Denon i Marantz przejmuja Onkyo i Pioneera.

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Eee tam trochę za daleko już to idzie. Powinna być ciągła bitwa :)

Tego samego zdania jestem, ale kto ludzi słucha ... ? :) Dla takiego Producenta jest lepiej, bo wszystko ma u siebie, do tego taniej mu wychodzi, brak konkurencji, co chcieć więcej.. bez względu co kto wybierze to pieniądze trafią do jednego Producenta..
 

brodacz

Active member
Bez reklam
Koledzy bez urazy, ale dla wszystkich siedmiu audiofilów i garstki osób od KD to rynek i tak był przesycony ofertą i markami. Telewizory jakoś naturalnie zmieniamy co 5 lat, a sprzęt hi-fi? Po co? Przecież działa. Nowa gawiedź woli soundbary i głośniki BT niż wydawać tysiące niewiadomo po co.
Sam osobiście pracowałem dla Marantza niemal ćwierć wieku temu, wielokrotnie spotykałem się z Kenem, więc nie piszcie, że urwałem się z choinki. Nawet on dostrzegał wąskie gardło w technice audio i starał się czasem isć pod prąd. Myślę, że teraz wybierze się na zasłużoną emeryturę.
Tak, wiem, wielu z was udało się przekonać, że 7.1 to lepiej niż 5.1 a 11.2 to jeszcze lepiej. Nadal będziecie kupować coraz to bardziej rozbudowany sprzęt itp. Jednak pozostaliście taką niszą, że nikt na was nie zarobi. Z drugiej strony z wiekiem tracimy słuch i choćbyśmy wydali krocie na coś lepszego to już różnic nie odczujemy. A młodzi mają inne pomysły na wydawanie kasy. Ja sam po 20 latach korzystania z klocków KI oraz SE przerzuciłem się na KD Pionka bo mi to już wystarcza.
 

przemko77

Well-known member
Bez reklam
Pewnie chodzi o dalsze obniżenie kosztów produkcji ,zwróćcie uwagę choćby na sprzęt stereo tylko w zasadzie duże koncerny japońskie są w stanie zaoferować bardzo tanie odtwarzacze CD czy wzmacniacze .Nawet jeżeli powstanie taka super grupa to zapewne poszczególne firmy dalej zachowają pewną niezależność co najwyżej może się zmienić profil produkcji - dobrym przykładem może być legendarny Studer, kiedy stał się częścią grupy Harmana to starzy fani tej firmy łapali się za głowę widząc że zamiast sprzętu audio wytwarza konsole Vista które używają stacje telewizyjne np.Polsat
Zupełnie inaczej to wygląda w przypadku Niemiec ,tam jest pewne poszanowanie do wartości i tradycji
 

Drunk

New member
Bez reklam
Zupełnie inaczej to wygląda w przypadku Niemiec ,tam jest pewne poszanowanie do wartości i tradycji
tak ale Muzułmańskiej chyba...

Branża A/V to niestety wymierający gatunek, młodym wystarcza telefon komórkowy do wszystkiego. Nic więc dziwnego, że np takie Oppo, patrząc na wynik finansowy postawiło na tą kartę właśnie. Priorytetem producenta jest to żeby zarobić, a nie żeby uszczęśliwić klienta.
 

lolo2

Well-known member
Bez reklam
AV ma problem bo od 3 lat po wprowadzeniu dtsx i atmosa kompletnie nic sie nie dzieje.

Z telefonami tez bedzie lipa niedlugo. Apple juz placze ze musi telefony sprzedawac po 5000zl zeby zyskowonosc byla podobna jak lata wczesniej. Zreszta co ile mozna wymieniac telefony.

Telewizory narazie jest bum na 55 / 65 cali 4k, kazdy wymienia. ale za dwa latka tez moze wszystko tupnac.

Mysle ze najwiekszym wrogiem techniki rtv/agd jest bogacace sie spoleczenstwo. Bo kurna jakby nie patrzac praktycznie kazdy z nas ma wszysyko co potrzebne. Mamy audio, TV 65 cale, zmywarki, pralki i suszarki. Czlowiek nie ma juz co kupowac.
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Lolo, pamiętasz czasy wprowadzania do ampli DD/DTS czy DPL, tam też nie było zmian z roku na rok, więc te 3 lata dla stosunkowo nowych standardów to kropla w morzu. Nie pamiętasz, boś młody był.
Z drugiej strony, co więcej można, ja już rewolucji nie widzę, albo inaczej, co usłyszymy więcej? Słuch też ma ograniczenia, a ilość dziur w ścianach ma swoje możliwości.

W elektronice stricte stereo już chyba nic się nie zmieni.
To co grało wybornie 15 i więcej lat temu (mowa o topowej elektronice), dziś może bez najmniejszego problemu stawać w szranki z najnowszymi topowymi konstrukcjami - na AS były zacne przykłady leciwych skrzynek/elekroniki, ale w przypadku AV z natury już tak nie jest, wiele starych ampli grało tak sobie, nawet te kolosy które kosztowały po 20tyś. bo i takich miałem kilka, ale jakby je porównać do obecnych, dużo już tańszych obecnych, to te nowe lepiej grają + oczywista sprawa mają już na pokładzie dekodery które wnoszą realną poprawe.

Na YT od lat oglądam kanały dot. KD, głównie niemieckie (najlepsze, bez pitolenia, sama robota) budują się tam konkretne salki na potęgę - od lat, wyrastają jak grzyby po deszczu, a u nas wiadomo.

Z TV zawsze będzie pogoń, była 20 lat temu, 10 lat temu (jeszcze na tym forum) i będzie przez następne naście lat, obecne tv to obiektywnie badziew i dużo jeszcze jest do zrobienia.
 

pieniążek1

Active member
Bez reklam
Armanig, muszą być jakieś przerwy kiedy się wprowadza nowość bo już dawno by to wszystko by się osrało. Pod nie już zaczyna się dziać z telefonami.za chwilę tylny panel telefonu będzie cały w obiektywach duszą kreta na siłę w dziurze.ale z drugiej strony co jakiś czas nas zaskakują bo nasza wyobraźnia jest za krótka. Zawsze pada pytanie co jeszcze można wymyślić :)
 

przemko77

Well-known member
Bez reklam
tak ale Muzułmańskiej chyba...

Rozwiń myśl ,bo nie bardzo rozumiem ten wpis
Nawet duże firmy Niemieckie nie łączą się w holdingi ani tym bardziej nie są sprzedawane np.Canton czy Elac w przypadku małych manufaktur trzeba o tym zapomnieć - Burmester ,Scheu ,Transrotor ,Octave ,Restek ..... i tak długo można wyliczać .Jeszcze lepiej to widać w przypadku innych branż np. Zeiss ,Rodenstock ,Miele. Firmy są przekazywane z pokolenia na pokolenie i jakoś nikomu do głowy nie przyszło żeby je sprzedać ,chociaż zapewne dużo chętnych do kupna by się znalazło
 

Drunk

New member
Bez reklam
Apple juz placze ze musi telefony sprzedawac po 5000zl zeby zyskowonosc byla podobna jak lata wczesniej. Zreszta co ile mozna wymieniac telefony.
Wiesz z czego to wynika? Z największej zarazy dla gospodarki jaką jest giełda, bo żeby mieć notowania trzeba wykazywać przyrost w stosunku do roku poprzedniego bo inaczej akcje lecą na mordę, pomijają oczywiście celowe "huśtanie".

Jak myślicie czemu Żydzi siedzą głównie w żarciu i lekach? Bo zjesz, wys**sz i musisz zjeść znowu i tak bez końca. Natomiast takiego wzmaka kupisz i stoi 10 lat lub więcej. Każda branża w pewnym momencuie osiąga punkt nasycenia rynku i wtedy następuje albo zgon albo kanibalizacja konkurencji co przekłada się na wzrost na giełdzie, jednak jest to jedynie odroczenie nieuniknionego, chyba że osiągnie się monopol.
 

lolo2

Well-known member
Bez reklam
Mysle ze najgorszym czynnikiem wzrostu wszysykiego sa koszta.

Koszta pracownikow ktore rosna bardzo szybko.
Koszta mediow, pradu, gazu.
Chinole juz nie chca produkowac za miske ryzu.
Zwiekszona papierologia, pozwolenia, cesje, badania itp... cala masa kosztow.

Bynajmniej tak to widze w firmie w ktorej pracuje. Zyskownosc leci w dol.
 

przemko77

Well-known member
Bez reklam
Każda branża w pewnym momencuie osiąga punkt nasycenia rynku i wtedy następuje albo zgon albo kanibalizacja konkurencji co przekłada się na wzrost na giełdzie, jednak jest to jedynie odroczenie nieuniknionego, chyba że osiągnie się monopol.

Bajki opowiadasz już nie będę znowu przytaczał Zeiss czy Rodenstock ,ale weźmy branże audio - Yamaha jakoś zgon nie nastąpił ,Elac który ma już 90 lat ,Thorens ponad 130 lat z młodszych Burmester ponad 40 i to jest ciekawy przypadek ,zespół projektowy liczy 8 osób ,nie mają kompleksów fabryk a mimo to roczny obrót na poziomie 10 mln euro
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Bajki opowiadasz już nie będę znowu przytaczał Zeiss czy Rodenstock ,ale weźmy branże audio - Yamaha jakoś zgon nie nastąpił ,Elac który ma już 90 lat ,Thorens ponad 130 lat z młodszych Burmester ponad 40 i to jest ciekawy przypadek ,zespół projektowy liczy 8 osób ,nie mają kompleksów fabryk a mimo to roczny obrót na poziomie 10 mln euro

Przemko zgadzam się , tylko jest jeden problem, po pierwsze tego typu firm co wymieniłeś jest jeszcze więcej, które to swoją technologią, zaangażowaniem w produkt, jak również jakością nie mają problemów ze sprzedażą swoich produktów, pomimo, że są to drogie zabawki i wielu nawet o nich nie pomyśli w myślach. To jednak właśnie stąd wychodzi ta róznica, że te mniejsze firmy raczej będą miały ciężko aby dojść do pewnych poziomów, gdzie nie musiałby łączyć się ze sobą, aby być konkurencyjnym na rynku, albo mieć monopol np na coś takiego jakim jest Kino Domowe. Bo tak naprawdę w tej dziedzinie te firmy najbardziej sobie radzą i to jest ich główny target.
 

lolo2

Well-known member
Bez reklam
Lolo, pamiętasz czasy wprowadzania do ampli DD/DTS czy DPL, .

Raczej nie pamietam, nie interesowalem sie kinem wtedy. A film avi lub rmvb byl dla mnie idealny.

A jeszcze zebys widzial moje pierwsze 3 posty na tym forum, wtedy dopiero bys sie smial. (cale szczescie po akcji z postimg udalo sie je wyedytowac i nie ma) xD
 

Drunk

New member
Bez reklam
Bajki opowiadasz już nie będę znowu przytaczał Zeiss czy Rodenstock ,ale weźmy branże audio - Yamaha jakoś zgon nie nastąpił ,Elac który ma już 90 lat ,Thorens ponad 130 lat z młodszych Burmester ponad 40 i to jest ciekawy przypadek ,zespół projektowy liczy 8 osób ,nie mają kompleksów fabryk a mimo to roczny obrót na poziomie 10 mln euro
Kto opowiada bajki zweryfikuje czas. To tylko kwestia położenia odpowiedniej kwoty na stół i 100 letnie tradycje kończą się z dnia na dzień.
 
Ostatnia edycja:
Do góry