Onkyo TX-RZ830. W końcu 7.1.4 (11.1)!

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Onkyo TX-RZ830 nadchodzi.

W końcu obsługa 11.1 (7.1.4)!

W nowym modelu 830 doczekaliśmy się obsługi 7.1.4 przy użyciu zewnętrznej końcówki/wzmacniacza.
Natomiast sama baza oferuje już 9 kanałów - 5.1.4/7.1.2.
W poprzednich modelach byliśmy ograniczeni do 7 kanałów - 5.1.2/7.1 - co istotne, bez możliwości dalszej rozbudowy.
To duża zmiana. Brawo.

Ile to musieliśmy czekać na jedyne słuszne rozwiązania. Nie można było tak od razu?

Widzę też cross'a, czyli możliwość użycia upmixera (np.) DolbySurround przy żródle DTS (i vice versa).
To też plus, aczkolwiek w przypadku Onkyo większości raczej chodzi o rewelacyjny tryb THX.
AccuEQ Advance itp.

Tak czy inaczej, nie doszukałem się informacji która jasno mówi o możliwości przypisania zewnętrznej końcówki/wzmacniacza do frontów z możliwością wykorzystania końcówki ampli do sufitowej pary.
Czyli to samo co w RZ1100 itp.

Zakładając, że brzmienie się nie zmieniło, mamy spory progres w nowym modelu i takie zmiany to ja rozumiem, bo sam w sobie ampli wyjątkowo udany.
 
Ostatnia edycja:

arielio

New member
Też na niego czekam i wypatruję dostępności. Zwrociles uwagę, że ma mniej mocy niz 820 i 810?
Nie wiem co o tym myśleć. Kupię do niego zestaw Klipschow RP (280 na froncie) i mam nadzieję, że będzie dobrze śmigalo przede wszystkim w KD.
 

lolo2

Well-known member
Bez reklam
Jeszcze z systemem kalibracji mogli wrocic na audyssey. Bo na Accu duzo osob psioczy ze basu nie idzie skalibrowac.

Wkoncu moze jakas konkurencja dlo Marasia 7010 (w rozumieniu ceny i wyposarzenia).
 
Ostatnia edycja:

pieniążek1

Active member
Bez reklam
Też na niego czekam i wypatruję dostępności. Zwrociles uwagę, że ma mniej mocy niz 820 i 810?
Nie wiem co o tym myśleć. Kupię do niego zestaw Klipschow RP (280 na froncie) i mam nadzieję, że będzie dobrze śmigalo przede wszystkim w KD.

180 jak i poprzednie.tylko 800 miał 185
 

Murinio_86

Member
Może w końcu jakieś używki 810 i 820 się pojawią, bo teraz ciężko trafić a chętnie bym przytulił taki model :)
 

Ataszek

Active member
Bez reklam
Ciekawie wygląda ta 830-ka - 810 mam i jestem bardzo zadowolony.Rzeczywiscie mało używek na rynku z 810 i 820 - może to teraz się zmieni ?
Klipsch zgrywa się z seria RZ świetnie - KD rewelacja a i stereo jest przednie jak na ampli :eek:k:
Czy jest znana cena 830 ?
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Widziałem gdzieś wczoraj w którymś sklepie cene 5500zł i co ciekawe, dostępność 2-3 dni, ale zapewne ktoś sobie wpisał bezwiednie (?).

W UK oficjalna cena, to Ł1100 - co daje właśnie ok. 5500zł.
U nas zapewne pojawi się w czerwcu.
 
Ostatnia edycja:

Alf2

New member
Przymierzając się do 820/830 poszedłem dziś rano do salonu Audio i posłuchałem z podstawkami Monitor Audio Silver 100 ampli Onkyo 676, bo 820 nie mieli- delikatnie mówiąc, szału nie było w stereo.
Następnie podpięto do tych samych kolumn Cambridge Audio cxr200 i w spokojnej muzyce jaką lubimy (jazz, chillout) było to to, co by mi w stereo pasowało. Poczytałem natomiast, ze usługi sieciowe tam kuleją, aplikacja słaba itd. - mam dylemat...

Pytanie do Was- czy stereo w 820 jest bliżej onkyo 676 czy tego CA? Korci mnie funkcjonalność Onkyo (słuchamy w domu permanentnie Tidala i różne radia internetowe z odtwarzacza Bluesound), a kino HK mamy tylko do kina- chciałbym to połączyć w jeden klocek, oczywiście na tyle, na ile się da....
Dodatkowy warunek- zapewnić dobre stereo przy niskiej głośności (kino pozostanie tylko 5.1-Atmosow nie potrzebuję, ale nie przeszkodzą[emoji6]).
Jakie są wasze doświadczenia?
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Na pewno 820 będzie lepiej grało od 672 w torze stereo (i nie tylko), ale z CA trzeba bezpośrednio zestawić, a nie mędrkować.

CXR200 też tani nie jest, ja osobiście wolałbym np. RZ8x0 + wzmak np. 9070.
Zresztą taki zestaw sam mam, ale to Ci dojdzie dodatkowy klocek.

Wracając do tematu, zastanawiam się co teraz będzie z następcą RZ1100.
W zestawieniu z RZ830 nie ma racji bytu.
Żeby cokolwiek miało sens, następnca RZ1100 musi dostać 11 końcówek, ale znowu pojawi się problem z RZ3100 które właśnie tyle ma.
Ciekawy też jestem, czy wycofają się z klasy D, bo ja (jak i wiele osób po testach) wolą granie RZ8x0.
 
Ostatnia edycja:

lolo2

Well-known member
Bez reklam
niejako 7012 tez stal przed tym samym problemem co teraz rz1100. A nie dosc ze puscili 7012 to jeszcze model wyzszy 8012.

Z onkyo moga zrobic tak samo. Wyzszy ampli 7.1.4 bez wzmacniacza a nastepny 7.1.6 jako alternatywa marantza 8012.
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Marantz serii 7xxx po dzień dzisiejszy, to 9-kanałowy ampli i tutaj nic się nie zmieniło, wypuszczają co rok nowe numery wprowadzając mniejsze upgrejdy, ale zamysł cały czas jest ten sam.
Model SR8012, to nic innego jak odpowiedż na konkurencje który od jakiegoś czasu ma w ofercie modele 11-kanałowe. Czyli coś, co ma być wyborem pomiędzy (np.) RZ3100 - który też jest 11-kanałowy (11 końcówek).
Maraś tego nie miał i czymś musieli (czy też chcieli raczej) zapchać tą dziurę i być konkurencyjni. U Marantza zaraz po SR70xx wchodziły procesory/końcówki, a nie każdy chciał się pchać w takie duety. Proste.

Tyle, że teraz RZ1100 przy RZ830 nie będzie miał sensu, więc albo wprowadzą RZ1200 również z 9-końcówkami, ale o większej mocy, albo od razu wrzucą 11-końcowek (wyrzucają model RZ3100 z oferty), tak aby był wybór dla klientów którzy decydują pomiędzy (np.) SR8012.

No i najważniejsze w całym tym zamieszeniu, żeby cokolwiek z czymś miało konkurować i miało sens, to muszą się pozbyć z RZ1200 klasy D.

Także burdel na kółkach dla niewtajemniczonych, ale duży plus dla Onkyo za zmiany w RZ830. Teraz to zupełnie nowy gracz na rynku i myślę, że na 100% namiesza.
 
Ostatnia edycja:

pieniążek1

Active member
Bez reklam
Na ich miejscu wprowadzilbym jeden potężny ampli jako flagowy model bo seria 8 a w szczególności ta nowa będzie rozwiązaniem dla szerokiej gamy użytkowników...
Powinny być 4 modele
Seria 4,6,8 i tysiąc...
Rz1000 powinien już być naprawdę potężny jako flagowiec...więcej modeli nie trzeba wprowadzać...
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Tak, teraz będzie AccuEQ Advance

"New for this year is , a new premium multi-point room-acoustic calibration system that eliminates standing waves that uses three locations in the room to balance sound."

Z innej strony:

The TX-RZ730 and TX-RZ830 feature AccuEQ Advance room acoustic calibration technology.

As well as setting parameters such as speaker distance, SP level, and crossover, AccuEQ Advance uses multi-point measurement to eliminate standing waves from the listening space.

"The technology also detects and compensates for subtle background noise. AccuReflex technology aligns the phase of directional and non-directional sounds for comfortable playback through Dolby Atmos-enabled speaker systems"
 

lolo2

Well-known member
Bez reklam
Coś więcej ? Myślisz że to jakaś okrojona wersja Mcacc ?

Co, akurat ciebie tak ciagnie do info na temat onkyo? Hehe.

3 punktowa kalibracja powinna starczec chyba, marantz przesadza z tymi wszystkimi punktami.

No ale najwazniejsza kwestia i tak bedzie z basem, bo skarg na dupna kalibracje basu w onkyo jest pelno.
 

Alf2

New member
Czy na podstawie samej specyfikacji nowych ampli uważacie, że dla osoby która:
- na 100% pozostanie przy systemie 5.1
- ma powierzchnię salonu 20 m2
- stereo będzie grało z podstawkowych kolumn (Focal Aria 906 lub MA silver 100 - w trakcie odsłuchów) będących częścią KD
- dodatkowe strefy (zone 2, zone 3) nie będą wykorzystane
- chce najlepszego możliwego stereo i KD oraz wszystkich możliwych nowości typu 4K, HDR, Tidal. etc

to dobry wybór, czy też wciąż rozważać starszego 820 lub też np. nowego 730?
Na chwilę obecną czekam z niecierpliwością na 830, ale czy podatek od nowości w tym konkretnym przypadku jest zasadny? Pieniądze powiedzmy nie są problemem- lubię nowości :)
 

Ataszek

Active member
Bez reklam
Czy na podstawie samej specyfikacji nowych ampli uważacie, że dla osoby która:
- na 100% pozostanie przy systemie 5.1
- ma powierzchnię salonu 20 m2
- stereo będzie grało z podstawkowych kolumn (Focal Aria 906 lub MA silver 100 - w trakcie odsłuchów) będących częścią KD
- dodatkowe strefy (zone 2, zone 3) nie będą wykorzystane
- chce najlepszego możliwego stereo i KD oraz wszystkich możliwych nowości typu 4K, HDR, Tidal. etc

to dobry wybór, czy też wciąż rozważać starszego 820 lub też np. nowego 730?
Na chwilę obecną czekam z niecierpliwością na 830, ale czy podatek od nowości w tym konkretnym przypadku jest zasadny? Pieniądze powiedzmy nie są problemem- lubię nowości :)


Szczerze mówiąc zakupiłbym do Twoich potrzeb 810/820 a resztę kasy dołożyłbym do skrzynek.
730 odpuść sobie bo zamykasz sobie drogę do rozbudowy systemu.
Przy 810/820 masz bardzo dobre KD i również dobre stereo (jak na ampli) a zawsze możesz z nich wyjść Pre-outem na wzmak czy końcówkę w razie potrzeby.
 

Alf2

New member
Zobaczę jeszcze jaka będzie różnica w cenie (po rabatach) między 820 a 830 jak wejdą do sklepów i podejmę decyzję.
Dziękuję za pomoc...
 
Ostatnia edycja:
Do góry