Tx-rz840

castel

Member
Miał ktoś z kolegów okazję obejrzeć z bliska jak wygląda seria 7 w kolorze srebrnym.
Wiem ,że seria 8 wygląda bardzo dobrze ,ale to jednak inny materiał frontu.
Zależy mi na opinii bo sprzedałem swój 730 czarny i mam ochotę na kupno tego modelu w kolorze srebrnym, a niestety nie mam gdzie porównać ,obejrzeć.
 

castel

Member
Witam Panowie .
Sprzedałem swoją nową RZ730.
Teraz mam okazję kupić nowiutką czarną RZ840 z zachodniego rynku.
Niestety nie ma na nią dokumentacji,ale jest oryginalnie zapakowana.
Strasznie mnie korci,ale i mam trochę stracha.
Odbierał bym osobiście także mam możliwość obejrzenia na miejscu.
Cena jest mega dobra,ale i tak mam jakieś dziwne opory.
Co myślicie warto ryzykować?
 

DrWredman

Active member
Witam Panowie .
Sprzedałem swoją nową RZ730.
Teraz mam okazję kupić nowiutką czarną RZ840 z zachodniego rynku.
Niestety nie ma na nią dokumentacji,ale jest oryginalnie zapakowana.
Strasznie mnie korci,ale i mam trochę stracha.
Odbierał bym osobiście także mam możliwość obejrzenia na miejscu.
Cena jest mega dobra,ale i tak mam jakieś dziwne opory.
Co myślicie warto ryzykować?

Z okazjami jest tak. Raz się uda a 5 razy się nie uda. Choć śmiem twierdzić, że okazji nie ma. Super tanio i bez papierów to jakiś szwindel. Ja bym odpuścił.
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Z okazjami jest tak. Raz się uda a 5 razy się nie uda. Choć śmiem twierdzić, że okazji nie ma. Super tanio i bez papierów to jakiś szwindel. Ja bym odpuścił.

Powiedziałbym, że na odwrót. 15 razy się uda, raz nie. U mnie tak to wygląda.
Trzeba mieć wyjątkowego pecha, żeby trafić na uszkodzony sprzęt i przekręt.
Pod warunkiem, że nie kupujemy w typowych ofertach które już śmierdzą na kilometr - czyli jakieś przelewy do Afryki itp.

Za granicą jest inna polityka (kultura) sprzedawania drogich (zresztą każdych) sprzętów używanych.
Kupuje się, korzysta i odsprzedaje mając na uwadzę amortyzacje, w myśl, niech ktoś inny się teraz cieszy, a wszystko z uwagi na wysokie zarobki i podejście.

Bardzo rzadko stosuje się opcje "kup teraz", większość leci od zera.
Jeżeli trafisz na dobrą godzinę i dobry zbieg okoliczności (zdarza się), to można kupić wiele sprzętów w świetnej cenie. Sprzedawcy nie robią problemów jak u nas, wylicytowałeś, to masz. Nawet jeżeli cena jest poniżej oczekiwanej.
U nas wręcz odwrotnie, zaraz się człowiek dowiaduje, że sprzęt się uszkodził jednak i nie dostajesz za cenę (okazyjną) którą wylicytowałeś.

Nie wiem czy widzieliście okazjonalne bazary za granicą, ludzi sprzedają domowe sprzęty/ubrania/zabawki itp. za grosze na kocyku przed autem, a za nimi stoją często nowe Land Rovery, Mercedesy itp.
Taka kultura, ludzie się pozbywają z myślą, że komuś się przyda.
U nas to inaczej wygląda, stąd też obawy.

Edit: Żeby nie było. Jest też złota zasada, biednego nie stać na tanie (tutaj można wpisać, "okazje")
Zawsze trzeba mieć na uwadze, że pieniądze możemy stracić, lub sprzęt się uszkodzi po zakupie.
Wówczas, nie możemy płakać, tylko przyjąć to z godnością i żyć dalej ; )
 
Ostatnia edycja:

castel

Member
Witam, miał ktoś okazję posłuchać Pioneer vsx lx 503?
Niby polecany model porównywalny z Onkyo rz 730.
Mam ofertę na ten model w dobrej cenie.
 

bl4ck

Active member
Bez reklam
Po co idziesz na kompromisy skoro rz8xx już w tak niskich cenach, gdybyś jednak pionka kupił to dać znać jak gra.
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Słaba jak barszcz. Ja swojego z gwarancją sprzedałem dużo taniej, a miałem chyba nawet dwie 810, czarnego i srebrnego, a kiedy to było...
 

castel

Member
Widzę,że ten Pioneer vsx503 jest w klasie AB nie jak poprzednik w klasie D.
Choć droższa seria sc-lx jest w klasie D:niewiem:
 
Ostatnia edycja:
Do góry