Amplituner 4k z hdr

jakub1989

Member
Witam
Szukam czegoś do kwoty 2tyś zł
Narazie jestem zdecydowany na AMPLITUNER YAMAHA RX-V483
Posiadam Tv 4k HDR bedzie to wszystko spięte też z konsolami.
Ten Amplituner ma pełna zgodność z HDR ? Widziałem jeszcze droższe modele co wspierają HDR10 ? Jest to potrzebne ?
Posiadam głośniki 5.1 W przyszłości zastanawiałem się nad rozbudową do 7.1 choć niestety ten amplituner tego nie wspiera wydaje mi sie że w tym budżecie nie ma co wymagać i trzeba zostać przy 5.1
Chyba że ktoś poleci coś innego choć wolał by, się zamknąć w 2tyś
 

jakub1989

Member
Chciałem usunąć temat ale nie mogę znaleźć takie opcji
Poczytałem trochę i zwiększyłem budżet.

Zastanawiam się teraz miedzy Pioneer VSX-933 (chciałem model 932 niestety już niedostępny) oraz
ONKYO TX-NR686

Nie mam niestety możliwości ich przesłuchania
Obecnie mam 10 letnie głośniki koda oraz sub jamo sub 200
Fronty chce zamienić na JBL ARENA 180 (chyba że cos innego w tej cenie)
Pokój ma ok 27m

Miałem wszystko zmienić rok temu podczas remontu który sie przesunął
Myślę teraz by odrazu dodać też kable na sufit i w przyszłości dołożyć głośniki do DOLBY ATMOS
Był by ktoś w stanie złożyć coś do ok 5tys ? Ampli ONKYO 2.5tys fronty JBL ok 1800zł więc zostaje 700 na głośniki sufitowe

Czytałem też o denonie 1400 też obsługuje 4k hdr oraz ATMOS Dla kogos kto od czasu do czasu ogląda film i gra na konsoli Nie lepiej kupić ten np tańszy ampli i lepsze kolumny ?

Kompletnie się na tym nie znam. Według oposów producentów wszystko na papierze wygląda podobnie

Jeśli źle to skonfigurowałem proszę kogoś o pomoc :)
 

mors111

Active member
Bez reklam
zdecydowanie Onkyo 6.. , w kinie bajka , mocy nie zabraknie , w stereo jak dobrze poustawiasz pokaże swoje pazurki
 

jędrzejj 1957

Active member
Bez reklam
@jakub1989 Pionka 932 można zakupić bez problemów np. znanej sieci euroagd w kolorze czerń lub sreberko . Tak na marginesie to Onkyo i Pioneer to można powiedzieć że teraz to jedna firma , coś na wzór Huawei-Honor w segmencie telefonów . W środku produktu ; bebechy ; takie same , ewentualnie bardzo małe różnice ale cenowo w tym przypadku Onkyo ma priorytet.
 

jakub1989

Member
Różnica w cenie między pionierem 932 a onkyo to ok 600zl warto dopłacić? Moglibyście odrazu polecić jakieś kolumny 2.0 do kwoty 1500/2000zl
 

anx239

Member
Ja na wiosnę kupiłem Onkyo 676 + kolumny Klipsch RP-250F.
Mam w planach rozbudować to do 5.1 (seria RP Klipsch).
Dodam, że w muzyce stereo w trybie Pure Audio jest zaskakująco dobrze.
 

Ataszek

Active member
Bez reklam
Ja na wiosnę kupiłem Onkyo 676 + kolumny Klipsch RP-250F.
Mam w planach rozbudować to do 5.1 (seria RP Klipsch).
Dodam, że w muzyce stereo w trybie Pure Audio jest zaskakująco dobrze.

To fakt 676 gra całkiem fajnie ale jeśli chcesz mieć KD i jeszcze lepsze stereo to kup serię RZ :eek:k:
Jak chcesz rozbudować do 5.1 to się śpiesz bo już jest nowa seria i słabo z dostępnością RP na rynku.
 
Do góry