Demon avr 4308 multizone jedno pytanie

Lobit

Member
Witam.
Posiadam jak w tytule avr 4308 chciałem wykorzystać jedną dodatkowa strefę w stereo i sposób podłączenia jest mi znany ustawienia w ampli również nie rozumiem tylko jednej kwestii jak tym sterować? W jednym pokój mam głośniki w drugim amplituner i jak np przełączyć utwór czy zwiększyć głośność? Muszę to robić w pokoju gdzie się znajduje amplituner?
 

werf

Active member
Bez reklam
Sprawdź z poziomu aplikacji, jeśli nie ma już żadnej działającej,na tym modelu to zawsze możesz zrobić to przez dowolną przeglądarkę internetową. Zostaje jeszcze przedłużenie sygnału pilota i działanie na oślep.
 

Lobit

Member
Przedłużenie sygnału pilota czyli podczerwień wyprowadzić do drugiego pokoju ale czy jest taka możliwość i jak to zrobić?
Przez przeglądarkę powiedzmy że wiem o co chodzi ale np mam denona dcd 71O i z niego bym chciał puścić muzykę w drugim pokoju to jak to zrobić? ? Czy odtwarzacz musi być w pokoju gdzie znajdują się głośniki?
I jeszcze jedno do czego jest w amplituner i np w DVD 2500bt złącze 12V?
 

firestorm7

Well-known member
Bez reklam
Ostatnia edycja:

werf

Active member
Bez reklam
Przedłużenie sygnału pilota czyli podczerwień wyprowadzić do drugiego pokoju ale czy jest taka możliwość i jak to zrobić?
Przez przeglądarkę powiedzmy że wiem o co chodzi ale np mam denona dcd 71O i z niego bym chciał puścić muzykę w drugim pokoju to jak to zrobić? ? Czy odtwarzacz musi być w pokoju gdzie znajdują się głośniki?
I jeszcze jedno do czego jest w amplituner i np w DVD 2500bt złącze 12V?

Z tego co widzę dcd 710 jest goły i nie mam żadnej możliwości sterownia zewnętrznego.
Koniecznie upierasz się na granie z tego cd.Amplituner masz sieciowy nie możesz tego wykorzystać do grania np z dysku?
Telefon masz z andkiem,iOSem ?
 

Lobit

Member
Ten pilot fajna sprawa - można podłączyć do niego 5 odbiorników podczerwieni i każdy w innym pokoju instaluje? Dobrze rozumie?
Co do dcd710 to się nie upieram to tylko był przykład. Ale miałem DVD 2500bt i tam chyba są wyjścia i myślałem że w dcd też będą i do rzeczy z amplitunera gra kiepsko dla mnie dużo naprawdę dużo lepszy dźwięk jest z tego DVD ale nie ma USB i dlatego podałem przykład dcd710 nad którym się zastanawiam żeby zakupic

Telefon iPhone 6

A konkretnie chodzi mi o to że mam dwa pokoje w jednym che Tv z 5.1 i w nim wszystkie graty ampli DVD itp a w drugim tv i stereo i chciał bym i w jednym i drugim sobie oglądać i słuchać z jednego sprzętu. Nie chce dwóch ampli dwóch DVD czy tam cd.
Bo skoro są strefy to pomyślałem że tak się da zrobić.

Model dcd 720 ma z tyłu gniazda remote ale i tak nie wiem na jakiej zasadzie to działa
 
Ostatnia edycja:

werf

Active member
Bez reklam
Lobit nie wiem ile masz płyt i jak bardzo zależy ci na słuchaniu z nośnika fizycznego, ale spokojnie z iphona i choćby tidala osiągniesz lepszą jakość przez stream niż z tego cedeka.
Kolejna sprawa powinno rozwiązać problem sterowania strefą, sieć pewnie masz w domu ?
 

Lobit

Member
Lobit nie wiem ile masz płyt i jak bardzo zależy ci na słuchaniu z nośnika fizycznego, ale spokojnie z iphona i choćby tidala osiągniesz lepszą jakość przez stream niż z tego cedeka.
Kolejna sprawa powinno rozwiązać problem sterowania strefą, sieć pewnie masz w domu ?
Nie tyle o CD mi chodzi a o złącze usb bo z amplitunera z usb dźwięk jest koszmarny.
Do sterowania smartfona mogę używać, ale do słuchania muzyki jako źródło bym nie chciał, bateria i tak dzień trzyma więc nie chciał bym jej dobijać do końca, dlatego wolał bym mieć jakiegoś cdc z usb.
Tak sieć w domu mam.
Zgadza się. Tyle, że do 16stu odbiorników RF. :wink:
Ten odbiornik podłączam w miejscu gdzie mam amplituner a odbiorniki rf rozprowadzam po każdym pomieszczeniu gdzie bym chciał mieć sterowanie i co dalej ? tylko tym pilotem od zestawu mogę sterować czy innymi również? od AVR mam dwa piloty jeden główny drugi niby do stref nimi tez można przez te odbiorniki sterować?
 
Do góry