (telewizor samsung ue65RU7172)

Będę wdzięczny za wasze opinie i konkretne modele do rozważenia.

Pozdrawiam,
Łukasz



Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Jasne że warto. Onkyo 6.. 646,656,676,686..... Im nowszy tym lepiej . Serie od 809 też warte uwagi, to już bardzo dobre modele
 

kalatos

New member
Który konkretnie z serii 6 polecasz, czy rzeczywiście różnica przy założeniu że głośniki zostają będzie zauważalna ? :)


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Dlaczego problemem ? Grają zadowalająco :)

Jeżeli dla Ciebie 606 grają zadowalająco, to masz przed sobą świetlaną przyszłość i czeka CIę jeszcze wiele radości z audio z innym skrzynkami.

Jeżeli chodzi o Onkyo, to miałem 656 i bardzo polecam.
Świetny ampli, w swoje klasie niemal bezkonkurencyjny.
Można śmiało założyć, że wyższe modele z serii "6" nie umniejszą jakości, więc jak się uda to śmiało można startować od 656.
 

kalatos

New member
Ale z tymi głośnikami to ma w ogóle szanse zadziałać ? Czy lepiej pomyśleć również o ciut lepszych głośnikach ? :)


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Musi zadziałać, pytanie czy lepszy ampli wskrzesi z tych kolumn na tyle więcej, żeby Cię zadowolić. Ja do 606 podłączałem ampli dużo droższe i za wiele nie nawojowałem. Gdybyś zmieniał skrzynki, to też wypadałoby wrzucić lepszy ampli, a takim na pewno jest już wspomniany 656.
 

kalatos

New member
A jeżeli o skrzynki chodzi to co byś polecił co byłoby delikatnie droższe niż 606 i przy tym nieco lepsze. Mówimy o 5.1


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Jeżeli do KD i nie za drogo, to w ciemno brałbym jakiś używany set Klipscha.
Pchnie Ci energię w kinie. Bardzo łatwe są też do wysterowania.
 

kalatos

New member
A jakiś konkretny model mógłbyś polecić ? Zdecydowanie używany :) KD głównie choć zdarza się od czasu do czasu zagrać głośniej muzyczkę :)


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
 

kalatos

New member
Zakupiony TX-NR686 tylko dziś na ibood za 1390 pln także myśle, że cena zacna. Jakby ktoś szukał to ibood.pl :)

Mam nadzieje ze wybór dobry ?

Szukałem szukałem aż okazja sama przyszła :)

Teraz tylko z czasem te głośniki. Oglądam te marki klipsch ale póki co poza zasięgiem cenowym :)


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
 

marciniozo

Well-known member
Bez reklam
Super cena. Oby wszystko było OK, bo sklep ma dużo negatywnych opinii. Chyba, że amplituner już u Ciebie, wtedy niech długo i dobrze służy...
 

kalatos

New member
Sklep działa sprawnie, sporo tam kupuje. Także jak ktoś chce go jeszcze w tej cenie drapnąć to warto bo może się wyprzedać.

Pytanie, czy teraz te moje głośniki S606 cokolwiek więcej z niego wyciągną ? :)


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
 

Ataszek

Active member
Bez reklam
Przyjedzie to podłącz i sam się przekonaj czy jest różnica - wg mnie jak i innych zmiana skrzynek przyniesie pożądany efekt (np. coś z Klipsch w KD dobrze zgrywa się z Onkyo) - kwestia kasy - zawsze możesz coś odzywskać sprzedając swoje.
 
Do góry