Onkyo TX-RZ830. W końcu 7.1.4 (11.1)!

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Pieniądze powiedzmy nie są problemem- lubię nowości :)

Po tym zdaniu nie ma się nad czym zastanawiać, zawsze po tego typu stwierdzeniach odpowiadam tak samo. Jak jest tylko kasa, to bierz już 830. Natomiast jak Cie przyciśnie, to śmiało bierz poprzednie modele.

Werf, nie mam pojęcia. Ja generalnie nie mam żadnych problemów z kalibracją u siebie, a wręcz jestem zadowolony, efekt jest dla mnie kluczowy. Być może, że u mnie akustyka jest bardzo ok.
Przy takim Audyssey zjadłem zęby, a tutaj po prostu zrobiłem co miałem zrobić i zapomniałem o kalibracji.
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Na filmach, na muzyce, nie ma znaczenia. To klasa D.
Jak postawiłem RZ1100 już przy 656, to coś mi nie pasowało.
Myślę, nie, to nie możliwe. Przecież to dwie klasy niższy sprzęt.
Potem dokupiłem RZ810 i również postawiłem przy RZ1100 i ponownie przy bezpośrednich porównaniach u siebie w domu utwierdziłem się, że klasa D poczyniła pewne zmiany.
Potem przekazałem te wrażenia kolegom z forum (telefonicznie, bo akurat pytali), również poczynili za namową pewne testy (tutaj jeszcze w gre wchodził SR7xx), a następnie opisali to również na forum, wszystko się potwierdziło, a grzebiąc głębiej na zagranicznych forach temat również zaczął wypływać.
Właśnie dlatego ja się trzymam serii 8xx, a teraz w modelu 830 będę miał w zasadzie wszystko co potrzebuje (7.1.4).
 

Murinio_86

Member
Na filmach, na muzyce, nie ma znaczenia. To klasa D.
Jak postawiłem RZ1100 już przy 656, to coś mi nie pasowało.
Myślę, nie, to nie możliwe. Przecież to dwie klasy niższy sprzęt.
Potem dokupiłem RZ810 i również postawiłem przy RZ1100 i ponownie przy bezpośrednich porównaniach u siebie w domu utwierdziłem się, że klasa D poczyniła pewne zmiany.
Potem przekazałem te wrażenia kolegom z forum (telefonicznie, bo akurat pytali), również poczynili za namową pewne testy (tutaj jeszcze w gre wchodził SR7xx), a następnie opisali to również na forum, wszystko się potwierdziło, a grzebiąc głębiej na zagranicznych forach temat również zaczął wypływać.
Właśnie dlatego ja się trzymam serii 8xx, a teraz w modelu 830 będę miał w zasadzie wszystko co potrzebuje (7.1.4).

armanig jak będziesz się pozbywał swojego onkyo, ze względu na przejście na nowy model daj znać, chętnie odkupię Twój egzemplarz ;)
 

lolo2

Well-known member
Bez reklam
Poczekamy, zobaczyny. Moze tez sie skusze na testy 830, skoro ma 7.1.4.

Ciekawe czy ma kalibracje 2 subow niezaleznie
 

bl4ck

Active member
Bez reklam
No panie panie kina to nie słyszały jak kupowały :)

Mam rz810 i nie po to go kupowałem rok temu żeby teraz wymieniać, oczywiście że wiedziałem co biorę. Mówię tylko jak powinno być w przypadku oprogramowania... zresztą po co mam wymieniać na rz830 jak dalej nie wiadomo co to za kalibracja będzie...
 

werf

Active member
Bez reklam
Co, akurat ciebie tak ciagnie do info na temat onkyo? Hehe.

3 punktowa kalibracja powinna starczec chyba, marantz przesadza z tymi wszystkimi punktami.

No ale najwazniejsza kwestia i tak bedzie z basem, bo skarg na dupna kalibracje basu w onkyo jest pelno.

Nigdy nie mów nigdy : ) zawsze można brzydala do szafy schować.
 

Arek

Member
Cześć.
Od kilku miesięcy wyczekiwałem jakiegoś nowego ampli ze stajni Onkyo, bo po przesiadce na 7.1 w oparciu o klipsch reference braknie mi porządnej kalibracji. W moim onkyo 616 mam najprostszą wersję Audyssey, która nie daje rady z kalibracją suba. Mam niestety problem z akustyką, bo po pierwsze nie ma jeszcze za wiele ustroi akustycznych w salonie, a po drugie mam niekorzystne proporcje pomieszczenia 25m2 otwartego na kolejne 30m2 - odległość między kolumnami frontowymi i ścianą TV a ścianą przy której stoi kanapa jest 2 krotnie większa niż odległość od podłogi do sufitu, a to powoduje fale stojące przy niskich rejestrach. Akustyka nie lubi proporcji 1:1 , 1:2 itd.
Żona szczególnie się wkurza, jak w gęstych ścieżkach audio (thrillery) narasta napięcie na najniższym basie, wówczas czuć mało komfortowy rezonans. Poza tym jest wyśmienicie (onkyo lub się z klipschami w filmach) W sumie rozglądam się na onkyo 929, bo przy pełnej kalibracji Audyssey XT32 powinno być dużo lepiej.

No właśnie, zaciekawiły mnie opisy nowej wersji AccuEQ advance o likwidacji fal stojących. Ciekawe jak im to wyszło, bo do tej pory wszyscy narzekali na tą kalibrację w kontekście pracy suba.

Armanig, dobrze kojarzę, że Twój drugi set to właśnie seria Reference i Onkyo 820 ? Jak taki zestaw się zgrywa przy filmach w porównaniu do seri70xx Marantza? Ja mam kable położone pod 7.2.4 i docelowo będę do niego dążył, zaczynając od 7.2 (drugi sub też powinien pomóc na fale stojące) , a potem 7.2.2 z jednym ampli, aby skończyć na 7.2.4 (ze wzmakiem), bo jednak ampli za ponad 10k to nie moja liga (3010, 8012 itd)
 

firestorm7

Well-known member
Bez reklam
Kolego @Arek, jeśli zamierzasz instalować Atmosa, to zalecam od razu wykonać układ docelowy głośników na suficie.
Ponieważ „przejściówka” z 2 głośników na 4, nie ma sensu. Po prosu, lokalizacja/umiejscowienie tych 2 głośników, nie będzie mogło mieć wykorzystania przy 4rech, a nawet przy 6ciu głośnikach sufitowych, wg. zaleceń Dolby. Pół biedy, jeżeli głośniki będą podwieszane, bo to zawsze można zdemontować, ale jeśli będą wpuszczane w sufit, to… sam Kolega rozumie, nie będzie tak prosto.

No chyba, że wykorzystamy w przyszłości 4 sufitowe i dodamy do nich 2 środkowe. Bo tak się da. Ale w tym przypadku, na dziś, to tylko Denon X8500H. ;-)
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Armanig, dobrze kojarzę, że Twój drugi set to właśnie seria Reference i Onkyo 820 ? Jak taki zestaw się zgrywa przy filmach w porównaniu do seri70xx Marantza? Ja mam kable położone pod 7.2.4 i docelowo będę do niego dążył, zaczynając od 7.2 (drugi sub też powinien pomóc na fale stojące) , a potem 7.2.2 z jednym ampli, aby skończyć na 7.2.4 (ze wzmakiem), bo jednak ampli za ponad 10k to nie moja liga (3010, 8012 itd)

Wszystko się zgadza, tylko, że nie 820, a 810.
Gdybym wolał oglądać na swoim wychuchanym Marantzie ; ) to nie bawiłbym się w Klipscha i Onkyo.
Jak się zgrywa już wielokrotnie pisałem w innych wątkach. Dla mnie set jest bezkonkurencyjny w swoim i nie tylko budżecie.

Przypominam też, że dopiero 830 daje możliwość pełnej rozbudowy do 7.1.4 (przy zastosowaniu zewnętrznego wzmaka/końcówki), natomiast już sam w sobie ampli na pokładzie ma 9 końcówek, więc z natury można działać z systemem 7.1.2.
 

Arek

Member
Wszystko się zgadza..... Dla mnie set jest bezkonkurencyjny w swoim i nie tylko budżecie.


Dzięki. Również tak uważam i cieszę się, że nowe Onkyo dają radę w praktyce. Bo nie ukrywam, że po przeczytaniu 500 stron wątku o kalibracji i swoich doświadczeniach obawiam się kalibracji AccuEQ, a w szczególności czy nie będzie mi brakować wyśmienitej funkcji Dynamic Volume (Light), która w nocy jest niezastąpiona.



Ta obawa dryfowała w kierunku Marantza 7011 , ale zastosowanie dwóch procesorów aby udźwignąć Atmosa i Audyssey (info z jakiegoś zachodniego forum) pewnie jest jedną z przyczyn, nadmiernego nagrzewania się tego ampli gdy mamy set 7.1.2 , poza tym do filmów (90% w moim przypadku) "ocieplać" brzmienia jakoś mi się nie widzi...
 

lolo2

Well-known member
Bez reklam
Ta obawa dryfowała w kierunku Marantza 7011 , ale zastosowanie dwóch procesorów aby udźwignąć Atmosa i Audyssey (info z jakiegoś zachodniego forum) pewnie jest jedną z przyczyn, nadmiernego nagrzewania się tego ampli gdy mamy set 7.1.2 , .

A w tej bajce byly tez smoki i jednorozce?
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Dzięki. Również tak uważam i cieszę się, że nowe Onkyo dają radę w praktyce. Bo nie ukrywam, że po przeczytaniu 500 stron wątku o kalibracji i swoich doświadczeniach obawiam się kalibracji AccuEQ, a w szczególności czy nie będzie mi brakować wyśmienitej funkcji Dynamic Volume (Light), która w nocy jest niezastąpiona.



Ta obawa dryfowała w kierunku Marantza 7011 , ale zastosowanie dwóch procesorów aby udźwignąć Atmosa i Audyssey (info z jakiegoś zachodniego forum) pewnie jest jedną z przyczyn, nadmiernego nagrzewania się tego ampli gdy mamy set 7.1.2 , poza tym do filmów (90% w moim przypadku) "ocieplać" brzmienia jakoś mi się nie widzi...

Ale to niby marantz tak się nagrzewa przy 7.1.2?
 
Do góry