Problem z nowym amplitunerem

MelonJWR

New member
Witam, wczoraj przyszedł do mnie nowy amplituner Pioneer VSX-LX303, który jest podłączony do JBL Northridge JBL ES Pack 5.1 i mam problem z subwooferem, który nie chce działać jak wcześniej, mianowicie po wyłączenia amplitunera sub nie wyłącza się automatycznie tylko musze to robić ręcznie z tyłu. Poprzednio nie miałem tego problemu z Harman Kardon AVR460.

Mam jeszcze taki problem, że podczas włączenia TV, amplituner włącza się dopiero po około ~30sek.
w drugą stronę działa to bardzo dobrze, jak wyłączam TV to amplituner się odrazu wyłącza. Telewizor to Samsung UE65NU7099
 

blackninja

ninja
Pomagam
VIP
Subwoofer nie wyłączał sie od razu, zajmowało mu to 10-15 min. Jak jest teraz jeszcze dłużej to coś nie tak z amplitunerem.
 

MelonJWR

New member
wyłączyłem amplituner dzisiaj jak wychodziłem do pracy, subwoofera nie wyłączałem, jak wróciłem po 10 godzinach to subwoofer dalej świecił na zielono. Pisać do Amazona czy do Pioneera ?
 

ikar1975

Active member
Bez reklam
Z tym subwooferem to na zdrowy chłopski rozum to jego wina, bo gdzie jest opcja auto startu w ampli czy subie. A że wcześniej działał to może teraz przestal😋
 

MelonJWR

New member
Jak odłączysz suba od amplitunera to się wyłączy?

właśnie odłączyłem kabel Cinch od Subwoofera i po okolo 5 min lampka świeci na czerwono czyli się wyłączył. :niewiem:

Czyli po wyłączeniu ampitunera musi mu cały czas wysyłać jakiś sygnał tak mi się wydaje
 
Ostatnia edycja:

MelonJWR

New member
Wtyczki obie wetknięte do końca?
Odwróć kabel wtyczkami.
Jak nic nie dało to ampli serwis.

ja mam wpięte jednym cinchem, tak samo jest w intrukcji.
Screenshot_20190512_020024.jpg.aa940ad1f5bdbd778a7ec1efa5f200d3.jpg
 

MelonJWR

New member
Zrobiłem reset, ale nic to nie dało, zauważyłem coś dziwnego:
przednie głoniki mam ustawione na "Large" i z tego co wiem przy subie musi być włączony Doble Bass. wyłączyłem tą opcje i sub dzisiała odwrotnie, kiedy miałem włączony ampli, sub zapalił się na czerwono, a kiedy wyłączyłem ampli, odrazu zapalił się na zielono.....
 
Do góry