Ampli do Jamo S426 i Sub 210

kdw60

New member
Witam.
Do tej pory miałem Denona 3802.

Dźwięk nawet mi się podobał.



Co proponujecie kupić. Wymiana głośników nie wchodzi w grę, mam wrażenie, że jak dla mnie są wystarczające, z tym Denonem grały przyjemnie. Może jest szansa, żeby trochę poprawić dzwięk na nowym ampli.

Pytanie co kupić żeby nie kupić za dobrego ampli w stosunku do głośników, a jednocześnie nie kupić za słabego. Inaczej mówiąc co wykorzysta w pełni potencjał głośników (pewnie wielu stwierdzi, że one nie mają potencjału...) i nie będzie zbyt drogie ? Jeśli chodzi o cenę, to niechciał bym precyzować, bo sądzę, że i tak nie ma sensu kupować drogiego Ampli do tych głośników, więc raczej coś z <2000.


Jeśli używany (biorę to pod uwagę) to jakie modele mało awaryjne polecacie ?
 
Ostatnia edycja:

Ataszek

Active member
Bez reklam
Witam.
Do tej pory miałem Denona 3802.

Dźwięk nawet mi się podobał.



Co proponujecie kupić. Wymiana głośników nie wchodzi w grę, mam wrażenie, że jak dla mnie są wystarczające, z tym Denonem grały przyjemnie. Może jest szansa, żeby trochę poprawić dzwięk na nowym ampli.

Pytanie co kupić żeby nie kupić za dobrego ampli w stosunku do głośników, a jednocześnie nie kupić za słabego. Inaczej mówiąc co wykorzysta w pełni potencjał głośników (pewnie wielu stwierdzi, że one nie mają potencjału...) i nie będzie zbyt drogie ? Jeśli chodzi o cenę, to niechciał bym precyzować, bo sądzę, że i tak nie ma sensu kupować drogiego Ampli do tych głośników, więc raczej coś z <2000.


Jeśli używany (biorę to pod uwagę) to jakie modele mało awaryjne polecacie ?

Jeśli pasował Ci dzwięk z Denona to teraz w kwocie ok. 2k masz serię X2... i niżej nie schodź.
Co chcesz zmienić/poprawić w dźwięku ?
Może coś z Onkyo ? Np. 686 bardzo fajny ampli.
 

abdul0412

New member
Bez reklam
3802 to udany model, wiec wszystko ponizej nawet serii x4 moze cie zawieść. Sprobuj odsluchac gdzies Denka lub marantza. Onkyo moze nie przypasc ci do gustu.
 

kdw60

New member
3802 to udany model, wiec wszystko ponizej nawet serii x4 moze cie zawieść. Sprobuj odsluchac gdzies Denka lub marantza. Onkyo moze nie przypasc ci do gustu.
o kurcze, aż tak ?

Brałem właśnie pod uwagę Denony X2 lub onkyo z 646 lub podobne.
Myślałem, że przez te 10-15 lat technologia poszła do przodu...



Nie tyle chodzi o poprawę dźwięku, co poprawę funkcjonalności. 3802 nie miał nawet HDMI co zaczyna trochę przeszkadzać.
Dźwięk tak jak wspomniałem mi odpowiadał.


W takim razie co kupić, żeby dźwięk nie był wyraźnie gorszy. Nie chciałbym się zawieść.
 

kdw60

New member
Jestem skłonny zaryzykować z Onkyo. Wiem, że powinienem posłuchać, ale i tak nigdzie nie znajde możliwości odsłuchu na tych kiepskich jamochłonach ... Ale ciekawi mnie różnica w porównaniu do Denona.


Powiedzcie mi w takim razie czy dobrym pomysłem jest kupić Onkyo TX-NR646 za 1200zł ? Powystawowy z pełną 2-letnią gwarancją.
Mam taką możliwość od sprzedawcy (m.in. na allegro sprzedaje). Nie wygląda na oszusta, bo ma sporo pozytywnych komentarzy... ile to działało na tej wystawie to nie wiem.
Czy ten konkretny model miał jakieś wrodzone wady genetyczne ?



 

Savron

Well-known member
Bez reklam
To Ty jeszcze masz to czarne brzydkie Onkyo? :D

Nie. Zmieniam na "pięknie" moherowe Dennoon. :p
P.S. To jak , chcesz spróbować tę kabli ode mnie? Wymuszasz na mnie zajmowanie przesyłkami, zamiast tego żeby ruszyć tą swoją Denonową pupczę i osobiście zawitać się w najłepszej dzielnicy Warszawy. :p;-)
 

Ataszek

Active member
Bez reklam
Ty i tak każdemu wciskasz Onkyo, to co by kto nie napisał to i tak do wszystkiego jest Onkyo.

Nie wciskam tylko proponuje - proponuje bo jest dobre - jak jest dobre to dlaczego nie spróbować ?
Zawsze może oddać i wybrać coś innego.
Denki miałem i w tych $ Onkyo lepiej gra w KD.
 

Savron

Well-known member
Bez reklam
Nie wciskam tylko proponuje - proponuje bo jest dobre - jak jest dobre to dlaczego nie spróbować ?
Zawsze może oddać i wybrać coś innego.
Denki miałem i w tych $ Onkyo lepiej gra w KD.

O czym mówisz? Przecież to ortodoksy od Denon.:twisted: Skąd oni mogą wiedzieć jak brzmi sprzęt dla KD. A tak na poważnie, do KD tylko Onkyo, oczewiśćie w swoim przedziale cenowym. Seria RZ. W stereo Onkyo jest do niczego.
 

Kapusta7

Banned
Nie. Zmieniam na "pięknie" moherowe Dennoon. :p
P.S. To jak , chcesz spróbować tę kabli ode mnie? Wymuszasz na mnie zajmowanie przesyłkami, zamiast tego żeby ruszyć tą swoją Denonową pupczę i osobiście zawitać się w najłepszej dzielnicy Warszawy. :p;-)
Ja nic od Ciebie nie wymuszam, to Ty wyciągnąłeś mój adres :p
Było to z pół roku temu, kable miały przyjść i do dziś nie ma :p
 
Ostatnia edycja:

Savron

Well-known member
Bez reklam
Ja nic od Ciebie nie wymuszam, to Ty wyciągnąłeś mój adres adres :p
Było to z pół roku temu, kable miały przyjść i do dziś nie ma :p

Nu, zaczyna się.:) Ty nie jeden taki, oczekujący. Ja już miesiąc Prezesu z forum, przesyłkę wysyłam. :( Poczekasz jeszcze z rok, to może i wyśle.:p. To Wy tutaj macie hektar czasu, a niektórzy jeszcze i muszą zapierniczać po 10 godzin, bo qorwa nie ma komu pracować. Taki czasy nastali. Osobisty odbiór poproszę, Pana. :p
 

kdw60

New member
chwila chwila, bo się rozpędziliście... :D



Chętnie spróbuje z tym onkyo i ponawiam pytanie :


Powiedzcie mi w takim razie czy dobrym pomysłem jest kupić Onkyo TX-NR646 za 1200zł ? Powystawowy z pełną 2-letnią gwarancją.
Mam taką możliwość od sprzedawcy (m.in. na allegro sprzedaje). Nie wygląda na oszusta, bo ma sporo pozytywnych komentarzy... ile to działało na tej wystawie to nie wiem.
Czy ten konkretny model miał jakieś wrodzone wady genetyczne ?
 

Savron

Well-known member
Bez reklam
chwila chwila, bo się rozpędziliście... :D



Chętnie spróbuje z tym onkyo i ponawiam pytanie :


Powiedzcie mi w takim razie czy dobrym pomysłem jest kupić Onkyo TX-NR646 za 1200zł ? Powystawowy z pełną 2-letnią gwarancją.
Mam taką możliwość od sprzedawcy (m.in. na allegro sprzedaje). Nie wygląda na oszusta, bo ma sporo pozytywnych komentarzy... ile to działało na tej wystawie to nie wiem.
Czy ten konkretny model miał jakieś wrodzone wady genetyczne ?

Ma wady genetyczne. Dosyć często pada płyta HDMI. Pozbieraj trochę i kup chociaż używany z serii RZ.
 

Ataszek

Active member
Bez reklam
Kolega szuka ampli poniżej 2k lub do tej kwoty - RZ nie ma szans kupić w tych pieniądzach.
Podpytać Blackninja o cenę za nowego 686.
 
Do góry