Kolumny do Yamahy R-N803D

rafalski83

New member
Witam wszystkich,

Zamierzam złożyć wreszcie swój pierwszy zestaw stereo. Jeśli chodzi o ampli wybór padł na Yamahe R-N803D. Do tego będę teraz dobierać kolumny, zanim wybiore się na odsłuchy chciałbym stworzyć shortlistę 3, max 5 modeli.

Jeden ze sklepów oferuje w dobrej cenie R-N803D w zestawie z B&W 683s2 za 6666PLN - czy ktoś z Was słuchał takiego zestawienia?
Dodatkowo myślę o Pylonach Sapphire 25 albo Ruby 25, ale to juz zdecydowanie powyżej zakładanego budżetu, którego wolałbym nie przekraczać - chyba że zagrają wybitnie :)

Zakładany budżet to max 6-7tys, pomieszczenie to salon z kuchnia 27m2 (kuchnia 7m2). Zestaw ma służyć głównie do muzyki (glownie indie-rock, pop, czasami jazz i klasyka) i TV.

Czy macie jeszcze jakieś propozycje, które ładnie zagrają z tą Yamaha?
 
Ostatnia edycja:

przemko77

Well-known member
Bez reklam
Słuchałem tych kolumn ale z Rotelem ogólnie to bardzo dobre kolumny o "gęstym dźwięku " świetnej stereofonii i wysokich tonach ,z Yamahą powinno być OK chociaż nie jest to poziom Rotela i na pewno ten model Yamahy nie wyciągnie z B&W wszystkich możliwości.Ważne jest aby w przypadku Yamahy kolumny nie miały dźwięku suchego (oschłego) w pewnym sensie odradzam Monitor Audio i niektóre modele Elac .Oprócz modeli Saphire /Ruby warto bliżej się przyjrzeć Pearl 27 - to duże dobrze brzmiące kolumny o dużym potencjale
 

Ataszek

Active member
Bez reklam
Mają być nowe czy moga być używane ?
Warto posłuchac jeszcze : Tannoy Revolution XT 8F (ew. 6F), Monitor Audio Silver 10 (ew. 8 ),Pylon Sapphire 31 (ew. 25)- 27mkw to kawałek pomieszczenia już jest.
Z wiekszych w używkach się zmieścisz cenowo ale obowiązkowo odsłuch.
 

przemko77

Well-known member
Bez reklam
Posłuchaj jeszcze Monitor Audio, powinny się zgrać.

Bzdury opowiadasz - słyszałeś takie zestawienie że polecasz ? .Słuchałem wzmacniacza Yamahy na kolumnach Monitor Audio delikatnie mówiąc nie najlepiej to grało ,jak pamięcią sięgam gorzej tylko było w przypadku Marantza z kolumnami Elac Fs407 ........chyba że ktoś lubi jasny /jaskrawy dźwięk ,ale na dłuższą metę nie wiem ile da się to wytrzymać
 

lestek

New member
każdy inaczej interpretuję to co usłyszy, ale masz rację ja także uważam, że kolumny z monitor audio grają jaskrawo taki dźwięk na dłuższą metę jest męczący. Obecnie z mam Kolumny z Pylon Audio seria Opal
 

blackninja

ninja
Pomagam
VIP
Mają być nowe czy moga być używane ?
Warto posłuchac jeszcze : Tannoy Revolution XT 8F (ew. 6F), Monitor Audio Silver 10 (ew. 8 ),Pylon Sapphire 31 (ew. 25)- 27mkw to kawałek pomieszczenia już jest.
Z wiekszych w używkach się zmieścisz cenowo ale obowiązkowo odsłuch.
27m2 to już kawałek jest, modele też ok podane.
 

Ataszek

Active member
Bez reklam
Z moich obserwacji właśnie wynika że łączenie B&W vs Yamaszka to kwintesencja suchego beznamiętnego brzmienia. Z Rotelem jest świetnie.

Werf jakich zestawów słuchałeś ?
Ja osobiście już wiele razy u dobrego znajomego : B&W 707 S2 + Yamaha R-N803 - brzmi świetnie !!!
Pokój niewielki ok 15mkw a miejsce odsłuchowe ok 2m od monitorów.
Żadnej suchości, czy beznamiętności.
 

werf

Active member
Bez reklam
Werf jakich zestawów słuchałeś ?
Ja osobiście już wiele razy u dobrego znajomego : B&W 707 S2 + Yamaha R-N803 - brzmi świetnie !!!
Pokój niewielki ok 15mkw a miejsce odsłuchowe ok 2m od monitorów.
Żadnej suchości, czy beznamiętności.

Z tej niskiej serii, o której tu mowa to tylko z Rx-a2060(taki gwiazdkowy zestaw z promocji) ktoś z moich znajomych ma. Natomiast serii cm i wyższych niejednokrotnie z AS 1XXX 2XXX nawet 3. Dla mnie jest to zestawienie dźwięku, który trudno zaakceptować dwóch kanałach.
 

rafalski83

New member
Dziękuję wszystkim za propozycje. Jestem juz po pierwszym odsłuchu i... chyba będę musiał zweryfikować plany :D
Sluchałem dzisiaj tej Yamahy w zestawie z B&W 683 no i się okazało że ta Yamaha wogóle nie gra, góra za ostra, u dołu słabo, bez kopa - ogólnie bardzo słabo.

Dla porównania podpięliśmy Rotela A12 i wtedy dopiero te kolumny pokazały co potrafią. Fajny, głęboki bas, góra bardzo fajna - ogólnie wcisnęło mnie w kanapę :)

Tak więc chyba plany pójdą w kierunku wzmacniacza i do tego jakiś streamer do funkcji sieciowych.

Bardzo mi się spodobał ten Rotel, sprobuję go jeszcze posłuchać z innymi kolumnami. Jakie moglibyście do niego polecic? Czy Rotel zgra się z Pylonem np. Ruby 25?

A jeśli nie Rotel, to co jeszcze mogę posłuchać dla porównania z podobnej półki?
 

werf

Active member
Bez reklam
Jeśli spodobał się tobie Rotel z B&W to bierz i nie łącz go z Pylonem rzecz druga ciężko będzie o takie zestawienie w innych sklepach : ) Jamaszkę jak najbardziej możesz miksować z Pylon-em, może ci się spodobać, choć nie będzie takiego drive i masy jak dziś słuchałeś.
 

przemko77

Well-known member
Bez reklam
Czy Rotel zgra się z Pylonem np. Ruby 25?

A jeśli nie Rotel, to co jeszcze mogę posłuchać dla porównania z podobnej półki?

Owszem Rotel jest na tyle dobry że zegra się z Pylonami ,chociaż nie ma co ukrywać jego poziom jest wyższy niż kolumny z Jarocina

Wracając do kolumn świetną alternatywą jest Elac Debut ,przy tych kolumnach grzebał Adrew Jones miałem okazję słuchać podłogówek i zrobiły na mnie wrażenie .Słuchałem też podstawkowców B6 z Pioneree'm A30 piękna rzecz .Jeżeli bedziesz mieć okazję posłuchaj tych kolumn - naprawdę warto Bardzo dobre zdanie mam też o Quadral Argentum 570 /590 - kawał dobrego dźwięku
 
Ostatnia edycja:
Do góry