tani amplituner

mzeromski

Member
cześć
poszukuje amplitunera ( może być nowy ale nie musi - do około 700zł maksymalnie )

chcę zacząć powoli sobie składać kino domowe 5,1 bo jednak na raz to jest większy wydatek.
rozpocznę od amplitunera do którego najpierw podłącze głośniki od starego kina domowego ,
po jakimś czasie kupię głośniki przednie tylko ( np te : Magnat supreme202 )
później kupię głośnik centralny , soobwofer i na końcu tylne.
chodzi mi o coś nie drogiego ale żeby fajnie grało ( pokój 20m2 )

fajnie by było gdyby były w nim hdmi , ale jeżeli ma to kosztować zbyt dużo i nie ma sensu to optyki też są ok :)

posiadam telewizor samsunga eu48h6400 , konsolę ps4 oraz tuner do satelity.
co byście mi polecili ?
 
Ostatnia edycja:

mzeromski

Member
A cos tanszego znajde czy nie ma szans ? Albo sensu..
Np denon avr-x250bt lub yamaha rx v385.
Oba mozna za ok 1000zl kupic. Oba sa 5.1 i maja bt
 
Ostatnia edycja:

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
A cos tanszego znajde czy nie ma szans ? Albo sensu..
Np denon avr-x250bt lub yamaha rx v385.
Oba mozna za ok 1000zl kupic. Oba sa 5.1 i maja bt

Gdybyś celował w sprzęt za 400-500zł, to jeszcze można zrozumieć kompromisy, ale mając już 1000zł na prawdę warto dozbierać. Starsze modele Onkyo miały problemy i ja bym się nie pakował, ten już jest z nowej serii, do tego ma wszystko co potrzeba obecnie na pokładzie + jak widać w ogłoszeniu gwarancje. Nie wspominając o brzmieniu, miałem i na prawdę nie ma się do czego przyczepić.
Potarguj z gościem, może coś opuści.
Szkoda by było się w coś wpakować za pare stówek mniej i mieć tak dużo minusów względem tego Onkyo, a tu będziesz miał bardzo przyzwoity sprzęt na lata.
 
Ostatnia edycja:

pieniążek1

Active member
Bez reklam
609 był spoko, ale tu padały na potęgę. Nawet przy jego budżecie ryzyko nie warte uwagi. Jak trafi że padnie na niego to 1000zl to minimum w plecy. To lepiej coś kupić za 1700 :) chyba że jest po akcji serwisowej jaka były objęte z tego powodu.
 
Ostatnia edycja:

mors111

Active member
Bez reklam
609 był spoko, ale tu padały na potęgę. Nawet przy jego budżecie ryzyko nie warte uwagi. Jak trafi że padnie na niego to 1000zl to minimum w plecy. To lepiej coś kupić za 1700 :) chyba że jest po akcji serwisowej jaka były objęte z tego powodu.

bez HDMI można żyć w amplitunerze , pytanie czy pada wtedy coś jeszcze
 

pieniążek1

Active member
Bez reklam

mzeromski

Member
i właśnie o coś takiego mi chodziło.
ma wszystkie interesujące mnie dekodery , ma dmport gdzie można dokupić adapter z BT aby wysyłać bezprzewodowo muzykę
elegancko.
wielkie dzięki za podpowiedź

rozumiem że str da 3400 i 3500 są jeszcze lepszymi ?
 
Ostatnia edycja:

pieniążek1

Active member
Bez reklam
Są mocniejsze, trochę lepsze jeżeli chodzi o muzykę,bardziej dynamiczne.Jeżeli masz opcje to bierz.2400 też jest spoko.
 

mzeromski

Member
ok, a teraz mam jeszcze jedno pytanie
rozumiem że jeżeli podłącze do niego swoje stare głośniki od kina domowego to one normalnie będą działały ?
to jest kino domowe z serii s-master firmy Sony.
kino ma jakieś 15 lat .
dokupiłbym sobie do tego narazie jakiegoś suba za ok 500zł
myslalem o jamo sb210 ( podobno jest wystarczający do pomieszczenia ok 30m2 )
będzie ok ?
a pózniej z biegiem czasu będe wymieniał sobie tew głosniczki na prawdziwe glosniki
 

pieniążek1

Active member
Bez reklam
Raczej nie bo podejrzewam że są 3ohmowe amplituner obsługuje od 4 wzwyż. Poza tym nawet gdyby były to są za słabe i możesz je spalić. Te głośniczki które posiadasz są przystosowane raczej do innej mocy :) bo rozumiem że to kino z pudła(zestaw)?
Możesz je spalić jak za bardzo podkrecisz.tez kiedyś zaczynałem od kina s-Master i z tego o pamiętam chyba były 2 lub 3 ohmowe
 
Ostatnia edycja:
Do góry