Zakup taniego amplitunera (1000zł)

adamus1

New member
Witam wszystkich. Dotychczas dużo czytałem i dzięki temu forum zakupiłem swój nowy TV. Niestety teraz mam bardzo okrojony budżet na amplituner i muszę się Was poradzić.


Najważniejsza rzecz. Od sprzętu wiele nie wymagam. Posiadam KD 5.1. Głośniki Amtech + subwoofer Jamo Home Cinema. Do tej pory wszystko grało z Pioneerem VSX 329 i sprzęt ten wystarczał mi w 100 ! Niestety amplituner się zepsuł ( brak fonii ) prawdopodobnie jest to płyta główna i nie opłaca się naprawiać. Sprzęt używam do słuchania radia, muzyki w TV oraz sporadycznie do x360.

Fajnie jakby amplituner posiadał bluetooth. Sprzęt musi być nowy. Do wyboru mam :

- DENON AVR-X250BT
- DENON AVR-X540BT
- Pioneer VSX-531
- Yamaha HTR-2071

Troszkę zraziłem się do Pioneera za tę awarię. Który sprzęt z wymienionych warto kupić ?
 

Ataszek

Active member
Bez reklam
Jak chcesz mieć BT dwustronny to tylko Yamaha z serii Musicast
W kwocie 1k ciężko o nawet przyzwoity ampli - może popatrz na jakieś używane ?
 

adamus1

New member
Nie chcę używanego. Co gwarancja to gwarancja. Trochę nerwów mi zjadł mój stary Pioneer ale skoro Denon jest gorszy to wyjścia nie ma. Yamaha fajna ale niestety nie moja półka cenowa.
 

PawelN2O

New member
Nie chcę używanego. Co gwarancja to gwarancja. Trochę nerwów mi zjadł mój stary Pioneer ale skoro Denon jest gorszy to wyjścia nie ma. Yamaha fajna ale niestety nie moja półka cenowa.

Co Ci z gwarancji badziewnego sprzętu? Nowy ampli za 1000 zł... Mam 20 letni wzmacniacz kina domowego Yamaha i nic mu się nie dzieje. Kupisz nowy za 1000 zł, a za 4 lata wydasz kolejny 1000 i tak bez końca. Tak jak napisałeś w Twoim ampli zepsuła się elektronika i już nie ma sensu naprawiać. Starsze konstrukcje niemal zawsze są do odratowania. Sam miałem już kilka używanych sprzętów i ani razu nie odmówiły posłuszeństwa jedynie co to przegląd 7-10 lat (przeczyszczenie potencjometrów, ewentualna wymiana kondensatorów).

Zastanawiałeś się dlaczego ten Pioneer Ci się zepsuł? Może dlatego, że nowy kosztuje 950 zł?

Szukaj używanych wysokich starszych modeli. Za 1000 zł można kupić dobry wzmak. Jeżeli zależy Ci na dźwięku to może Yamaha A1 lub A2? Dość leciwe konstrukcje ale na pewno poważny sprzęt wykonany z bardzo dobrych materiałów (duża wydajność i trwałość), a nie zabawka z logo uznanego producenta.

co do nowszych konstrukcji to niestety nie pomogę.

Pozdro
 

PanKrzysztof

New member
W tej kwocie szukałbym czegoś używanego - sam kupiłem powystawówkę/używkę za ponad dwukrotnie większy budżet. Więcej zabawy jest ze sprzętem dwudziestoletnim i więcej, gdzie kupujący często nie zna stanu technicznego i taki sprzęt wymaga po prostu przeglądu.

Jak coś, to w tym budżecie będę miał na sprzedaż Harman Kardon AVR 171, z wymagań ma wszystko czego potrzebujesz i nawet trochę więcej ;)
 

adamus1

New member
Dziękuję za pomoc. Na szczęście inny fachowiec naprawił Pionka za flaszkę ( padły tylko rezystory)Ale na przyszłość wiem że biorę Yamahę. Byłem w salonie na odsłuchu.
Jeszcze raz dzięki za pomoc
 
Do góry