Zamiana Onkyo TX-NR535 na Denon AVR-X2400H

dzudzu9

New member
Witam.

Chciałbym się Was poradzić czy warto zmienić Onkyo TX-NR535 na Denon AVR-X2400H.
Od paru lat używam Onkyo i jestem w pełni zadowolony.
Tematu by nie było gdyby nie bardzo dobra cena na Denona :) Wiem, że nie najnowszy, ale nowszy od Onkyo i poziom wyżej, więc teoretycznie powinien być lepszy.

Zestaw głośników Melodika BL310, pomieszczenie 18m2 częściowo otwarte, głośniki rozstawione na powierzchni 10m2.
Zastosowanie: radio, Spotify, mp3, filmy (niestety rzadko, jak już to przeważnie przez słuchawki).
Źródło: TV, XBOX360.

Jak parę lat temu wybierałem zestaw to byłem na odsłuchach, tym razem nie mam na to czasu i chęci.
Nie chciałbym na tej zmianie stracić charakterystyki brzmienia i dołu, który w Onkyo uważam, że jest na dobrym poziomie (subwoofera nie mam i nie planuję).

Z góry dziękuję za wszelkie uwagi :)
 

Ataszek

Active member
Bez reklam
Jak masz 2.0 to kup lepiej jakiś wzmacniacz i wtedy będziesz miał różnicę w stereo.
Dla mnie zmiana tego Onkyo na Denka to skok w bok a nie krok do przodu - no i inne wrażenia odsłuchowe od tych producentów.
 
Ostatnia edycja:

Ataszek

Active member
Bez reklam
Mam zestaw 5.0.
Wielkich wymagań nie mam, ma być uniwersalnie (stąd ampli) i nie gorzej (dźwięk i funkcje) ;)

Jeśli 5.0 to ampli (suba warto dokupić jeszcze) - funkcji i nowości Denek będzie miał więcej ale dźwiękowo to już trzeba sprawdzić samemu.
 

mors111

Active member
Bez reklam
zamiast zmieniać amplituner , dokupił bym subwoofer za tyle ile budżet pozwoli , muzyka i kino mocno się zmieni ( muzyka w szczególności jak suba kupisz w obudowie zamkniętej )
 

Ataszek

Active member
Bez reklam
Mors111 - sub w stereo dla mnie nie do przyjęcia - ale jak kto woli ??? W KD nie do zastapienia.
 

dzudzu9

New member
Ampli zamówiony, co zrobię jeszcze nie postanowione.
Subwoofer całkowicie odpada - brak miejsca, potrzeby, i zwyczajnie nie widzę sensu do moich wymagań (głównie muzyka, filmy jak coś to na słuchawkach, raz na 1-2 miesiące na głośnikach).
 

dzudzu9

New member
A jeszcze Was zapytam: jak miałby się Denon X2400 do Onkyo 676 w kontekście przesiadki z Onkyo 535?
Denon już mam, ale nie miałem czasu nawet otworzyć pudełka, a co dopiero przetestować :(
Onkyo 676 do mnie jedzie.
Zastanawiam się, który byłby lepszym wyborem.
Kupując Onkyo 535 zależało mi m.in. na dobrym dole i to dostałem. Podejrzewam że 676 dałby mi po prostu więcej "dobrego" na którym mi zależało kiedyś. Ale może Denon też byłby lepszy od obecnego Onkyo.

Dodam tylko że ma być uniwersalnie, najlepiej dynamicznie, a muzyka to głównie rock.
 
Ostatnia edycja:
Do góry