Tx-rz840

DarkMag

New member
Wielkie dzięki bl4ck bardzo pomogłeś. Akurat nie uważam żeby moje pytanie było idiotyczne.
Z innej beczki to łączy wam się apka Tidal z telefonu z amplitunerem?
 

donsalieri

Active member
Bez reklam
Jest opcja LATE NIGHT, która działa przy niskich poziomach głośności, chyba o to ci chodzi
:Tłumacz google
Late night: umożliwia szczegółowe usłyszenie małych dźwięków. Przydaje się, kiedy
musisz zmniejszyć głośność podczas oglądania filmu późną nocą. Możesz cieszyć się
efekt tylko podczas odtwarzania sygnałów wejściowych z serii Dolby i DTS.
• Z tej funkcji nie można korzystać w następujących przypadkach.
- Podczas odtwarzania Dolby Digital Plus lub Dolby TrueHD z „Loudness”
Zarządzanie „ustawione na” Wyłączone
- Gdy sygnałem wejściowym jest DTS: X, a „Dialog Control” nie ma wartości 0 dB
 
Ostatnia edycja:

BD

Member
Bez reklam
Witam dlugo nie pisalem oj dlugo.
Ponad 10 lat temu kupilem Onkyo 905 u Blackninja w Olsztynie moze pamieta :). Od jakiegos czasu lewy kanal zaczal strzelac glosnik nie gral, pod naciskiem sie wlaczal ale niestety zacik glosnikowy sie urwal. Bylem zly nie nie mialem zamiaru zmieniac 905 ale musialem i wybor padl na rz840 nie chcialem wydac za duzo kasy. Teraz jestem w szoku jak po 10 latach Onkyo poszlo do przodu. jak to gra jaka potega w basie i kontroli i multimedialnosc zwlaszcza oblsuga z telefonu jestem zaskoczony naprawde polecam ten model. Pozdr.
 

Ataszek

Active member
Bez reklam
Z opisu wynika że o wiele lepiej - zresztą seria RZ jest wg mnie bardzo udanym sprzętem w swoim budżecie :eek:k:
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Pytanie retoryczne ; )
Miałem 905 i wiem jak się miał już jak go zestawiłem z Marantzem. RZ czy reszta obecnej ferajny wciąga 905 razem z wtyczką.
Powielane mity, jaki to "kloc" ciężki i "porządny" był, nijak ma się do stanu obecnego.
 

blackninja

ninja
Pomagam
VIP
Witam dlugo nie pisalem oj dlugo.
Ponad 10 lat temu kupilem Onkyo 905 u Blackninja w Olsztynie moze pamieta :). Od jakiegos czasu lewy kanal zaczal strzelac glosnik nie gral, pod naciskiem sie wlaczal ale niestety zacik glosnikowy sie urwal. Bylem zly nie nie mialem zamiaru zmieniac 905 ale musialem i wybor padl na rz840 nie chcialem wydac za duzo kasy. Teraz jestem w szoku jak po 10 latach Onkyo poszlo do przodu. jak to gra jaka potega w basie i kontroli i multimedialnosc zwlaszcza oblsuga z telefonu jestem zaskoczony naprawde polecam ten model. Pozdr.
Pamiętam, pozdrawiam.
 

deusexe

Member
Planuję wymianę swojego RZ800 na nowy model z eARC. Czy w RZ840 poczuję duży skok jakościowy. Ampa potrzebuję głównie do kina, ale i muzyki lubię posłuchać, a mój model był bardzo dobry w stereo. Wymieniam jeszcze z jednego powodu, otóż pojawił się u mnie konflikt sprzętowy którego nie jestem w stanie rozwiązać. Zaktualizował mi się telewizor (Samsung UE55MU7052 pomimo wyłączonej autoaktualizacji) i z tą aktualizacją nie działa mi anynet czy coś co odpowiada za sterowanie wzmacniaczem pilotem od tv. Dopiero jak odłączę odtwarzacz ZIDOO X9S od amplitunera wszystko śmiga. A, że ZIDOO jest moim głównym odtwarzaczem nie uśmiecha mi się co chwilę wyjmować kabel z HDMI. Mam nadzieję, że nowy amplituner ONKYO nie będzie kolidował...
 

Camelus_pol

New member
Krótkie pytanie do posiadaczy - w różnych źródłach widzę różne informacje o tym czy na pokładzie jest upscaling do 4K - ktoś może potwierdzić jak to jest naprawdę?
 

Trenton

New member
Chciałbym wiedzieć jaką końcówkę mocy dobrać do 840? Skoro i tak to będzie zasilało tyły to nie potrzebuję raczej nic wyszukanego jak rozumiem?
 

rucik14

New member
Witam.Mam takie pytanie odnośnie 840. Czy też tak macie że w Onkyo słychać co jakiś takie takie pykanie ze środka jakby coś się przełączało.
Druga sprawa to włączanie i wyłączanie się wzmacniacza.Po HDMI mam podłączone Canal + i Xboxa. Auto Stby mam na off. Potrafi się sam wyłączyć. Mało tego jeżeli telewizor (Sony) jest ustawiony na wyłączenie i się wyłączy wszystko,również ampli to po kilku miutach sam wzmacniacz się włącza i po chwili gaśnie. Jeżeli gra sam telewizor i się wyłączy to po chwili ampli się załączy i wyłączy. Co o tym myślicie?
Pozdrawiam
 

bl4ck

Active member
Bez reklam
Tu nawet nie chodzi o ustawienia tylko o kompatybilność różnych urządzeń możne być tak że nigdy sobie z tym nie poradzisz, no chyba że wyłączysz hdmi cec w ampli :)
 
Do góry