Onkyo TX-NR686, Yamaha RX-V685, Marantz SR5013

Cinek23

Member
Który z powyższych? Pomieszczenie ok 30 metrów Film 50% muzyka 50% (SOAD KORN KNŻ PFK). Na razie kolumn brak ( tu też potrzebna będzie pomoc). Na początek i tak pójdą podłogówki a reszta później.
 

Cinek23

Member
Na amplituner + podłogówki 7-8 tysięcy. Jak głośno? Jak dzieci w domu to nie za głośno, ale kiedy warunki pozwalają to jak najbardziej chcę poczuć moc.
 

donsalieri

Active member
Bez reklam
No to akurat jest na to co mam - Onkyo RZ830+Klipsch RP280 :)
No ale najlepiej gdybyś się wybrał i posłuchał kilku zestawów oczywiście pod swój gust.
Ale do kinie w tej cenie chyba nic lepszego nie kupisz.
 

Ataszek

Active member
Bez reklam
Zostaw w spokoju te które podałeś i uderzaj w ampli z wyższej półki - budżet na to ci pozwala.
Seria RZ od Onkyo to bardzo udane modele choć warto też posłuchać jeszcze innych z Yamahy, Denona czy Marantza dla porównania.
Zostanie też na odpowiednie fronty.
 

Cinek23

Member
No tak RZ to 2 tysiące więcej niż 686. Nie lepiej zostać przy 686 i kupić lepsze fronty? Czy RZ z gorszych frontów wyciśnie lepszy dźwięk?
 

mors111

Active member
Bez reklam
No tak RZ to 2 tysiące więcej niż 686. Nie lepiej zostać przy 686 i kupić lepsze fronty? Czy RZ z gorszych frontów wyciśnie lepszy dźwięk?

jedni twierdzą , że lepiej kupiś lepsze kolumny niż elektronikę , bo kolumny rzadziej zmieniasz niż elektronikę ( nowinki technologiczne )

inni , że elektronika nadrobi wszystko nawet ze słabymi kolumnami ( też się z tym nie zgodzę i trzeba wybrać kompromis )

ja jestem zdania , że to kolumny grają a elektronika je tylko napędza ( owszem też nie może być słaba , pisałem to już o wzmacniaczu Pioneer A10 )

kilka dni temu miałem okazję słuchać kolumn DIY ( zrób je sam ) marki Visaton z basami AL 170x2 w każdej kolumnie + średnio tonowiec + wstęga , grało to bajecznie z amplitunerem Marantz 5... ( czyli średniej półki ) , bas niesamowicie wypełniał pokój ok. 20-25m2 jak i reszta pasma , ale te kolumny były wycenione na 10.000zł , owszem można kupić tej marki ( Viaton ) za 3.000zł i będzie bajka ( jakościowa ) ale jak wolisz łomot kupujesz dobre JBL i będzie mocno i głośno ale i jakość OK , zależy kto co lubi
 

Cinek23

Member
Ok. Przekonaliście mnie :blagam: Co zatem posłuchać dla konkurencji wobec Onkyo TX-RZ830?
Denon AVR-X4400H? Yamaha RX-A880? Marantz SR6012? Wszystkie z nich mają Pre-out?
 
ja powiem tak mam złozne kolumny diy na usher 8948a +fountek neo cd 3.0 bo kolega zachwal ten woferek wstegi to moj wybor i sie zawiodlem po podłaczeniu pod wzmacniacz sredniej połki akurat tez diy, dopiero jak mi kolega wysłał wzmcniacz akurat tez diy ale na bogato skladany to mi szczeka opadła, dlatego moim zdaniem przedzial cenowy kolumn i elekroniki powinien byc w granicach rozsadku dzielony
 
Do góry