tani amplituner

mzeromski

Member
rzeczywiście
rozebrałem te glosniki i są w nich dwa mniejsze o mocy 3 ohm.

czyli mój cały plan na marne...
wychodzi na to że jedyny sposób to zbierać od razu na całe kino ??
 

waltman

Klub HDTV.com.pl
VIP
Onkyo zbyt wysoki i nie zmieści się na półce. a nie da się jej przestawić. Dodatkowo mam dość małe głośniki i nie wykorzystałbym jego możliwości.
 

nielot

Member
Pozwolę sobie się również podpiąć. Po 8 latach mój 609 chyba umiera. Od wczoraj przestał rozpoznawać cyfrowy sygnał na HDMI z ARC i uparcie twierdzi że jest ANALOG a nie DIGITAL. Jak łatwo się domyślić dźwięku z telewizora brak. Zaocznie serwis Onkyo był uprzejmy mnie poinformować że pewnie jakaś tam płytka padła i wymiana 1200. Ampli wyląduje w serwisie lokalnie w Łodzi ale..... jeśli to HDMI z ARC zmarło to dla mnie sprzęt bezużyteczny. Że nie miałem w planach zakupów i nie mam kasy to zmuszony jestem zerknąć na coś taniego. I tu zerkam na HK 151s albo AVR-X550BT. Nadaje się to do czegoś ?
Grać to ma głównie w KD z Celestionami F28, F35 i JBL E20
 
Ostatnia edycja:

blackninja

ninja
Pomagam
VIP
Z tych dwóch wymienionych brzmieniowo wygrywa Harman. Pamiętaj także, że teraz kupujesz spoooro tańszy amplituner. 609 oscylował przy 2k.
 

nielot

Member
Mam tego świadomość. 609 nawet chyba od Ciebie kupowałem.

HK jest na pewno słabszy, chyba nie ma equalizera. Podzespoły też są pewnie gorsze. Ale funkcyjnie spełnia moje, dość podstawowe wymagania.

Liczę po cichu że może da się 609 naprawić choć z tego co czytam to nawet jeśli zdecydowałbym się na naprawę HDMI za te 1200 to niebawem może paść DSP. A podejrzewam też niestety taniej naprawić się tego nie da.
 

nielot

Member
Na razie podpiąłem go pod inny TV. Niestety to samo- analog na wyświetlaczu i oczywiście brak dżwięku. Sam nie wiem czy warto go w ogóle gdzieś oddawać na diagnozy bo jakby wskazanie jest jasne i naprawa nie opłacalna :(

To jeszcze tak zapytam - HK151s czy RX-V385 ?
 

Ataszek

Active member
Bez reklam
Wg mnie naparawa nieopłacalna absolutnie jesli ma kosztować 1000-1200zł.
W tej cenie dostaniesz używany nowszy model np 656 lub może nawet 676 z tej samej stajni.
Jak chcesz nowy to podeprzyj się ratami i bierz coś lepszego niż te które podałeś - 686 albo nowy 696.
 

nielot

Member
Rozmawiałem dziś z Electronic Design i twierdzą że naprawa może być możliwa ale zależy to od stanu faktycznego sprzętu. Jeśli takie naprawy są możliwe do zrealizowania to koszt nie powinien przekroczyć 450zł
 

nielot

Member
Jeśli uda się 609 naprawić w rozsądnej kasie to zostanie. Jeśli nie to albo 686 albo X2500.
Wiem że bardzo podobne sprzęty ale podpytam na zapas co lepiej z nich zagra z Celestionami ? Lubię miękkie granie środka z wyraźnym sopranem i niskim basem
 
Ostatnia edycja:

Ataszek

Active member
Bez reklam
Musisz posłuchać bo te ampli grają zupełnie inaczej - miałem swego czasu 676 i jak porównywałem wtedy z X2400 to Denek odpadł od razu ale każdy ma inne potrzeby...
Zresztą masz 609 czyli znasz brzmienie Onkyo - jak Ci odpowiada bierz w ciemno 686.
 
Ostatnia edycja:
Do góry