Jaki używany amplituner 5.1?

Massa19

New member
Witam od jakiegoś czasu (po zmianie TV na nowy) dręczy mnie myśl zmiany amplitunera, ponieważ posiadam bardzo stary sprzęt Technics SA-GX390 i nie mogę go podłączyć do mojego TV bo jak zapewne zdajecie sobie z tego sprawę TV ma tylko wejścia cyfrowe a obecny amplituner posiada wejścia analogowe. Dodatkowy problem stanowi fakt, że posiadam zestaw głośników Magnat (stare ale jare) i kompletnie nie wiem co do nich dobrać by dobrze grały.
Spis moich zabawek:
-TV Szitsung UE55M5672AU
- 2 kolumny wolnostojące Magnat Art 145 100 3- drożne Bass Reflex 140/250 Watt 4-8 Ohm 18-30.000 Hz
- 1 center Magnat 80 2-drożny 30/50 W - 4 Ohm 45-20.000 Hz
- 2 tylne no name'y bo oryginały mi gdzieś qwa wcieło i jest mi z tego powodu przykro ale to nie ważne z czasem kupie coś lepszego
- przeznaczenie filmy (te w mkv niewiadomego pochodzenia) 80% muzyka 20%

Na czym mi zależy:
- żeby nie urwało mi portfela cena to realnie do 600 zł chyba że powiecie że błądze to max 1 tys ale postarajcie sie skupić narazie do 600 zł w miarę możliwości oczywiście
-dźwięk przestrzenny 5.1 DD, DTS lub lepsze ( tak wiem nie mam suba ale to również kwestia czasu)
- żeby wykorzystać w potencjał przodu oraz żeby nic mi się nie spaliło
- ampli żeby nie był byle gónwem tzn może być starszy (w tej cenie musi :)) ale na tamte czasy żeby to była półka wysoka lub średnia wyższa

Proszę o konkretne propozycje, życzliwość i trzymanie się tematu. Tak tylko jeszcze nadmienię że nie jestem wytrawnym audiofilem (nawet tym mniej wytrawnym :)) ale słuch mam poprawny.
Jeśli zapomniałem o czymś istotnym wspomnieć to proszę przypomnieć :).
 

Intenso

Banned
Szukają Denona Avr 2808 lub 2809.
Lepszym rozwiązaniem było by zgwałcenie się na model 3310, tam już wersja hdmi jest 1.4 i amplituner posiada dzięki tej wersji ARC.
 
Ostatnia edycja:

Massa19

New member
Czas podjąć decyzje. Obecnie skłaniam sie ku denon avr 3310 ponieważ wychaczyłem taki za 1000 zł. Natomiast denon avr 2809 jest na aledrogo o 50 zł tańszy.

Teraz pytanie do was czy to w ogóle dobra cena [zarówno jednego jak i drugiego]?
 

Massa19

New member
Niestety temat z 3310 sie rozsypał. Mam na oku denon avr 2809 w wersji CI i kompletnie nie wiem czym to sie różni od wersji bez CI, wydaje mi sie że tylko napięciem (120v w CI, 220v bez CI). Ktoś coś wie może więcej na ten temat? (BDW nie widze opcji edytuj więc piszę nowego posta)

Edit: już widzę, przepraszam :)
 
Ostatnia edycja:
Do góry