Wymiana HK AVR 171s na ? Zwiększenie pokoju

dawidb3

New member
Witam, w tej chwili posiadam HK AVR 171s z JBL arena 180 (5.1) w pokoju o powierzchni około 20 m2. Chciałbym zmienić ampli w związku ze zmianą mieszkania. W tej chwili pokój będzie około 40 m2. Co polecacie do takiego mieszkania? Chciałbym uniknąć wymiany kolumn.
Z funkcji jakich brakuje mi w HK to pełna obsługa 4K. W tej chwili muszę podpinać ps4 4k do tv, a nie do HK.
Ogólnie jestem zadowolony z tego amplitunera.
Przeważa kino.
Dzięki
 

Ataszek

Active member
Bez reklam
To masz kilka do wyboru np. : Denon 2500, Onkyo 686, Yamaha 685.... koledzy jeszcze podadzą alternatywę z Marantza lub HK
 

dawidb3

New member
Kupiony Onkyo 686. W KD czuć ogromną różnicę (zastanawiam się czy aby na pewno HK był dobrze podpięty pod głośniki surround, ale chyba nie ma możliwości złego wpięcia przewodów, grać grały).

Mam natomiast problem z HDR.
Docelowo PS4 pro wpięte miało być do Onkyo przez HDMI, a ten do Samsung ue65nu7172 przez HDMI arc. Tu pojawia się problem, w takim podpięciu na ps4 nie da się włączyć hdr. Oba kable HDMI sprawdzone tzn podpięte PS4 do tv bezpośrednio, każdym z nich osobno i za każdym razem sygnał jest w 4K HDR. Oczywiście w telewizorze włączona odpowiednia opcja o nazwie HDMI UHD Color.
Wygląda że to Onkyo nie puszcza sygnału HDR. Jak inaczej mogę sprawdzić czy jest to problem z moim egzemplarzem czy może ogólnie?

Dodam jeszcze że gdy połączenie jest ps4 - onkyo - tv, i włączę opcję w telewizorze HDMI UHD COLOR, to leci sam dźwięk (przerywa), brak obrazu. Gdy wyłączę opcję HDMI UHD Color obraz i dźwięk wyświetlany jest prawidłowo w 4k, bez HDR - w ustawieniach PS4 pojawia się komunikat "ten telewizor może obsługiwać format koloru o wyższej jakości i obraz 4K HDR, jeśli zmienisz jego ustawienia. Sprawdź ustawienia telewizora" (oczywiście chodzi o HDMI UHD Color.
 
Ostatnia edycja:

dawidb3

New member
Nie wydaje mi się ;)

Teraz pojawia się nowy problem, ten z HDR olałem.
Tidal przerywa po 30-50 sekund. Nie jest to wina internetu. Początkowo myślałem że może wi-fi, zmieniłem na kabel gigabit. To samo. Internet wykluczam gdyż z tego samego kabla leci Netflix w 4K na najwyższej jakości.
 

Ataszek

Active member
Bez reklam
Nie wydaje mi się ;)

Teraz pojawia się nowy problem, ten z HDR olałem.
Tidal przerywa po 30-50 sekund. Nie jest to wina internetu. Początkowo myślałem że może wi-fi, zmieniłem na kabel gigabit. To samo. Internet wykluczam gdyż z tego samego kabla leci Netflix w 4K na najwyższej jakości.

Miałem podobnie u starego operatora - zmieniłem na takiego gdzie mam antenę zewnętrzną i sygnał wzrósł mi 10cio krotnie - teraz tidal działa bez zająknięcia.
 

dawidb3

New member
Nie jest to wina wifi. Mam sieć zbudowaną na systemie ubiquiti. Sygnał na Onkyo 90 % nawet z antenkami schowanymi. Tak jak wspominałem wyżej, na kablu gigabit jest to samo.
Ogólnie nie jestem za bardzo zadowolony.
1) Amplituner raz na jakiś czas wydaje dziwny dźwięk jakiegoś przełączania (raz na pół godziny, godzinę).
2) Problemy z przesyłaniem HDR do PS4 pro
3) problem z usługami internetowymi np Tidal
Jak sobie coś jeszcze przypomnę to napiszę dla przyszłych chętnych do zakupu.
Dziś bym nie wymienił harmana.
 
Do góry