tani amplituner

nielot

Member
Niestety nadal nie mam info z serwisu a już mnie szlag trafia bez dźwięku w domu (bo z TV to żaden dźwięk).

Co w budżecie do 2000 ? Naprawdę jedynym sensowym jest 686 do którego trzeba dołożyć te 300-400zł ?

Denon 2400 lub 1500
Yamaha 585 lub 485

HK odpadają bo obecnie brak wifi przy cenie 1800 za 171s to tak trochę nie teges mi się wydaje
 

nonio78

New member
Mnie udało się kupić Onkyo 545 na Allegro u gościa Teoleo2 za jedyne 1020 zł. Domyślam się że ten Onkyo 575 też u tego samego gościa znalazłeś. Osobiście jestem bardzo zadowolony z zakupu. Sprzęt sprawuje się bardzo dobrze zarówno w kinie domowym jak i w stereo (zwłaszcza stereo). Na plus napewno wi-fi (każdy znajdzie coś dla siebie) oraz jakość dźwięku. Pozdrawiam
 

nielot

Member
Ja nic.
Moje 609 wróciło z serwisu i odżyło jakimś cudem. Bez naprawy. Może jakieś luty się sypnęły i wstrząsy podróżowe pomogły. Taka teoria tylko bo jak wrócił to przez 2 pokazywał czasem "Check SP wire"
 

Rodrik_AR

New member
Podepnę się pod temat.
Posiadam Onkyo TX-SR605 i jestem zadowolony, ale po zakupie telewizora Oled 4k, amplituner zrobił się przestarzały bo nie ma np: Dolby Atmos i HDMI z ARC.
Nie chcę dużo inwestować w ewentualną zmianę amplitunera bo ten służy mi tylko do kina domowego. Po przejrzeniu forum wytypowalem Onkyo TX-NR656 lub 657. Pytanie czy dużo zyskam (lub stracę?) w odsłuchu po zmianie obecnego amplitunera na te wytypowane? Moje głośniki to Jamo 606 5.1
Proszę o poradę.
 

rumburak80

New member
Bez reklam
Zyskasz wszystko co nowe czyli formaty dźwięku,internety,usb,4k i inne bajery.Stracisz moim zdaniem trochę na jakości wykonania np front panel to plastik nie aluminium jak w 605.Ogólna awaryjność nowszych modeli też jest trochę większa.Jeżeli planujesz atmosa w domu z głośnikami na suficie to nie ma się nad czym zastanawiać.
 
Ostatnia edycja:

rumburak80

New member
Bez reklam
Pozostałe rzeczy są tylko dodatkiem do tego co definiuje kino domowe.Porównaj specyfikacje na stronie onkyo bo możliwe że twój telewizor oled ma większość z tych ,,korzyści,, wbudowane i bez sensu byłoby kupować nowy amplituner jeżeli nie idziesz w atmosa.
 

Rodrik_AR

New member
Telewizor to Sony 65AG9. Ma wszystko wbudowane, ale obecny amplituner mogę podłączyć do TV tyko optykiem ponieważ brak w ampli HDMI ARC. Optyk chyba wszystkiego nie przepuści?
 

rumburak80

New member
Bez reklam
Po optyku prześlesz audio 5.1 maksymalnie dolby digital i dts tylko hdmi prześle dd i dts hd czy atmos.Sprawdź co twój tv wysyła po arc i jaki dźwięk obsługuje.Jeżeli jako odtwarzacza używasz blu ray,konsoli lub czegoś innego można zastosować splitter hdmi.
 
Ostatnia edycja:

Rodrik_AR

New member
BR i konsoli nie używam. Mam tylko dekoder NC+ i Apple TV. Tak jak pisałem wcześniej, amplitunera używam tyko do filmów, a konkretnie ze źródeł: Canal+, Netfix, HBO GO, Apple TV. Nie mam doświadczenia w odsłuchu z nowymi "bajerami" dlatego pytam, czy warto dla nich wymienić amplituner?
 
Ostatnia edycja:

rumburak80

New member
Bez reklam
Na to musisz sobie sam odpowiedzieć analizując wszystkie za i przeciw.Moim zdaniem nie warto ,jeżeli nie będziesz szedł w atmosa i filmy z blu ray ,a bajery typu wi fi,4k itp masz już w tv.Ale to tylko moje zdanie.Pozdrawiam.
 

Rodrik_AR

New member
rumburak80, bardzo Ci dziękuję za poradę. Chyba zostanę na tę chwilę ze swoim TX-SR605 Chyba, że trafi się jakaś wyjątkowa okazja zakupu, np.: z drugiej ręki NR656 albo NR676
Pozdrawiam
 

Gwidoom

New member
Czy warto pchać się w Marantza SR6003? Sprzęt w świetnym stanie i na dziś w pełni sprawny. Jednak mam obawy co do jego ewentualnej awaryjności, sprzęt ma już około 10 latek. Cena 800 do negocjacji.
 

ubity

New member
Witam.Kupiłem sony 55xg9505 i chciałbym zakupić tani amplituner z HDMI ARC Myślałem o Denonie AVR-X550BT

Może macie jakieś inne propozycje? Kwota max 1300 zł.
 

mors111

Active member
Bez reklam
Witam.Kupiłem sony 55xg9505 i chciałbym zakupić tani amplituner z HDMI ARC Myślałem o Denonie AVR-X550BT

Może macie jakieś inne propozycje? Kwota max 1300 zł.

napisz coś więcej , jakie masz kolumny , co chcesz do niego podłączyć , wielkość pomieszczenia , sam amplituner to nie wszystko , po za tym to najniższy model , taniej się już nie da z nowego , czasami lepiej kilkuletnią używkę kupić o kilka klas wyżej , z Denona to dopiero od X2... są dobre modele , podobnie jak u konkurencji , sam ampli to minimum 2-2,5kzł + drugie tyle na kolumny ( od biedy z subem w tej cenie )
 
Do góry