Co wybrać do Altus 200

Prezes241

New member
Witajcie Szukam jakiegoś Amplitunera do Altusów 200 + Subwoofer Aktywny Tonsil A200 (Ale on ma własny wzmacniacz). Zależy mi na tym by było to coś z Gwarancją i ze sklepu.Wiem wiem słyszałem różnie opinie że najlepszy był by jakiś wzmacniacz typu Pionier czy Technics.Ale zależy mi na Amplitunerze taki typowo ze sklepu.Mam na oku kilka modeli:

- PIONEER VSX424K :

Moc dynamiczna na kanał (6 ohm) 130
Moc dynamiczna na kanał (8 ohm) 100
Moc muzyczna (tryb dookólny) 750 W
Moc znamionowa RMS (tryb dookólny) 650 W

- YAMMAHA HTR 4067 B

Moc dynamiczna na kanał (2 ohm) 180
Moc dynamiczna na kanał (4 ohm) 160
Moc dynamiczna na kanał (6 ohm) 130
Moc dynamiczna na kanał (8 ohm) 110
Moc muzyczna (tryb dookólny) 675 W
Moc znamionowa RMS (tryb dookólny) [W] 400

Wzmacniacz DENON PMA-720AE

Pobór mocy (tryb włączenia) [W]200
Moc dynamiczna na kanał (4 ohm)170
Moc dynamiczna na kanał (8 ohm)100
Moc znamionowa RMS (tryb dookólny) 185 W

YAMAHA R-N402D Czarny

Pobór mocy (tryb włączenia) [W]200
Moc dynamiczna na kanał (2 ohm)180
Moc dynamiczna na kanał (4 ohm)165
Moc dynamiczna na kanał (6 ohm)150
Moc dynamiczna na kanał (8 ohm)125
Moc muzyczna (tryb dookólny)230 W
Moc znamionowa RMS (tryb dookólny) 200 [W]

Wacham się między Pionierem VSX424K a YAMMAHA HTR 4067 B
Dodam że Altusy raczej nie będą katowanie gdyż w bloku nie da się ich wycisnąć :grin:

Czekam na opinie :neutral:
 
Ostatnia edycja:

Prezes241

New member
Można tak odrazu napisać.Rozumiem ale chodzi mi oto który z Amplitunerów czy jeden Podany wzmacniacz prze ze mnie.Będzie najbardziej odpowiedni pod względem Specyfikacji.Mogę prosić jakaś kolejność od najlepszego do najgorszego ? Będe zobowiązany.
 

Borixon

Active member
Bez reklam
Można tak odrazu napisać.Rozumiem ale chodzi mi oto który z Amplitunerów czy jeden Podany wzmacniacz prze ze mnie.Będzie najbardziej odpowiedni pod względem Specyfikacji.Mogę prosić jakaś kolejność od najlepszego do najgorszego ? Będe zobowiązany.

Oczywiście wzmacniacz zagra najlepiej, 2x lepiej niż każdy z tych amplitunerów.
 

Ataszek

Active member
Bez reklam
Ja na Twoim miejscu pomyślałbym o zmianie kolumn na początek - te wielkie klocki sprzedać i kupić coś co zagra.
 

abdul0412

New member
Bez reklam
Rozumiem nawet jeśli przy 8 ohm ma tylko 100 a np taka yamaha ma przy 8 ohm 110 ?

Tu nie chodzi o moc napisana na specyfikacji bo w wypadku ampli moze byc a raczej jest podana w odniesieniu na jeden kanal. Poza tym istotny jest zasilacz, czy klasa A, AB, D, G itp. Co więcej Altusy to sa niestety kolumny slabe jakościowo i tutaj one beda duzo ograniczaly odbiór. Dodatkowo np wzmacniacze dobrej klasy maja kondensatory kilkukrotnie nawet wieksze (pojemniejsze) niz taki ampli i stad maja energie aby dobrze czytaj wlaściwie napedzić kolumny aby wydobyc ich potencjał.

Napisz jaki masz budżet, wielkość pokoju, czego oczekujesz od sprzetu i czego sluchasz.

Postaramy sie pomóc.
 

przemko77

Well-known member
Bez reklam
Rozumiem nawet jeśli przy 8 ohm ma tylko 100 a np taka yamaha ma przy 8 ohm 110 ?

Moc jest różna zależy to od konstrukcji samego wzmacniacza bądź amplitunera .Zazwyczaj producenci podają wartości dla obciążenia 8 ,4 ohm Przy podłączaniu kolumn 4 omowych moc wzmacniacza na wyjściu będzie większa ponieważ zmuszą one wzmacniacz do "większej pracy" Sama wartość impedancji kolumn nie określa ich jakości tzn kolumny 8 ohm nie będą lepsze od 4 ohm i na odwrót
Altusy nie są zbyt trudne i kapryśne w napędzeniu
Ze wzmacniaczy do 1000zł najlepszą propozycją byłby Denon PMA 720Ae - żaden nowy wzmacniacz do 1000zł nie ma tak dobrego basu i dynamiki ,lepsza by była trochę droższa Yamaha AS-301 i to by był zakup docelowy dla tych kolumn .Uważam że dalsze zwiększanie sumy na zakup wzmacniacza dla tych kolumn jest pozbawione sensu
 
Ostatnia edycja:

Prezes241

New member
@abdul0412

Rozumiem.Budżet to 1600zł około.Głównie słucham muzyki klubowej czasami Obejrzę jakiś film czy coś ale w 65% muzyka.Pokój około 9-10m2

Jeszcze jedno pytanko.Wpadł mi w Oko Amplituner Sony STR DH 770 - 145W (Przy 8 Ohm 110W) .I przy którym zestawie amplituner będzie miał ograniczoną moc względem głośności na którą mogę sobie pozwolić przy którym zestawie ?

- 2x Tonsil Altus 200 (110 - 200W) 8ohm
- 2x Tonsil Altus 200 (110 - 200W) 8ohm + Satelitki Tonsila (40 - 60) 8 ohm
 
Ostatnia edycja:

Prezes241

New member
Lukałem na te HK ale cieżko dostać poza tym zależy mi na Gwarancji.Jeszcze biorę pod uwagę dwa mocne modele: DENON AVR-X1400H vs SONY STR-DH770.Który z nich będzie lepszy ? Mi się wydaje że Denon gdyż ma Większy pobór mocy podczas włączenia w Watach bo
430 a Sony ma 240 .
 
Do góry