Zmina Harmana 365 na Onkyo 830

David1984

New member
Witam,


Chciałbym zasięgnąć opinii odnośnie wymiany Amplitunera firmy H/K AVR365 na Onkyo RZ 830.
Onkyo to skok w teraźniejszość, ale nie koniecznie w lepsze brzmienie, Mi głównie chodzi o poprawę brzmienia na tyle, aby nie żałować wydania 5000tyś zł. Kolumny jakie posiadam to JBL studio 280.
Obawiam się, że po przesiadce plus będzie po stronie sekcji video i możliwości sieciowych, a brzmienie będzie inne, ale nie wiadomo czy lepsze. film - muzyka 50/50

Proszę o opinie.
 

David1984

New member
Jeśli chodzi o Onkyo, to ma zaawansowany procesor video - HDR, 4K itd.
Dzwiękowo znawcy twierdzą, że to klasa wyżej. Poza mocą na dwa kanały obawiam się, że niczym nie zaskoczy.
Może inna firma? Słuchałem Yamahy Aventage 830 i brzmieniem mnie rozczarowała.
 

werf

Active member
Bez reklam
Gdzie ma ten zaawansowany procesor video? Zgodność z hlg hdr itd nie oznacza o zawartości zaawansowanych rozwiązań wizyjnych.Takie urządzenie z najdziesz w wyższych d&m,yamszki.
 

David1984

New member
Właśnie jestem po teście Mojego H/K z Onkyo Rz800 na kolumnach JBL ES 80 i szczerze, to po Onkyo spodziewałem się więcej. Gra troche jaśniej, bardziej lekko, ale mniej szczegółowo i za dużo basu. Inaczej, ale nie do końca lepiej. Przy dłuższym słuchaniu męczy metaliczna góra. Może test RZ 830 zmieni moje zdanie.
 

pieniążek1

Active member
Bez reklam
Właśnie jestem po teście Mojego H/K z Onkyo Rz800 na kolumnach JBL ES 80 i szczerze, to po Onkyo spodziewałem się więcej. Gra troche jaśniej, bardziej lekko, ale mniej szczegółowo i za dużo basu. Inaczej, ale nie do końca lepiej. Przy dłuższym słuchaniu męczy metaliczna góra. Może test RZ 830 zmieni moje zdanie.

Bo Rz800 nie gra tak dobrze jak 810 i wyżej ale za to miał procesor obrazu o ile pamiętam.Mialem obydwa.od serii 810 sekcja stereo znacznie poprawiona.
 
Do góry