Nowy amplituner.

kobik1

New member
Witam Wszystkich,

mój amplituner się trochę postarzał i czas na zmiany. Proszę o pomoc w wyborze.
Obecnie mam Onkyo TX-SR608 i gra na JBL studio 190 - fronty, JBL Studio 235C - głośnik centralny, JBL Studio 230 - kolumny surround, JBL Studio 260P - subwoofer aktywny.

Kolumn nie zmieniam, 190 studio podobają się żonie dlatego zostały.
Salon mam 35 m.

Zastosowanie audio to będzie
1. Filmy z nc+, netflixa.
2. Muzyka (ze Spotify)
3. Konsola PlayStation

Szukam czegoś co w 100% wykorzysta potencjał kolumn i da mi wsparcie nowych technologi 4k, Spotify itd.

Nie wiem czy brać 5.1 tak mam kable położone czy 7.1? Czy obecnie do tego zestawu mogę podpiąć dodatkowo dwie kolumny bezprzewodowo i jakie?

Co powinienem kupić aby czasem posłuchać stereo?

proszę dajcie znać co i jak.
 

przemko77

Well-known member
Bez reklam
Wybierz coś z oferty Onkyo albo Denona .Jeżeli masz możliwość instalacji 7.1 lub w przyszłości masz zamiar jeszcze to rozszerzyć warto się już teraz zainteresować takim amplitunerem
Odnośnie stereo - zależy co jest obecnie źródłem tzn z czego słuchasz muzyki
 

kobik1

New member
Słuchamy różnej muzyki, więc tu trudno mi określić. My co innego dzieciaki też najczęściej ze Spotify.
Czyli jak kupię TX-RZ830 powinno być dobrze. Czy raczej to przesada do takich kolumn bo nie wykorzystam potencjału amplitunera.
 
Ostatnia edycja:

abdul0412

New member
Bez reklam
Twoje glosniki potrafia wiecej niz ten ampli moze ci dać. Jednak przeskok z 608 bedzie znaczacy w kazdym aspekcie, w tym takze brzmienie bedzie zdecydowanie lepsze. Jak widzisz ja mam 838 i mimo ze to nie seria rz to jest duzo lepszy od serii 6xx.
 

rafa@rafa

Active member
Bez reklam
Słuchamy różnej muzyki, więc tu trudno mi określić. My co innego dzieciaki też najczęściej ze Spotify.
Czyli jak kupię TX-RZ830 powinno być dobrze. Czy raczej to przesada do takich kolumn bo nie wykorzystam potencjału amplitunera.

Im lepsza elektronika tym lepiej zagraja te kolumny. Na pewno nie ma w tym przesady.
 
Do góry