Pytanie o ampli (Denon) + ewentualna zmiana frontów (w przyszłości cały system).

gryzak

New member
Witam,

Stan obecny:
-pokój 20m2 (3.5m x 5.5m - tv na dłuższej ścianie)
-Yamaha rx-v459 + fronty na stx18+arv104, centralny i surroundy na starszych tonsilach, sub magnat 10" 350Wrms), tv 47", Benq w1070 + 106" ekran.

Plany najbliższe:
- nowy ampli
- 2 magnaty icp62 na sufit (atmos 5.1.2)
- jeśli tańsze ampli to nowe fronty

Plany dalsze:
- wymiana reszty systemu (centralny i surroundy) lub całego systemu (gdy droższy ampli teraz)
- wymiana benqa na coś w 4k HDR
- do kupienie konsoli (istotne 60fps)

Miałem okazję testować Onkyo tx525 i Denona avr-1908 na swoim zestawie porównując z Yamahą.
Onkyo to nie moje brzmienie (zbyt zimne i detaliczne), moja Yamaha się kryje względem obu, Denon wygrywa - niesamowita przestrzeń, głębia i gęstość (bardzo fajna średnica i nienatarczywe wysokie). Muzyka - głównie progressive trance, vocal trance, muzyka symfoniczna, czasami inne gatunki lub coś ostrzejszego ale teraz dojrzałem do dobrej średnicy (kiedyś bas i sopran i łupanka). Wniosek - Denon.
Dotychczas polowałem na avr-x3400. W tej chwili nie do dorwania taniej niż 3500zł. avr-x3500 już za 3700 można wyrwać co stawia x3400 w sytuacji nieopłacalnej.
I teraz główne pytanie. W przypadku wzięcia (zamiast x3500) avr-x2400 (cena około 2100zł) 1600zł które zostaje dodaję do kasy na fronty i wymieniam już teraz fronty + ampli.
Pytanie brzmi:

- czy jest ktoś na forum kto stał przed podobnym dylematem i porównywał brzmienie i moc x2400 względem x3400 (x3500)? Czy różnica w kwocie około 1400-1600zł jest warta dopłaty do wyższej półki?
- W specyfikacji x2400 jest wyszczególnione, że upscaluje obraz hdmi-hdmi w 4k tylko po max 30hz. Ktoś to potwierdza, ewentualnie przetestował, że obraz nie uzyska 60fps?

W momencie gdy wybiorę x2400 po proszę o pomoc w wyborze frontów.

Mam nadzieję, że wszystko zrozumiałe.

Pozdrawiam!
 

lolo2

Well-known member
Bez reklam
Seria x3 od x2 rozni sie tym ze ta wyzsza ma wyjscie prout. Oznacza to ze mozesz podlaczyc wzmacniacz do amplitunera i cieszyc sie zarowno kinem jak i stereo.

Jezeli biezesz pod uwage uzywany sprzet to najlepszym wyborem moim zdaniem jest marantz 7010. Masz wszystkie nowosci z mozliwoscia rozbudowy do 7.2.4 i sprzet ten kosztuje 3500 - 4000zl.
Nie ma problemu z wzmacniaczami i koncowkami mocy. do kompletu.
 

gryzak

New member
Miejsca za mało na 7.2.4. Zostanę przy 5.1.2. Ampli chcę nowy chyba że 100% pewne źródło (typu ktoś renomowany z forum). Marantza nie slyszałem w porówaniu z Denonem. W zasadzie w ogóle go nie biorę pod uwagę. Odnośnie preoutów, nie sądzę że będę się bawił w rozbudowę stereo. Nie jestem aż tak wymagający. Już i tak ogromną różnicę zrobiło podpięcie zestawu pod avr-1908. W zasadzie gdyby nie brak dekoderów hd i atmosa i skalerów 4k to brałbym go z miejsca.
 
Do góry