Pierwszy amplituner

xmarcinx

New member
Cześć, zamierzam zakupić swoje pierwsze kino 5.1, jeszcze nie wiem czy się przyjmie stąd mam zamiar zacząć od niskobudżetowych opcji, a następnie rozbudowywać. Pokój 30m mam w kształcie prostokąta, połowa pokoju to częśc wypoczynkowa gdzie stanie tv i kino.

Chciałbym zacząć od zestawy POLK audio T1600, w późniejszym czasie fronty zamienić na pełnoprawne kolumny podłogowe.

Moje pytanie jest następujące, jaki amplituner polecacie na start, ma posłużyć głównie do zapoznania się z kinem domowym, później mogę zastąpić go czymś lepszym. Może być używka.

Z góry dziękuje za pomoc
 

pmedela

New member
Z budżetowych mogę Ci polecić Pioneer VSX-832. Sam takiego kupiłem i jestem bardzo zadowolony. Ma wszystko co nowoczesny ampli mieć powinien, duże możliwości konfiguracji dźwięku, sporo wejść/wyjść i dobry dźwięk (lepszy od Yamaha RX-V463, którą zastąpił). W cenie 1599zł to dobry wybór, na początek przygody z KD jak znalazł.
 

pmedela

New member
Onkyo TX-NR830 jako budżetowy ?
To co znajduje to cena w okolicach 4000zł,
nieźle jak na budżetową opcję :)
 

xmarcinx

New member
Dziękuję za odpowiedzi, myślałem bardziej o budżecie, który wskazuje @pmedela . Nie wiem jeszcze czy kino się u mnie przyjmie, nie widzę problemu by z czasem przejść na wyższy model :)
 
Do góry