zmiana starego ampa

tanaka

New member
Dzien dobry wszystkim,

Niestety mój onkyo tx-nr807 kolejny raz przestał działać (nie wykrywa kolumn) , a ja już nie mam ochoty płacić za jego naprawę. To typowa usterka tego modelu o czym zapewne wszyscy wiedzą..

Zacząłem się rozglądać za czymś nowym lub starym flagowcem, niestety przerasta mnie to. Kiedyś wyniosłem ze szkoły że we wzmacniaczach najważniejszym elementem ogólnie rzecz ujmując są stopnie zasilające od których zależą zniekształcenia nieliniowe na szczytach amplitud i tym samym jakość dźwięku.
Kupując 807 przeczytałem dużo opinii, ostatecznie biorąc go w ręce poczułem 18kg potwierdzeń że wybór jest ok.

Czy cos się zmieniło?

Ostatnimi tygodniami czytam i poważnie interesuje się onkyo rz830 lub denon 4400x, przetwoniki ok, systemy ok, próbkowanie ok, pasmo ok,... waga 14kg. Czy coś się zmieniło w technologiach dostarczania mocy we wzmacniaczach?
Pierwszy to D ale drugi to AB..

Jestem w totalnej rozterce, zastanawiam się poważnie nad kupnem poczciwego onkyo 906. Zależy mi na 5.1, nie potrzebuję najnowszych systemów,4k czy HDR. Jak by były to fajnie bo skorzystam ale to ma służyć w pierwszej kolejności do dźwięku: KD i muza po 50%. Ma być soczyście, dynamicznie, przy rocku ciężko a przy Chopinie klarownie i czysto.

Ostatecznie chciałbym wiedzieć czy te nowe Ampki (830 , 4400)są naprawdę OK, czy lepiej szukać tej 906? Na nowego flagowca za kilkanaście tysi mnie nie stać.

Dziękuje wszystkim za odpowiedzi.
Pozdrawiam pasjonatów.
 

Ataszek

Active member
Bez reklam
Jakie kolumny masz obecnie ? Jakie źródło pod stereo ?
Do KD ampli starczy a do stereo dokupisz wzmak i będzie jeszcze lepiej.
 

tanaka

New member
Monitor Audio BR6 , w najbliższych 6 miesiącach zmieniam fronty na Silver.

Źródło to lokalne wielokanałowe materiały mkv, airplay, spotify, blue-ray, stream.
 

Ataszek

Active member
Bez reklam
Jeśli byłeś zadowolony z tego co oferowało Ci Onkyo to zostań przy 830 ale dla porównania weź sobie na odsłuch Denka i lepszego zostawisz - może akurat bardziej Ci przypasuje.
Nie szedł bym w starsze używane modele - to moje zdanie.
Zmiana Bronze na Silverki na pewno wskazana choć tutaj też porównaj sobie je z innymi w tym budżecie.
Z 830ki stereo jak na ampli jest całkiem przyzwoite (miałem co prawda 810 ale myślę że gorzej nie jest z tego co czytam) - zawsze możesz dokupić wzmak podpiąć pod pre-out i wtedy będzie stereo pełną gębą :eek:k:
 

Stratoss

Member
Bez reklam
Też miałem kiedyś w testowaniu przez tydzień Onkyo 905 i 906. Ale pokrętło volume reagowało tak ślamazarnie na podkręcanie głośności w stosunku do mojego ówczesnego Denona AVC-A1HDA, że już nigdy nie wracałem do tej marki...
 
Do góry