Onkyo 676 problem z HDCP 2.2

robinzim

New member
Witam.
Onkyo nie przepuszcza obrazu z dekodera samsung icu 100 oraz z Xiaomi tv box 4k (do wczoraj tv box działał, zrobiłem aktualizacje do android 8.0 i od tego momentu błąd hdcp). Urządzenia podpięte bezpośrednio do tv działają.
Próbowałem różnych kabli hdmi (premium również) ,różnych wejść i nadal to samo. Na tv i projektorze ten sam problem.
Inne urządzenia działają bezproblemowo (Ps4,Xbox x,Bluray).
Urządzenia muszą być podpięte pod amplituner ponieważ używam jeszcze projektora.
W czym problem? Z góry dziękuję.

Dokładny komunikat:
This content cannot be displayed on your tv.
please make sure hdmi connection on your hdcp 2.2 capable tv
 
Ostatnia edycja:

galaga2000

New member
Witam.
Mam dokładnie ten sam problem.
Amplituner YAMAHA RX-V381 oraz Mi Box 4k.
Odtwarzacz po aktualizacji do Oreo i pojawia się błąd HDCP2.2...
Mi Box podpięty bezpośrednio do TV działa bez zarzutu.
 

robinzim

New member
A już myślałem, że tylko amplitunery Onkyo mają ten problem.
Już psioczyłem, że mogłem wziąć Yamahe ale widzę, że problem leży po stronie tv box.
Mam nadzieje , że szybko zostanie to rozwiązane (ewentualnie powrót do Android 6.0 )
 

Alf2

New member
Ja w zeszłym tygodniu wymieniłem dekoder nc+ na ten 4k i po podcięciu do ampli Yamaha 1070 wyskakuje identyczny błąd- kupiłem kable premium i to samo- po bezpośrednim podpięciu do tv działa bez problemu, ale chciałbym, aby wszystko było podpięte do ampli. Nc+ mówi, żebym się kontaktował z Yamahą, bo skoro po bezpośrednim podpieciu do tv działa, to to nie jest ich wina....

P.S wczoraj zaktualizowałem nvidia shield do oreo- obraz przechodzi przez ampli bez problemu....
 

carreras1

New member
A już myślałem, że tylko amplitunery Onkyo mają ten problem.
Już psioczyłem, że mogłem wziąć Yamahe ale widzę, że problem leży po stronie tv box.
Mam nadzieje , że szybko zostanie to rozwiązane (ewentualnie powrót do Android 6.0 )




Mam taki sam problem. Wymieniłem dekoder NC+ na nowy 4K i brak obrazu na tv. Przepuszczam przez Onkyo RZ-710. wyświetla błąd HDCP 2.2.
Ktoś ma jakiś pomysł na rozwiązanie problemu??
 

rabit

Active member
Bez reklam
W 710 tylko trzy wejścia HDMI obsługują HDCP 2.2. Zobacz czy masz dobrze wpięte z tyłu. Więcej pomysłów nie mam.
 

carreras1

New member
W 710 tylko trzy wejścia HDMI obsługują HDCP 2.2. Zobacz czy masz dobrze wpięte z tyłu. Więcej pomysłów nie mam.


Sprawdziłem i jest prawidłowo wpięte. Zmieniłem HDMI - bez rezultatu. Przepuściłem na zone 2 na projektor i też nic ale jak podepnę bezpośrednio TV lub projektor do dekodera to jest obraz.
Zrobiłem aktualizację softu w Onkyo i niestety bez zmian.


No i skończyły mi się pomysły. Może ktoś miał taki problem i go rozwiązał.


P.S. oczywiście NC+ umywa ręce - "przecież podłączony bezpośrednio działa"
 

robinzim

New member
Wina leży po stronie ICU 100.
Mam ten sam problem, niestety nie rozwiązany.
Amplituner Onkyo 676. Podpięte 5 innych żrňdeł i jest ok.
Z xiaomi tv box był ten sam problem ale szybko xiaomi dało aktualizację i już działa.
Liczę, że jakaś aktualizacja ICU 100 rozwiąże problem.
 

zydok0kr

Member
Ja miałrm ten sam problem. Posiadam Onkyo 1100 i po podłączeniu ICU 100 na gniazdo CABLE dobrym kablem hdmi wywalalo mi błąd HDCP 2.2. Więc podpiąłem icu 100 z tym samym kablem na gniazdo 6 hdmi. W ustawieniach ONKYO 1100 w pozycji CALBE zmieniłem HDCP na port 6 i po problemie.
 

Attachments

  • 20190112_160914.jpg
    20190112_160914.jpg
    23,9 KB · Wyś: 77
Ostatnia edycja:

carreras1

New member
Ja miałrm ten sam problem. Posiadam Onkyo 1100 i po podłączeniu ICU 100 na gniazdo CABLE dobrym kablem hdmi wywalalo mi błąd HDCP 2.2. Więc podpiąłem icu 100 z tym samym kablem na gniazdo 6 hdmi. W ustawieniach ONKYO 1100 w pozycji CALBE zmieniłem HDCP na port 6 i po problemie.




Niestety, u mnie nie zadziałało. Jak zmieniam na gniazdo HDMI np. 6 nie tylko nie ma obrazu ale i dźwięku. Jak zmienię z powrotem na HDCP 2.2 jest dźwięk ale obrazu brak.
Podłączałem pod różne gniazda zmieniając na HDMI 5, 6 i HDCP2.2 wszystko j.w.
Zmieniałem też przewód HDMI ale wszystkie są 2.0. Może są słabej jakości (drogie nie były)?
 
Ostatnia edycja:

zydok0kr

Member
Niestety, u mnie nie zadziałało. Jak zmieniam na gniazdo HDMI np. 6 nie tylko nie ma obrazu ale i dźwięku. Jak zmienię z powrotem na HDCP 2.2 jest dźwięk ale obrazu brak.
Podłączałem pod różne gniazda zmieniając na HDMI 5, 6 i HDCP2.2 wszystko j.w.
Zmieniałem też przewód HDMI ale wszystkie są 2.0. Może są słabej jakości (drogie nie były)?

Kabel to kabel, jeżeli jest opisany jako 2.0 to tak jest. kurcze no szkoda że Tobie nie mogę jakoś pomóc. No ale co tam, zawsze warto sprawdzić na teoretycznie dobrym innym, droższym kablu.
Hmm a masz możliwość edytowania właśnie gniazda CABL???? to znaczy tak jak ja przypisywania mu innego portu???
Pytam bo nie wiem czy dobrze tłumaczyłem co i jak podłączyłem. (ICO100 kablem do gniazda HDMI 6, potem w sofcie Onkyo w ustawieniach portów HDMI zmieniłem w CABL porty HDCP 2.2 na HDMI 6)
 
Ostatnia edycja:

Bipo

Active member
Bez reklam
Widzę że to jakaś zbiorowa choroba nie kompatybilności hdmi i Hdcp. ... onkyo , yamaha i denon w moim przypadku.. :)
U mnie dekoder kablówki nie chce się dogadać z projektorem. Obraz jest dźwięku brak. Włącze jednocześnie tv i projektor dźwięk jest.... parodia... :)
 

carreras1

New member
Kabel to kabel, jeżeli jest opisany jako 2.0 to tak jest. kurcze no szkoda że Tobie nie mogę jakoś pomóc. No ale co tam, zawsze warto sprawdzić na teoretycznie dobrym innym, droższym kablu.
Hmm a masz możliwość edytowania właśnie gniazda CABL???? to znaczy tak jak ja przypisywania mu innego portu???
Pytam bo nie wiem czy dobrze tłumaczyłem co i jak podłączyłem. (ICO100 kablem do gniazda HDMI 6, potem w sofcie Onkyo w ustawieniach portów HDMI zmieniłem w CABL porty HDCP 2.2 na HDMI 6)


DZIAŁA!!! :smile::smile::smile:

Wielkie dzięki. Teraz zajarzyłem. Źle to wszystko podłączałem, w sensie nie kompatybilnie port i zmiana ustawień w sofcie. Jeszcze raz dziękuję za pomoc.
 

zydok0kr

Member
Daj znać co zrobiłeś może u mnie pomoże.


Jeśli masz Onkyo to zrób tak jak my:

1. Kabel hdmi łaczący ICU 100 z amplitunerem wepnij w port 6 lub 7
2. wejdź w ustawienia zaawansowane amplitunera (Imput/Output Assign)
3. wejdź w ustawienia HDMI INPUT
4. wejdź w ustawienia CBL/SAT
5. zmień z HDMI 2 (HDCP 2.2) na hdmi 6 lub 7 ( w zależności w który port wpiołeś hdmi z ICU 100)
6. zaakceptuj i wyjdź z menu
7. włącz z pilota CBL/SAT i ciesz się dźwiękiem i obrazem
 

carreras1

New member
Jeśli masz Onkyo to zrób tak jak my:

1. Kabel hdmi łaczący ICU 100 z amplitunerem wepnij w port 6 lub 7
2. wejdź w ustawienia zaawansowane amplitunera (Imput/Output Assign)
3. wejdź w ustawienia HDMI INPUT
4. wejdź w ustawienia CBL/SAT
5. zmień z HDMI 2 (HDCP 2.2) na hdmi 6 lub 7 ( w zależności w który port wpiołeś hdmi z ICU 100)
6. zaakceptuj i wyjdź z menu
7. włącz z pilota CBL/SAT i ciesz się dźwiękiem i obrazem




Dokładnie tak.
Jest jeszcze jedna rzecz, która mi obecnie nie działa. Pod drugie wyjście HDMI Zone 2 mam podpięty projektor i niestety nie przesyłany jest sygnał z dekodera NC+ na projektor. Z blu-ray idzie bez problemów ale to mam skonfigurowane HDCP2.2.
Macie jakiś pomysł? :smile:
 
Do góry