Prośba o pomoc w wyborze ampli...

DEEJAY83

New member
Witam szanowne grono...

Proszę o pomoc w wyborze amplitunera do domowego użytku, 80% filmy z dysku zewnętrznego w 4K UHD, HDR, Netflix, reszta trochę muzyki itp.

Przedział cenowy około 2500, biorę pod uwagę te trzy modele, chodzi o to żeby dekodował najnowsze technologie, np. Dobly Atmos, HDR, True HD, DTS X itp. i oczywiście ładnie "cykał" ;)

1. ONKYO TX-NR686

2. DENON AVR-X2500H

3. YAMAHA RX-V685 Czarny

4. Wasze inne propozycje w tym przedziale cenowym...



Z góry dziękuję

Pozdrawiam
 

DEEJAY83

New member
Na tą chwilę mam starsze kolumny, jednak sukcesywnie będę dążył do czegoś konkretnego 7.1 aczkolwiek w ramach rozsądku finansowego...
Zaczynam od amplitunera ponieważ zakupiłem ostatnio nowy TV i nie da się słuchać tego dźwięku z TV, a kolumny jakie są takie są ale są ;) a niestety mój archaiczny ampli nawet nie mam jak podłączyć pod TV...
 

macbat

New member
Podepnę się do wątku, ponieważ także rozważam jeden ze wspomnianych modeli. Pytanie - jak w praktyce wygląda obsługa kolumn 4-omowych w ampli Denon x2500h i Yamaha v685? Denon ma w opcjach wybór kolumn 4-omowych na wszystkie wyjścia, natomiast Yamaha wg instrukcji pozwala na podłączenie 4-omówek tylko jako fronty. A w jednym z pism branżowych test wykazał, że po podłączeniu kolumn (4 ohm) pod WSZYSTKIE wyjścia oba amplitunery siadły (włączyły się zabezpieczenia). Ponoć tylko Onkyo 686 nie ma tak naprawdę problemu. Denon mocno obniża moc, Yamaha mniej, ale może się grzać i wyłączać. Pewnie przy 5 kolumnach da radę, ale jak ktoś faktycznie podłączy system z 7 kolumnami?
Ciekawi mnie, bo jednak w ofertach można znaleźć sporo zestawów Yamaha v685 z kolumnami 4-omowymi (np. Indiana Line Nota). Ja szukam kolumn niewysokich, a praktycznie wszystkie, które mi odpowiadają są właśnie 4 ohm (Wilson Raptor 5, Indiana Line Nota, Indiana Line Tesi 542).
Jeśli ktoś np. z pewnych względów nie chce Onkyo 686, to jaki ma wybór ampli do kolumn 4 ohm?
 

abdul0412

New member
Bez reklam
Te testy maja sie nijak do rzeczywistosci...
Polecam odsluchac, bo roznica w tym co pisza a co jest realnie jest kolosalna...
 

DEEJAY83

New member
Może "durne" pytanie ale który Kiki?? Jak widać jestem tutaj nowy i nie ogarniam jeszcze wszystkiego i wszystkich ;)
 

chrisso

Klub HDTV.com.pl
VIP
A to taki właściciel tego forum...
Ale o ceny sprzętu audio to pytaj @Blackninja
Jak coś to zawsze masz Amazona jako alternatywę.
 
Do góry