Wymiana amplitunera, czy warto?

kala-x

New member
Witam.Podepnę się pod temat ponieważ z racji że kupiłem TV oled 4k i muszę wymienić poczciwego Dreamboxa 7080:-( na tuner obsługujący 4k. Obecnie mam amplituner Yamaha rx-v461. Mam upatrzony tuner 4k,ale nie ma w nim łącza optycznego S/PDIF. Mój amplituner po kablu hdmi przepuszcza obraz ale nie przepuszcza dźwięku na kolumny,ten model tak ma/do tv lg idzie dźwięk/. Zestaw kolumn który posiadam to Quadral 5.1 które nie podlegają wymianie.Z Yamahy jestem zadowolony,dobry, poczciwy sprzęt/nie potrzebuję audiofilskich doznań;)/.Chciał bym kupić coś w miarę budżetowego na kolejne kilka dobrych lat,max 2000zł.Mam nadzieję że obecne amplitunery przepuszczają obraz i dźwięk po hdmi. Sygnał 4k jest brany pod uwagę,bluetooth i wi-fi.
 
Ostatnia edycja:

sobiepa

New member
Koledzy można się tutaj podpiąć miałem ONKYO txnr 515 padł po 6 latach do wymiany prawdopodobnie procesor/ bez dźwięku w kolumnach/.Co kupić czy brać koleje ONKYO skoro naprawa 1200 zł Czy ta poprzednie wpadka nie występuję już w nowszych? Mógłby ktoś coś doradzić bo cisza w domu.Kolumny zostały 7,1 Jamo. Pozdrawiam.
 

kalatos

New member
Szanowni,

jeżeli chodzi o ibood to sprzęt dojechał.

Przyznam jednak szczerze ze jestem mocno zawiedziony póki co, jestem prawie pewien, ze coś złe skonfigurowałem używając tego konfiguratora :)

Otóż dwa podstawowe problemy:
- po automatycznym ustawieniu głośników przy użyciu mikrofonu grają dużo ciszej niż na SR444, zwłaszcza subek. Czego to może być wina? Fakt ze jest dużo wyższa skala pogłaszania, ale na połowie skali prawie w ogóle go nie słychać. Czy powinien być podpięty do wejścia 6 czy do innego ?
- nie działa poprawnie ARC. Dodam ze wymianie uległ tylko ampli. Przy próbie odtwarzania czegokolwiek z tv (YouTube, netflix) ampli przełącza na chwile na tv po czym wraca do ostatniego źródła. Nawet przy manualnym przełączeniu na tv nie ma dźwięku z materiałów odtwarzanych na TV.

Będziecie uprzejmi doradzić co napsulem ? :)



Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
 

bl4ck

Active member
Bez reklam
To sobie daj głośniej sub'a jaki masz z tym problem? tak samo z ogólną głośnością tak to prostu jest.
Co do ARC to niestety temat rzeka bo urządzenie potrafią się nie lubieć i po prostu nie będą ze sobą działać.
 

kalatos

New member
Dzięki ze odpowiedz. Co ciekawe na starszym modelu się lubiły a tv model 2019. Czy tos jeszcze można próbować, nie wiem np kabel? Słabo trochę. Jak tu netflixa obejrzeć w DD?


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
 

bl4ck

Active member
Bez reklam
Wyłącz hdmi cec w amplitunerze wyjdź z menu, wejdź ponownie włącz hdmi cec odłącz prąd od wszystkich urządzeń poczekaj chwilę i włącz ponownie i sprawdź.

Wyłącz hdmi cec w amplitunerze wyjdź z menu, wejdź ponownie włącz hdmi cec ECO odłącz prąd od wszystkich urządzeń poczekaj chwilę i włącz ponownie i sprawdź.
 

bl4ck

Active member
Bez reklam
Twoje połączenie powinno wyglądać następująco

TV (HDMI ARC) > AMPLITUNER
W amplitunerze musi być włączone hdmi cec.
W menu amplitunera pozycja numer 4. Source > 4.3 Audio sel > Audio : ARC
 

kalatos

New member
Próbowałem wszystkiego objaw ten sam. Otorz zauważyłem taka prawidłowość ze opcja wyboru w źródle ARC pojawia się tylko jak na źródle TV wybiorę jakieś hdmi. Jak zostawię puste to opcja jest wyszarzana. Ręce opadają :(

bbdf4108cdd72157c4ef314969bd922f.jpg
e37f8a0353aecb39ee0cf6660ebc601d.jpg
0355d873347bef3874837c45fb5092a6.jpg


Efekt jest taki że przy odpaleniu czegokolwiek ze smarta na sekundę wskazuje TV po czym wraca do CBL/SAT

Czy problemem może być kabel hdmi? Może rozwiązaniem będzie spięcie telewizora z amoli kablem cyfrowym ?

Jeszcze pytanie odnośnie tych miliona trybów słuchania przy filmach i muzyce, który jest najbardziej optymalny o efektywny dla filmów i przestrzennego dźwięku, DD?

Dzięki,
Łukasz


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
 

bl4ck

Active member
Bez reklam
Powiedz jakie masz urządzenia i jak podłączone.
Sam sobie wyrobisz zdanie o trybach co ci najlepiej gra kwestia preferencji.
 

kalatos

New member
CBL/SAT dekoder nc+ podłączenie hdmi
Game konsola PS4 podłączenie hdmi
Streambox konsola xBox360 podłączenie hdmi

Zakładam ze w źródle tv nie powinno być ustawione żadne hdmi ale tedy znika ta opcja AUDIO Selector

Napisałem jeszcze do eic ale pewno mnie zleją bo ibood to nie Polska dystrybucja oraz bezpośrednio do Onkyo.

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
 

bl4ck

Active member
Bez reklam
Skoro przełącza na CBL/SAT to znaczy że jest tam sygnał video?
Wyłączysz wszystko, tuner wyłącz z prądu, włącz tv i Netflix i jest dźwięk?
W tv wejścia HDMI nie wszystkie mają arc sprawdź który port obsługuje.
 

kalatos

New member
Na CBL/SAT jest sygnał cały czas to znaczy ze jak uruchamiam np netflixa to nie gaszę dekodera. Jeżeli chodzi o TV to jak wcześniej pisałem w konfiguracji reszty nic się. Je zmieniło tzn kabel hdmi jest wrzucony w HDMI 3 czyli w Samsungu ten który obsługuje ARC


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
 

kalatos

New member
Nawet pozbawiając dekoder źródła zasilania i uruchamiając smart ampli wraca po ułamku sekundy na CBL/SAT


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
 

ernet

Active member
Bez reklam
A może...

Koledzy można się tutaj podpiąć miałem ONKYO txnr 515 padł po 6 latach do wymiany prawdopodobnie procesor/ bez dźwięku w kolumnach/.Co kupić czy brać koleje ONKYO skoro naprawa 1200 zł Czy ta poprzednie wpadka nie występuję już w nowszych? Mógłby ktoś coś doradzić bo cisza w domu.Kolumny zostały 7,1 Jamo. Pozdrawiam.

PS. Mam na sprzedaż TX - NR 509 w idealnym stanie. Ampli sprawdzony w oficjalnym serwisie Onkyo
pod kątem sprawności . Oryginalny karton,pilot,mikrofon i wszystko, co było w zestawie.jestem pierwszym właścicielem.Zwracam uwagę na 2-liniowy wyświetlacz.Teraz to rzadkość.Pytania proszę na Priva.
http://www.onkyo.pl/pl/Produkty/Kino_domowe/Amplitunery_kina_domowego/TX-NR509
 
Ostatnia edycja:
Do góry