Co wybrać - amplituner AV 7.1

RealWillyOff

New member
Cześć,


Noszę się z zamiarem zakupu zestawu do kina domowego - amplituner AV + zestaw kolum 7.1 z subwooferem.
Krótka lista do wyboru:
Pioneer VSX-933
Denon AVR X1500H, AVR X2400H
Sony STR-DH770
ONKYO TX-NR575


Czy unikać któregoś producenta, a może któryś robi coś lepszego niż pozostali?
Z góry dziękuję za opinie i sugestie.


Michał
 

Henry

Active member
Bez reklam
Żaden. Oppo 203+ wielokanałowa końcówka mocy.
Tyle, że Kolega celuje w najtańsze amplitunery na rynku, a sam Oppo 203, o ile gdziekolwiek jeszcze dostanie to 4 tyś z dużym hakiem ;)

Cześć,
Noszę się z zamiarem zakupu zestawu do kina domowego - amplituner AV + zestaw kolum 7.1 z subwooferem.
Krótka lista do wyboru:
Pioneer VSX-933
Denon AVR X1500H, AVR X2400H
Sony STR-DH770
ONKYO TX-NR575
Przy takiej ilości kolumn, to każdy z tych modeli będzie miał problem z w miarę przyzwoitym ich napędzeniem.

Na początek pomyśl o zestawie 5.1 a nawet 5.0 i amplitunerze z serii o oczko wyżej od wymienionych.
 

Drunk

New member
Bez reklam
Ja proponuję rozejrzeć się za używanym sprzętem na początek przygody, bo szkoda przepłacać za niskie modele, które do niczego się nie nadają. Lepiej nawet kupić jakiegoś dziadka 7.1 ale z wyższej półki.

Najlepiej napisz jaką kwotę chcesz wydać.
 
Tyle, że Kolega celuje w najtańsze amplitunery na rynku, a sam Oppo 203, o ile gdziekolwiek jeszcze dostanie to 4 tyś z dużym hakiem ;)


Przy takiej ilości kolumn, to każdy z tych modeli będzie miał problem z w miarę przyzwoitym ich napędzeniem.

Na początek pomyśl o zestawie 5.1 a nawet 5.0 i amplitunerze z serii o oczko wyżej od wymienionych.

Ja tylko wyprzedzam fakty które i tak nadejdą.
Za jakiś czas okaże się ,że amplituner nie gra w stereo. Będzie nowy temat i wszyscy polecą wzmacniacz z main in,wtedy okaże się że ampli nie ma pre i trzeba go sprzedać i kupić taki jaki ma .
Propozycję jaką podałem załatwia mu temat kina i stereo, oczywiście zamiast oppo można poszukać czegoś innego.
 

ralfik77

Member
Bez reklam
Ale przecież nie każdy ma takie same potrzeby.
Nie każdy jest maniakiem jakości.
Mój kolega kupił tego Denona 2400 do tego zestaw 5.0 z frontami podlogowymi i jest szczęśliwy.
Nawet na subwoofer nie mogę go namówić, nie mówiąc, że na nowym domu ma takie ustawienie w salonie, że surroundy nie są symetrycznie.
Ja bym tak nie wytrzymał, jemu nie przeszkadza.
Jest zadowolony ze sprzętu.
I gitara. Trzeba szanować wybory innych.

Tak obiektywnie, z mojej strony, to zestaw gra całkiem dobrze. Ja bym tylko subwoofer dokupił i rozstawienie poprawił, na jego miejscu.
 
Może tak a może nie, zobaczymy co autor powie na ten temat.
Amplituner to nie koniec świata, istnieją inne drogi.
Niech chociaż wie ,że takie istnieją .Aczkolwiek nie musi nią podążać.
 

Drunk

New member
Bez reklam
Z początku zawsze jest się zadowolonym jeśli nie miało się wcześniej niczego lub niczego lepszego. Praktycznie wszyscy zaczynali od byle czego i byli zadowoleni jednak do czasu.
 

ralfik77

Member
Bez reklam
Nie uważam, że denon 2400, to byle co.
Aczkolwiek, oczywiście niektórym apetyt rośnie na lepsze sprzęty ale są tacy, co im nic lepszego nie potrzeba.
Tylko tyle chciałem przekazać.
Do której grupy należy zainteresowany, to już sam musi się określić.
 

MoonAudi

New member
Żaden. Oppo 203+ wielokanałowa końcówka mocy.
Aby logiki stało się zadość.
Kolega dysponuje budżetem około 1500zł, Ty mu proponujesz Oppo za 4000 + końcówkę mocy do 7.1
:hmm:
Pomijając aspekt czysto finansowy, wielkość pomieszczenia nie jest znana, jak i preferencje kupującego. :hmm:
 
Nie uważam, że denon 2400, to byle co.
Aczkolwiek, oczywiście niektórym apetyt rośnie na lepsze sprzęty ale są tacy, co im nic lepszego nie potrzeba.
Tylko tyle chciałem przekazać.
Do której grupy należy zainteresowany, to już sam musi się określić.

A ja ci mówię, że właśnie byle co. Zresztą tak jak cała reszta. Pre plus końcówki mocy to zupełnie inna liga.
Jestem w stałym kontakcie z osobą która wywaliła z systemem ten amplituner i poszła w końcówki mocy i Oppo. Był temat tu na forum, sam się spytaj jakie jest jego zdanie.
 

ralfik77

Member
Bez reklam
Ale co mnie jego zdanie obchodzi.
Ja ci mogę powiedzieć, że mój kolega jest zadowolony, zapytaj o jego zdanie [emoji1]

Właśnie staram się ci to przekazać, że ludzie mają różne oczekiwania.
Ale widzę, że "no comprende", czy jak tam się to pisze...
 
Ostatnia edycja:
Widzisz a mój kolega nie był zadowolony, z reguły w większości przypadków ludzie szukają czegoś lepszego. Idziemy do przodu a nie stoimy w miejscu,oczywiście są osoby którym wystarcza to co mają ,ale ich akurat jest bardzo mało.
 

Ataszek

Active member
Bez reklam
Widzisz a mój kolega nie był zadowolony, z reguły w większości przypadków ludzie szukają czegoś lepszego. Idziemy do przodu a nie stoimy w miejscu,oczywiście są osoby którym wystarcza to co mają ,ale ich akurat jest bardzo mało.

Ciekawe skąd masz takie statystyki ????
 
Mam rozum i umiem czytać, większość tego typu zagadnienien jest ,jak lub co zrobić by było lepiej.
Chyba że ty będziesz wyjątkiem i zarobisz sobie downgrade. Chociaż nie wiem czy to możliwe w twoim przypadku.
 

MoonAudi

New member
Jakoś nie napisał nic o finansach.
Hasła na Wikipedii:
-Dedukcja.
-Logika.

Osobiście posiadam Oppo 205, a nawet ortodynamiki od nich. Jeżeli ktoś nie ma zasobów finansowych, a także odpowiedniego pomieszczenia pomysł z OPPO i końcówkami jest nietrafiony.
Brak atmos jest przyszlosciowy ? .....

Podążając Twoim tokiem rozumowania każdy powinien jeździć Bugatti lub Agera.. bo apetyt rośnie w miarę jedzenia.

Pozdrawiam
Moon
 
Ostatnia edycja:
Oczywiście że życzę wszystkim by mieli jak najlepszy sprzęt czy też samochód.
Nie mam pojęcia o co ci chodzi z tym , że do Oppo i końcówek trzeba mieć odpowiednie pomieszczenie.
Przestań też chować się zaraz za tym całym Atmosem, nie każdemu on się śni po nocach. Mam swoje zdanie na jego temat i tyle.
 
Do góry