Pierwszy amplituner pod kątem kina domowego

Henry

Active member
Bez reklam
99% osób, bywalców tego forum nie płaci za sprzęt cen, po których jest on wystawiony.
W każdym rozsądnym sklepie audio, przy zakupie jak twój dostaniesz na dzień dobry 10-15% rabatu, a jak się postarasz, to i 20% lub więcej...
ale nie ważne, kupiłeś, więc ciesz się tym co masz i nie wracaj do tego, na przyszłość będziesz wiedział gdzie uderzyć ;)
 

awakeman

New member
Niedostępne niestety, przed chwilą rozmawiałem z działem sprzedaży komputronika... Poza tym komputronik nie zbija cen z tego co wiem i jest to jedyny sklep w sieci, w którym ten ampli jest wystawiony w tej cenie.
 

Ataszek

Active member
Bez reklam
Niedostępne niestety, przed chwilą rozmawiałem z działem sprzedaży komputronika... Poza tym komputronik nie zbija cen z tego co wiem i jest to jedyny sklep w sieci, w którym ten ampli jest wystawiony w tej cenie.

Kupiłeś już więc nie zaprzątaj sobie głowy cenami - jak dojdzie podłączysz i skalibrujesz zdaj relację choć z głośnikami to na efekt końcowy będzie trzeba trochę poczekać aż się wygrzeją.
 

awakeman

New member
Napisze, na pewno. Zanim podlacze jednak, musze tylko troche poczytac jeszcze z czym to sie je, bo pierwszy raz sie bede w to bawil...

EDIT,

Panowie, przy okazji jeszcze, to do sie zbudowac cos z tym zestawem 5.0 i dodatkowo jeszcze z dwoma Zensorami 1? Razem 2xZensor 7, centralny vokal i 4xZensor 1 wlasnie? Takie 7.0 :)
 
Ostatnia edycja:

abdul0412

New member
Bez reklam
Jasne, taka konfiguracja jest tez fajna. Tylkk zalezy co wolisz, 7.0.0 czy 5.2.0. Poczytaj w wątku kalibracja kina domowego albo looknij na strony dolby.
 

Ataszek

Active member
Bez reklam
Napisze, na pewno. Zanim podlacze jednak, musze tylko troche poczytac jeszcze z czym to sie je, bo pierwszy raz sie bede w to bawil...

EDIT,

Panowie, przy okazji jeszcze, to do sie zbudowac cos z tym zestawem 5.0 i dodatkowo jeszcze z dwoma Zensorami 1? Razem 2xZensor 7, centralny vokal i 4xZensor 1 wlasnie? Takie 7.0 :)

Da się :eek:k:
 

awakeman

New member
Yamaszka z Zensorami podlaczona, gra oraz prezentuje sie jak dla mnie pieknie. Zaglebilem sie troche w instrukcji obslugi i sie lekko zalamalem, jak zobaczylem ile mozliwosci ustawienia dzwieku tam jest :shock:

Ogladam filmy i mecze w TV lub na projekotrze, wybieram sobie jeden z trybow dzwieku i mi to wystraczy. Po co ja tyle hajsu w to wladowalem? :-D

Panowie, doradzcie prosze, jak sobie najlepiej ustawic ten amp pod siebie, tak zeby nie przelaczac caly czas pomiedzy tymi trybami. Wiem, ze mozna sobie stworzyc jakies profile i takie bede chcial zrobic, np. pod katem ogladania meczow, filmow, czy sluchania muzyki w 2.0, ale zupelnie nie wiem od czego zaczac.:mrgreen:
 

werf

Active member
Bez reklam
Najlepiej korzystać z oryginalnej ścieżki jest tam taki guzik straight,a jeśli jest źle dopiero bawić się dsp.
 

awakeman

New member
Yamaha, już trochę ogarnięta, ale nurtuje mnie jedno, czy można pilotem od ampa wyłączać TV? Włączam go razem z amplitunerem nie powerem, a przyciskiem scene, nie mogę natomiast dojść do tego jak wyłączać te dwa urządzenia pilotem od Yamahy. Pilotem od TV z kolei bez problemu wł i wył obydwa te urządzania, ale nie ukrywam, że tylko po to ten pilot jest mi potrzebny w tej chwili. Dlatego lepiej by było jakbym robił to pilotem od Yamahy, a ten od TV powędrował do szafki.
 

Disto

New member
Bez reklam
Po co ja tyle hajsu w to wladowalem? :-D
Heh, no właśnie.
Ja kierując się zdrowym rozsądkiem, kupiłem za 6 stówek praktycznie nową Yamahę HTR2067 i ...:smile: o dziwo, po tym co tu na forum przeczytałem, jestem mile zaskoczony.
Podłączona do podłych nie markowych kolumienek i pasywnego suba 3 ohm [ do którego dodałem szeregowo rezystor 3,3 ohm] gra świetnie.
Możliwości DSP i ustawienia systemu identyczne jak w droższych modelach - jedynie brak auto kalibracji, ale ja i tak preferuje własne ustawienia.
Na razie tyle...
 

Disto

New member
Bez reklam
Ot taka ciekowostka...
Ściągnąłem sobie manuala serwisowego od mojego modelu i wyższego, RX-V671 -podobno te od szustki są dopiero godne uwagi.
I co sie okazało?
Wzmacniacze są identyczne...
 

Disto

New member
Bez reklam
Przedwzmacniacze te same. W sumie całość pracuje w identycznej konfiguracji 10 tranzystorów na jeden kanał.
Przetworniki Bur brown, czy jak się tam dokładnie nazywają, czyli nie lipne. Reszta chyba nie ma zbytniego wpływu na charakter brzmienia, a oto głównie chodzi...
Jedyna przewaga w tych "wyższych" to wydajniejszy zasilacz.
 
Do góry