Wymiana amplitunera Onkyo TX-NR 906

radarek27

Member
Planuję wymienić amplituner onkyo TX-NR 906 na nowszy model marki onkyo ala na jaki ?
Mam zestaw głośników 5.1 firmy Kef seria IQ .Zależy mi na opcjach internetowych (Tidal).
Czy model Onkyo TX-RZ 830 będzie odpowiedni ?
 
Ostatnia edycja:

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Planuję wymienić amplituner onkyo TX-NR 906 na nowszy model marki onkyo ala na jaki ?
Mam zestaw głośników 5.1 firmy Kef seria IQ .Zależy mi na opcjach internetowych (Tidal).
Czy model Onkyo TX-RZ 830 będzie odpowiedni ?

Pod wieloma względami pewnie Ci podpasuje, jedynie będziesz miał mniejszą moc.. i kwestia gustu w jakości stereo.. posłuchaj, a sam się przekonasz..
 

rafalopatika

New member
ja bym zostawił tego klasyka o potężnej mocy a dokupił tylko urządzenie do obsługi Tidal i co tam jeszcze chcesz
mam podobny dylemat (onkyo 907) - na razie za 900 zł kupiłem onkyo 6130 . Muzycznie chromecast +onkyo 907 +atoll in100se VS 6130+atoll in100se = przyznam, że nie słyszę różnicy. przewaga nowych ampli typu rz830 to zaszyty Tidal (ale nie MQA jak w 6130). Sam się zastanawiam co wybrać - czy zostawić to co mam czy zmienić ampli i sprzedać 6130. W przyszłości zmiana wzmaka na naim xs2 , kolumny focal aria 926
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Planuję wymienić amplituner onkyo TX-NR 906 na nowszy model marki onkyo ala na jaki ?
Mam zestaw głośników 5.1 firmy Kef seria IQ .Zależy mi na opcjach internetowych (Tidal).
Czy model Onkyo TX-RZ 830 będzie odpowiedni ?

Miałem 905, nie ma nawet co porównywać.
Wolałbym niższy model Onkyo z ostatnich, nie wspominając już o RZ830.
905 rozłożył w stereo tani (300zł) wzmak Technicsa na łopatki, w KD też bez rewelacji porównując inne ampli z którymi miałem styczność w późniejszym czasie.
 
Ostatnia edycja:

seiken1

Klub HDTV.com.pl
VIP
A co myślicie o wymianie Onkyo 905 na Marantza SR7013, czy może lepiej na Onkyo RZ830? Która opcja będzie lepsza?
 

seiken1

Klub HDTV.com.pl
VIP
A czy amplituner Onkyo RZ830 dobrze się będzie zgrywał ze wzmacniaczem Marantz, czy raczej celować w Marantza SR7013?
 
Do góry