Onkyo 676 czy 686 - cokolwiek innego poza THX?

Szemot

New member
Witam,
Wg specyfikacji oba te amplitunery są absolutnie identyczne z tą różnicą, że model 686 z 2018 roku ma certyfikat THX a starszy go nie ma. Czy są tam jakieś ukryte funkcje, różnica jakości lub czegokolwiek? Trudno mi uwierzyć, że odświeżając model dodali jedynie certyfikat THX który nota bene i tak nie podnosi jakości dźwięku bo to jedynie certyfikat którego założenia już poprzedni model spełniał. Czy ktoś wie jakie są między nimi różnice poza ceną?
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Dla samego trybu THX warto. Akurat w Onkyo po załączeniu THX brzmienie w wielu wypadkach daje radę. Dużo o tym pisaliśmy w przypadku wyższych modeli.
 

Szemot

New member
Co to znaczy "po załączeniu"? THX jest trybem, który się włącza lub nie? Myślałem, że to po prostu zawsze działa.
 

firestorm7

Well-known member
Bez reklam
THX jest trybem, który się włącza lub nie?
Dokładnie, Kolego. THX to nie tylko certyfikacja sprzętu. THX to również elektronika. Tryb ten, przez wielu błędnie uważany jest za dekoder. Nic bardziej mylnego. Jeśli już, to jest to swego rodzaju filtr, złożony z kilku składowych. Ale o tym wszystkim można sobie poczytać w THX FAQ.
Home THX Controller - includes multi-channel circuitry and the necessary electronic enhancements (Re-equalization™, Timbre Matching™, and Decorrelation™) to successfully render the film sound experience in a home”.
 

Szemot

New member
Home THX Controller - includes multi-channel circuitry and the necessary electronic enhancements (Re-equalization™, Timbre Matching™, and Decorrelation™) to successfully render the film sound experience in a home”.

No ale skoro to jest tryb, to w takim razie nie urealnia dźwięku tylko go.... zmienia. Trochę jakbym np włączył tryb Crystalize w kartach muzycznych Creative, nie? Zawsze jako laik sądziłem, że to po prostu certyfikat tego, że sprzęt spełnia wyśrubowane wymogi producenta certyfikatu i tyle. Czyli 686 po prostu dodaje tryb dźwiękowy i tyle? I co tak ogólnie rzecz biorąc ten tryb daje? Uprzestrzennia? I może działać zarazem Atmos i THX?
 

Szemot

New member
Dorzuć jeszcze do porównania najnowszy model 696.

Nie, nie, to już na pewno nie. Nie chcę czekać. Nie wiadomo kiedy wyjdzie. Nie wiadomo czy będzie lepszy, jedynie mocniejszy. A cenowo już dużo droższy. Na pewno 500+ (bez skojarzeń ;-) ). Dziwi mnie tylko, że patrząc po zdjęciach nie ma wyjść na głośniki w drugiej strefie. To z miejsca dla mnie go przekreśla.
 

firestorm7

Well-known member
Bez reklam
Ostatnia edycja:

firestorm7

Well-known member
Bez reklam
Taka ciekawostka. Swego czasu Denon i Marantz miały dość duży wybór urządzeń certyfikowanych THX jak i inne firmy, jak choćby Technics. W przypadku Denona ciekawe było to, że certyfikowane były wyłącznie wzmacniacze i procesory. Nie amplitunery.
I zdaje się, że dziś z tych popularnych firm przetrwało Onkyo.
 
Do góry