Onkyo TX-RZ840 VS Denon AVR-X4500H

Henry

Active member
Bez reklam
Dobra cena za tego Denka powinna być zgodna z jego nazwą ;)

btw. Mam u siebie 4500 i w kinie radzi sobie nadspodziewanie dobrze, muzyki raczej na nim nie słucham, ale jak na Denona jest naprawdę nieźle.
Wzmaka Denona w życiu bym nie kupił, ale gdybym musiał tylko na jednym urządzeniu ogarnąć kino i stereo, to z tym amplitunerem byłoby znośnie.
 

Crucer

New member
Po odsłuchach zdecydowałem się praktycznie na denona avr 4500, lecz zacząłem się zastanawiać nad mocą tego amplitunera, ponieważ z testów kolumn JBL l890 jak i innych konstrukcji - nawet sporo droższych wynika że większość kolumn jest tylko 4ohoma jak i te JBL które posiadam, czytając testy Amplitunera AVR 4500 na jednym z znanych portali audio opisali, że moc przy 4 ohm drastycznie spada gdzie przy 8 ohm ma 2x159W a już przy 4 ohm ma tylko 2x57 W.
W instrukcji zaś podana jest moc dynamiczna gdzie przy 4 ohm ma 2x190W.

O co w tym wszystkim chodzi ? nie sugerować się testami ?

Z tego co rozumiem to wychodzi na to że jeśli zostawię w ampli ustawienie na 8ohm to jak zapnę swoje kolumny które mają 4ohm to moc będzie większa amplitunera lecz będzie się grzał tak ?
 

wojoo

New member
Podłącze się pod temat i zapytam...

Który z 2 wymienionych w temacie będzie miał cieplejsza barwę? lepiej zagra z dynamicznymi kolumnami np klipsh refference 280?


Który ma lepsza automatyczną kalibrację?
 

lolo2

Well-known member
Bez reklam
Podłącze się pod temat i zapytam...

Który z 2 wymienionych w temacie będzie miał cieplejsza barwę? lepiej zagra z dynamicznymi kolumnami np klipsh refference 280?


Który ma lepsza automatyczną kalibrację?


Musisz odsluchac.
Fanboye onkyo poleca ci onkyo a inni denona.


Automatyczna kalibracje napewno ma lepsza denon. Onkyo nie potrafi skalibrowac basu.
 

werf

Active member
Bez reklam
Denon będzie cieplejszy. Onkyo bardziej dynamiczne,przejrzyste,przyjemne w odbiorze z wykopem. Kalibracja tak jak wspomniał przedmówca po stronie Denona.
 

wojoo

New member
Musisz odsluchac.
Fanboye onkyo poleca ci onkyo a inni denona.


Automatyczna kalibracje napewno ma lepsza denon. Onkyo nie potrafi skalibrowac basu.


Dzięki,


aktualnie testuje pioneer 504 i w stereo zdecydowanie mi nie pasuje, brzmienie jest zbyt płaskie, brakuje niskich tonów i scena jest zawężona



Zupełnie inne odczucia są co do KD - tu fajnie sobie daje rade :) tu raczej nic bym nie zmieniał


Ponoć ten model pioneera jest taki sam jak rz840?
 

wojoo

New member
Kurcze, nie wiedziałem, że 4500 jest już dosyć starym modelem :( brakuje mu kilku funkcji względem 840...

Trzeba będzie poczekać na 4600
 

wojoo

New member
Hdmi 2.3, brakuje IMAX, brak obslugi sluchawek po BT i neszcze kilku funkcji ktore ma 840 a 4500 nie ma...

Jezeli onkyo gra tak samo jak pioneer 504 to nie do konca mi odpowiada. Poza tym brak obslugi Dolby Vision w 60kl calkowicie dyskwalifikuje go w moim przypadku

Wysłane z mojego SM-G986B przy użyciu Tapatalka
 

zochu91

Klub HDTV.com.pl
VIP
A do czego Ci ten IMAX Enchanced? ;) Onkyo nie zagra tak jak Pioneer.
HDMI 2.3 - z ciekawosci co wnosi względem HDMI 2.1? Myslalem ze najistotniejsze dzisiaj jest 2.0 i HDCP 2.2 zeby odpalać pełne 4k, więc o co chodzi z tą pogonią wersji HDMI?
 

wojoo

New member
A do czego Ci ten IMAX Enchanced? ;) Onkyo nie zagra tak jak Pioneer.
HDMI 2.3 - z ciekawosci co wnosi względem HDMI 2.1? Myslalem ze najistotniejsze dzisiaj jest 2.0 i HDCP 2.2 zeby odpalać pełne 4k, więc o co chodzi z tą pogonią wersji HDMI?
Zawsze lepiej miec niz nie miec ;)

Co masz na mysli ze Onkyo nie zagra tak jak Pioneer?

Jezeli kolejne 15 lat nie bede zmienial ampli to lepiej miec opcje najnowsze jakie sa tylko dostepne ;)

Wysłane z mojego SM-G986B przy użyciu Tapatalka
 

werf

Active member
Bez reklam
Hdmi 2.3, brakuje IMAX, brak obslugi sluchawek po BT i neszcze kilku funkcji ktore ma 840 a 4500 nie ma...

Jezeli onkyo gra tak samo jak pioneer 504 to nie do konca mi odpowiada. Poza tym brak obslugi Dolby Vision w 60kl calkowicie dyskwalifikuje go w moim przypadku

Wysłane z mojego SM-G986B przy użyciu Tapatalka

Hdmi 2,3 przynajmniej oficjalnie to jeszcze chyba nie ma : ) a hdcp 2,3 to w rz 840 też nie uświadczysz póki co.
 

lolo2

Well-known member
Bez reklam
Zawsze lepiej miec niz nie miec ;)

Co masz na mysli ze Onkyo nie zagra tak jak Pioneer?

Jezeli kolejne 15 lat nie bede zmienial ampli to lepiej miec opcje najnowsze jakie sa tylko dostepne ;)

Wysłane z mojego SM-G986B przy użyciu Tapatalka

IMAX i THX to tryby wykupione na wylacznosc przez onkyo jak narazie. Wiec w denonie sie ich nie doszukuj. Denony poszly w tryby AURO 3D


HDMI 2.3?? Gdzies to wyczytal.
 

Fanek

New member
Bez reklam
HDCP 2.3 mu chodziło napewno. Róznice wzg 2.2 na dzień dzisiejszy brak.
HDMI 2.1 jest zdaje się tylko jeden model ampli który je ma i kosztuje 16k zł.

Na dzień dzisiejszy i jeszcze lekko 4 lata albo więcej wystarczy ampli HDMI 2.0 i z obdługą eARC. Onkyo to mają.
No chyba że myślisz o urządzeniu co bedzie wyświetlać 8K, na które nie ma jeszcze prawie żadnego source :mrgreen:


Swoja drogą Auro 3D czy Sonos są wykorzystywane w jakichś filmach UHD ? chyba nie, panuje Atmos i DTS X i to się pewnie szybko nie zmieni
 
Do góry