Pierwszy amplituner pod kątem kina domowego

awakeman

New member
Panowie, ale uwierzcie mi, że ja w ogóle nie mam słuchu :D Jeżeli przez prawie 10 lat ten plastik mi się podobał i byłem z niego zadowolony to te Tago nie będą chyba gorsze, co? :)

Ta Yamaha z kolei mi się widzi bo ma bardzo dużo wejść HDMI, a ja mam 2 dekodery TV, Apple TV, Xbox One X oraz PS4 Pro.

Praktycznie w ogóle nie słucham muzyki w domu, bo spędzam w samochodzie jakieś 1,5h dziennie i w nim się nasłucham na niezłym Bose. W nim mam bodajże 7, czy 8 różnych głośników. Nawet nie wiem, bo dla mnie gra bardzo fajnie :)
 

Intenso

Banned
Mi generalnie nie chodzi o Twój słuch.
Mi bardziej chodzi o to że po zakupie przyjdziesz na forum z pretensjami gdy coś nie będzie pasowało.
Powiem Ci tak, kiepski zestaw zagra gorzej niż ten z samochodzie, tam siedzisz blisko głośników i wszystko ładnie plumka. Potem w domu odpalisz system i stwierdzisz ze w samochodzie jedzie gra, basik przyjemniej puka a Żydom jak dechą o pudło.

Pamiętaj jedno, zawsze łatwiej jest wydawać czyjeś pieniądze.
Jaka Yamahe masz na myśli?
 

awakeman

New member
Yamaha RX-V683.

Czy te Tagi naprawdę są tak beznadziejne? Tak jak pisałem, kupuje kino 5.1 w 99% pod oglądanie TV, filmów i meczów.
 

awakeman

New member
Tylko widzisz, popatrzeć to sobie mogę na zdjęciach ;) Audio Pro Avanto na pewno najładniejsze, tak mówi moja żona przynajmniej :) A jak będą grały z tą Yamahą to już tego nie wiem. Osobiście co byś wybrał Tagi, czy te Audio Pro Avanto?
 

rabit

Active member
Bez reklam
Panowie, ale uwierzcie mi, że ja w ogóle nie mam słuchu :D Jeżeli przez prawie 10 lat ten plastik mi się podobał i byłem z niego zadowolony to te Tago nie będą chyba gorsze, co? :)

Ta Yamaha z kolei mi się widzi bo ma bardzo dużo wejść HDMI, a ja mam 2 dekodery TV, Apple TV, Xbox One X oraz PS4 Pro.

Praktycznie w ogóle nie słucham muzyki w domu, bo spędzam w samochodzie jakieś 1,5h dziennie i w nim się nasłucham na niezłym Bose. W nim mam bodajże 7, czy 8 różnych głośników. Nawet nie wiem, bo dla mnie gra bardzo fajnie :)

Jeżeli masz takie podejście do sprawy (zresztą bardzo zdroworozsądkowe), to według mnie, powinieneś przesłuchać Jamo Studio S 807 HCS (negocjuj ze sklepami, bo możesz się zmieścić w Twoim założonym budżecie). Nie mam pojęcia jak grają, ale są ładne i na tysiąc procent będą lepsze niż Twoje plastyki. Masz od razu komplet i jeżeli kiedyś zapragniesz czegoś lepszego, to z małą stratą sprzedasz całość i pójdziesz w ampli z pre-out, końcówki mocy, Atmosa... :) Taga, dla mnie robi bardzo mądrze wycenione kolumny, jakość/cena. Myślę że dla każdego normalnego Kowalskiego, polecane sety będą aż nadto, a że napisałeś na tym forum, to koledzy chcą od razu jak najlepiej... i niestety drogo. :-D :-D

Zobacz też na amplituner Onkyo 656. Jeszcze niektóre sklepy mają go na stanie, a cena dużo niższa, niż ta Yamaha.
 
Ostatnia edycja:

awakeman

New member
Raz jeszcze panowie dzieki za pomoc. Ten Onkyo jest o 600zl tanszy od Yamahy i z pewnoscia takiemu uzytkownikowi, jak ja wystarczy.
 

rabit

Active member
Bez reklam
To jak już sobie posłuchasz, to podziel się swoimi przemyśleniami. Może komuś następnemu pomogą, tak jak mam nadzieję my Tobie.
Miłych odsłuchów.
 

awakeman

New member
Namacilem w glowie sobie tak, ze z 4k zrobilo sie prawie 8k zl ;)

Kupiona tytanowa Yamaha RX-V685 i Dali Zensor 7 5.0 w bieli. Zonie sie kolory spodobaly wiec przeszlo :D
Nie mieszkam w Polsce, ale prawdopodobnie w polowie przyszlego tygodnia dostane caly sprzet to napisze co i jak :)

Chyba dobry wybor, Panowie?
 

Ataszek

Active member
Bez reklam
Namacilem w glowie sobie tak, ze z 4k zrobilo sie prawie 8k zl ;)

Kupiona tytanowa Yamaha RX-V685 i Dali Zensor 7 5.0 w bieli. Zonie sie kolory spodobaly wiec przeszlo :D
Nie mieszkam w Polsce, ale prawdopodobnie w polowie przyszlego tygodnia dostane caly sprzet to napisze co i jak :)

Chyba dobry wybor, Panowie?

Gratki z zakupu choć w tej cenie spokójnie dostałbyś Onkyo RZ820 który uważam za lepszy wybór niż ta Yamaszka ale niech Wam służy !!!
 

awakeman

New member
To Onkyo kosztuje 1700 zł więcej od 685. Yamahę kupiłem w promo cenie za 2700 zł, a najtańsze Onkyo na alle kosztuje 4400 zł :)
 

Ataszek

Active member
Bez reklam
To Onkyo kosztuje 1700 zł więcej od 685. Yamahę kupiłem w promo cenie za 2700 zł, a najtańsze Onkyo na alle kosztuje 4400 zł :)

Yamaszka w tej cenie to żadna promocja - taniej masz normalne ceny bez rabatu w necie.
Co do Onkyo trzeba wiedzieć gdzie pytać i u kogo kupować :grin:
Ale i tak najważniejsze jest zadowolenie z zakupu :eek:k:
 
Do góry