Tx-rz840

barburian

New member
Bez reklam
Nie opłaca się, za chwilę cena 830 spadnie do 3,5tyś a w 840ce dodano tylko IMAX, w Niemczech już można kupić 830ke za 3200 zł
 

tomektre

New member
A testował ktoś może właśnie ten tryb Imax? Bo dotąd był w nowych amplitunerach Denon/Marantz, sądziłem, że będzie to konkurencja dla THX... i dla samego Onkyo.
 

AudaX

New member
Nie opłaca się, za chwilę cena 830 spadnie do 3,5tyś a w 840ce dodano tylko IMAX, w Niemczech już można kupić 830ke za 3200 zł


Witam.

Nie dodano tylko nowego certyfikatu i funkcji dekodowania jak sugeruje kolega. Zmian jest więcej, nawet jest różnica w samej budowie wyjść i gniazd głośnikowych, optycznych itp. tak więc różnic jest znacznie więcej niż można przypuszczać.

Czy jest sens wymiany?. Jeśli ktoś posiada 830 to nie ma absolutnie sensu (ta sama końcówka mocy, parametry toru audio), dodatkowo może pojawi się nowy firmware do 830 który doda pewne funkcje obecnie niedostępne.
Natomiast kto kupuje nowy amplituner, to 840 - owszem, Tak. Jest wart zakupu choćby tylko przez IMAX-a.



Nowości względem poprzednika:

  • IMAX Enhanced
  • NXP network chipset x10 szybszy niż poprzedni
  • HDMI2.1 (eARC)
  • AirPlay2
  • AccuEQ ADVANCE / 9 punktów pomiarowych
  • Zapisanie poziomu głośności dla każdego wejścia
  • Dolby Virtualizer (※)
  • Zone-B wyjście liniowe – nadajnik BT do słuchawek bezprzewodowych
  • Vocal - wzmocnienie okna dialog/wokal
  • Stereo z głośników: górnych/ surr/ surr back
  • DSD 11.2MHz – konwersja do PCM
 

barburian

New member
Bez reklam
Ampli

Witam.

Nie dodano tylko nowego certyfikatu i funkcji dekodowania jak sugeruje kolega. Zmian jest więcej, nawet jest różnica w samej budowie wyjść i gniazd głośnikowych, optycznych itp. tak więc różnic jest znacznie więcej niż można przypuszczać.

Czy jest sens wymiany?. Jeśli ktoś posiada 830 to nie ma absolutnie sensu (ta sama końcówka mocy, parametry toru audio), dodatkowo może pojawi się nowy firmware do 830 który doda pewne funkcje obecnie niedostępne.
Natomiast kto kupuje nowy amplituner, to 840 - owszem, Tak. Jest wart zakupu choćby tylko przez IMAX-a.



Nowości względem poprzednika:

  • IMAX Enhanced
  • NXP network chipset x10 szybszy niż poprzedni
  • HDMI2.1 (eARC)
  • AirPlay2
  • AccuEQ ADVANCE / 9 punktów pomiarowych
  • Zapisanie poziomu głośności dla każdego wejścia
  • Dolby Virtualizer (※)
  • Zone-B wyjście liniowe – nadajnik BT do słuchawek bezprzewodowych
  • Vocal - wzmocnienie okna dialog/wokal
  • Stereo z głośników: górnych/ surr/ surr back
  • DSD 11.2MHz – konwersja do PCM


No ok, masz rację zmian jest więcej, ale czy są warte 2 tyś różnicy w stosunku do TX-RZ 830
Nie lepiej kupić 830-ke za 3 tyś i poczekać na upgreade softu. Cena 5200 za 840-ke trochę wysoka w moim odczuciu.
 

castel

Member
Jakieś opinie użytkowników?
Ktoś już miał okazję potestować?
Warto dopłacać,jestem na etapie poszukiwań ,sprzedałem swoją siedmioletnią 809,która mnie nigdy nie zawiodła i chciałbym coś przyzwoitego zakupić.
Mam dwie oferty,na 830 i 840 do której musiałbym dopłacić 850zł w stosunku do 830.
Nie wiem czy warto dopłacać ,doradzicie?
 

donsalieri

Active member
Bez reklam
...

Parametry mocy i dzwieku się nie zmieniły a przybyło troche nowosci-Imax,eARC to sie kiedys przyda -czy warto za nie dopłacać- dobre pytanie :)
 

castel

Member
Dzisiaj przyglądałem się modelowi 696,trochę pozmieniali na plus odłączanykabel sieciowy preout na fronty,ogólnie się jeszcze zastanawiam czy nie wystarczyłby do kina 5.1.
Tylko czy mocy wystarczy do napędzenia Klipsch F3?
 

werf

Active member
Bez reklam
Ciekawy ruch w tym segmencie koniec gry dla konkurencji. Amerykański model bez pre zostawili : )
 

castel

Member
F3 spore kolumny , choć 696 swoją moc ma to przydało by się coś mocniejszego z serii RZ

Racja tylko dość drogo wychodzi 840 na dzień dzisiejszy,trochę brakuje mi kasy.
Mam w dość dobrej cenie 740 tylko każdy odradza ,że nie popularny model.
Byłem w dwóch salonach i w obydwu odradzali.
 

jurass

Banned
Jak niepopularny to znaczy, że źle gra? A co do mocy, to 740 ma tylko 10 W więcej na kanał i waży mniej więcej tyle samo co 696, więc nie wiem czy to robi znaczącą różnicę. I czy serio 696 sobie nie poradzi?
 

castel

Member
Jak niepopularny to znaczy, że źle gra? A co do mocy, to 740 ma tylko 10 W więcej na kanał i waży mniej więcej tyle samo co 696, więc nie wiem czy to robi znaczącą różnicę. I czy serio 696 sobie nie poradzi?

No tak tylko nie wiem czy to ważne ,ale 740 ma pobór mocy 760W ,a 696 ma 570W.
Nie orientujesz się może czy 740 ma aluminiowy panel przedni?
 
Do góry