Onkyo 656 i Xbox One S problem

ciepok77

New member
Witam. Właśnie kupiłem telewizor 4k Sony 65ZF9 i po podłączeniu do niego amplitunera Onkyo 656, do którego jest podłączony Xbox One S, tenże Xbox pracuje tylko w FHD. Nie da się na nim włączyć 4k, pisze, że odbiornik nie obsługuje 4K, ale jak podepnę bezpośrednio Xboxa do tv to wszystko jest w porządku. O co może chodzić, na pewno coś blokuje amplituner, ale co? Xbox jest wpięty w hdmi 3, a ono obsługuje 4k z zabezpieczeniem HDCP2.2. Miał ktoś podobny przypadek? Znalazłem identyczny temat na innym forum, ale tam nie ma podanego rozwiązania, a temat umarł w kwietniu. Znalazłem jeszcze kilka innych, podobnych sytuacji, z innymi amplitunerami, więc mój przypadek nie jest odosobniony. Będę wdzięczny za każdą poradę:)
 

DarkMag

New member
Sprawdź ustawienia Onkyo, może czegoś nie włączyłeś. Nr. 2 HDMI input włącz HDCP 2.2 na HDMI nr.3. I Nr. 7 Initial setup przejdź całe i włącz wszystko. Nie wiem jak w tym TV, ja u siebie wybrałem, że xboxa mam podłączonego przez amplituner a nie bezpośrednio do TV. Dzięki temu xboxa obsługuję pilotem TV.

I zrób aktualizację TV i Onkyo. Mi dopiero po ostatniej aktualizacji Onkyo działa ARC ;)
 
Ostatnia edycja:

Noisy

Member
Ja mam ten sam problem z PS4 kupilem tv 4k chcialem sobie zagrac w wyzszej rozdziczosci i porownac jak to teraz wyglada i dupa. Pisze ze tv nie obsluguje 4k :( wszystkie ustawienia obskoczylem i nie widze zeby cos bylo zle ustawione.
 

ciepok77

New member
Sprawdź ustawienia Onkyo, może czegoś nie włączyłeś. Nr. 2 HDMI input włącz HDCP 2.2 na HDMI nr.3. I Nr. 7 Initial setup przejdź całe i włącz wszystko. Nie wiem jak w tym TV, ja u siebie wybrałem, że xboxa mam podłączonego przez amplituner a nie bezpośrednio do TV. Dzięki temu xboxa obsługuję pilotem TV.
I zrób aktualizację TV i Onkyo. Mi dopiero po ostatniej aktualizacji Onkyo działa ARC ;)

Witaj, wszystko mam poustawiane tak jak piszesz, na wszystkich wejściach(tzn na 3, bo na tylu można), które używam dałem HDCP2.2. Byłem w sobotę kupić dwa nowe kable hdmi, które obsługują wszystko, arc, 4k, cec i wiele więcej, ale to też nic nie pomogło, dalej konsola podłączona bezpośrednio do tv śmiga ładnie, ale przez ampli nie widzi 4k. Muszę jeszcze sprawdzić to Initial setup, ale to już po pracy i dam znać. Niby to nie problem, bo arc działa b.dobrze i mogę puścić dźwięk spowrotem na ampli, ale jakoś wolałbym bezpośrednio przez ampli, boję się, że tv coś po drodze utnie w dźwięku, o ile nie martwi mnie to w grach, o tyle chciałem używać xboxa jako BluRay do 4k.
 

ciepok77

New member
Witam. Dzisiaj po powrocie z pracy próbowałem różnych ustawień i dalej nic, mało tego, jak chciałem oglądać film 4K z Blueraya w xboxie podłączonego do tv (przez amplituner dalej nie widzi 4K) to nie mogłem puścić przez ARC dźwięku na amplituner. Pomogło dopiero wyłączenie szyny z prądu na 2min i ARC zaczął działać. Czytałem o takim przypadku wcześniej na jakimś forum jak ktoś miał problem podobny do mojego, czyli braku 4K przy podłączeniu konsoli przez amplituner i też mu co jakiś czas nie działał kanał zwrotny ARC, tylko wyłączenie ma chwilę urządzeń z prądu powodowało powrót do normalności. Powiem szczerze, że już nie wiem o co chodzi. Zawsze wszystkie urządzenia miałem wpięte w amplituner, a on był podłączony do TV i projektora i nie miałem takich problemow. Robi się coraz ciekawiej, tylko co w tej układance nie pasuje. Nachodzi mnie jeszcze do przywrócenia wszystkiego do ustawień fabrycznych i wtedy sprawdzenia czy zadziała, ale powstrzymuje się tylko dlatego, że jak to nie pomoże to czeka mnie masa roboty, żeby wszystko na nowo poustawiać. Może, ktoś miał już taki przypadek, że czasem ARC odmawiał posłuszeństwa?
 

DarkMag

New member
Sprawdź czy masz w ustawieniach TV, że powiedzmy pod HDMI1 masz wpiętą konsolę ale nie bezpośrednio tylko przez amplituner.
Zaktualizuj oprogramowanie wszystkiego.
Jak nic nie da rady to reset ampli.
A może przeszukaj ustawienia konsoli. Może tam masz coś włączone/wyłączone, że przez ampli nie chce działać.
Sprawdź ustawienia-wyświetlanie i dźwięk-wyjście wideo-tryby wideo i włącz tam wszystko, szczególnie zezwalaj na tryb YCC 4:2:2.
 
Ostatnia edycja:

ciepok77

New member
Witam. Zrobiłem wczoraj jak radziłeś reset amplitunera. Po przejściu procesu inicjacji zamieniłem kabel od tunera Ferguson (bo on był podpięty w amplituner) z kablem od xboxa, włączyłem i 4k przeszło. Na twarzy pojawił się banan. Zgasiłem wszystkie sprzęty, odłączyłem kabel z xboxa od tv, i podpiąłem do amplitunera, kabel od tunera Ferguson wrócił na miejsce, włączam wszystko i zonk. Dalej nie przepuszcza 4k, tylko max 1080. Już nie mam sił. Znowu zgasiłem wszystko i Xbox bezpośrednio poszedł do telewizora i 4k jest, masakra jakaś.
 

sideswipe

New member
Witam. Dzisiaj po powrocie z pracy próbowałem różnych ustawień i dalej nic, mało tego, jak chciałem oglądać film 4K z Blueraya w xboxie podłączonego do tv (przez amplituner dalej nie widzi 4K) to nie mogłem puścić przez ARC dźwięku na amplituner. Pomogło dopiero wyłączenie szyny z prądu na 2min i ARC zaczął działać. Czytałem o takim przypadku wcześniej na jakimś forum jak ktoś miał problem podobny do mojego, czyli braku 4K przy podłączeniu konsoli przez amplituner i też mu co jakiś czas nie działał kanał zwrotny ARC, tylko wyłączenie ma chwilę urządzeń z prądu powodowało powrót do normalności. Powiem szczerze, że już nie wiem o co chodzi. Zawsze wszystkie urządzenia miałem wpięte w amplituner, a on był podłączony do TV i projektora i nie miałem takich problemow. Robi się coraz ciekawiej, tylko co w tej układance nie pasuje. Nachodzi mnie jeszcze do przywrócenia wszystkiego do ustawień fabrycznych i wtedy sprawdzenia czy zadziała, ale powstrzymuje się tylko dlatego, że jak to nie pomoże to czeka mnie masa roboty, żeby wszystko na nowo poustawiać. Może, ktoś miał już taki przypadek, że czasem ARC odmawiał posłuszeństwa?


Sprobuj konwerter HDCP. Mi pomógł https://c4i.com.pl/produkt/konwerte...fxn-sx-hdcp01-konwerter-hdcp-2-2-do-hdcp-1-4/
 

vulture30

New member
U mnie pomogło zaaktualizowanie amplitunera i włączeniu w nim opcji hdmi enhanced. Xbox podłączony do onkyo game i onkyo do Xg9505 hdmi 3arc

Wysłane z mojego Redmi Note 8 Pro przy użyciu Tapatalka
 
Do góry