Pomoc w wyborze pierwszego amplitunera + kolumn

Plichacz

New member
Hej,
Prosiłbym o pomoc w wyborze pierwszego zestawu amplituner + kolumny.
Pomieszczenie 25m2 z aneksem kuchennym, sama strefa salonu to ok 16.m2
Ogladać zamierzam głównie kino podpięte pod OLEDa. Chciałbym aby amplituner był przyszłościowy i niczego mu nie brakowało (rozsądnie), budżet na sam amplituner ok 3k, może byc przekroczony, nie jest to sztywna kwota, ale nie chciałbym tez kupowac czegoś za 5-6k skoro nie wykorzystam potencjału sprzetu.
Poczytałem zagraniczne recenzje oraz forum, w tej półce cenowej kandydaci którzy sa często polecani to:
- Onkyo NR656 lub wyższe
- Denon X2400, X3300, X34000
plus:
- Sony DN1080, który nieco namieszał bo czytając porównania i recenzje np. na whathifi.com strasznie jest chwalony za precyzję, artykulację i dynamikę dzwięku.

Nie do końca też mam pojęcie jakim brzmieniem charakteryzują się konkretni producenci, wiem że najlepiej jest pójść odsłuchać, ale sam nawet nie mam pojęcia gdzie (Kraków) ;)
Nie jestem audiofilem, więc sam nie wiem czy będę zwracać uwagę po pewnym czasie na jakiekolwiek różnice pomiedzy w/w.
Wiec za wskazanie na solidny sprzęt z tej średniej półki, mający bajery, dobrze grający, nie posiadający jakichś bottleneckow byłbym wdzięczny.

Co do kolumn, tutaj jestem totalnie zielony, system na pewno 5.1 (plus ew. atmos 5.1.2 mile widziany ale niekonecznie) i tutaj poprosiłbym o znaczną pomoc w wyborze.
Budżet ciężko określić bo nie znam pułapów cenowych, ale nie ograniczam się zbytnio, jeśli zajdzie potrzeba wydania np. 3k to tyle dam, ale podobnie jak w przypadku AVR jest to umowny pułap, którego nie chcialbym zbytnio przekraczać (ale jest to możliwe). Proszę o jakies wskazówki jakim zestawom głośnikow się przyjrzeć, dobrze by był to solidny sprzęt i raczej nowy, nie lubie kupować używek bo nigdy nie wiadomo co się z tym sprzetem działo wcześniej. Dziękuję za pomoc.
 

Ataszek

Active member
Bez reklam
Jeśli nie zależy ci na bardzo dobrym stereo (jak na ampli) to Onkyo 676 jest dobrą opcją (teraz już model 686) i do KD i do stereo (miałem więc mogę to potwierdzić).
Zależy teraz pod co to podepniesz ?
Sam ampli jest za ok 2k. więc budżet na set można zwiększyć do 4-5k i w tej cenie dostaniesz już coś godnego uwagi.
Bez odsłuchu na pewno ciężko ale z czego można wybierać : Dali Zensor 7, Monitor Audio Bronze a najlepiej Silver, Tannoy Mercury 7.4, Pylon Sapphire 25, coś z JBL czy Heco... jest tego trochę na rynku.
Zapytaj Blackninja o dobre ceny i propozycje a koledzy niech coś jeszcze doradzą.
 
Ostatnia edycja:

pieniążek1

Active member
Bez reklam
Hej,
Prosiłbym o pomoc w wyborze pierwszego zestawu amplituner + kolumny.
Pomieszczenie 25m2 z aneksem kuchennym, sama strefa salonu to ok 16.m2
Ogladać zamierzam głównie kino podpięte pod OLEDa. Chciałbym aby amplituner był przyszłościowy i niczego mu nie brakowało (rozsądnie), budżet na sam amplituner ok 3k, może byc przekroczony, nie jest to sztywna kwota, ale nie chciałbym tez kupowac czegoś za 5-6k skoro nie wykorzystam potencjału sprzetu.
Poczytałem zagraniczne recenzje oraz forum, w tej półce cenowej kandydaci którzy sa często polecani to:
- Onkyo NR656 lub wyższe
- Denon X2400, X3300, X34000
plus:
- Sony DN1080, który nieco namieszał bo czytając porównania i recenzje np. na whathifi.com strasznie jest chwalony za precyzję, artykulację i dynamikę dzwięku.

Nie do końca też mam pojęcie jakim brzmieniem charakteryzują się konkretni producenci, wiem że najlepiej jest pójść odsłuchać, ale sam nawet nie mam pojęcia gdzie (Kraków) ;)
Nie jestem audiofilem, więc sam nie wiem czy będę zwracać uwagę po pewnym czasie na jakiekolwiek różnice pomiedzy w/w.
Wiec za wskazanie na solidny sprzęt z tej średniej półki, mający bajery, dobrze grający, nie posiadający jakichś bottleneckow byłbym wdzięczny.

Co do kolumn, tutaj jestem totalnie zielony, system na pewno 5.1 (plus ew. atmos 5.1.2 mile widziany ale niekonecznie) i tutaj poprosiłbym o znaczną pomoc w wyborze.
Budżet ciężko określić bo nie znam pułapów cenowych, ale nie ograniczam się zbytnio, jeśli zajdzie potrzeba wydania np. 3k to tyle dam, ale podobnie jak w przypadku AVR jest to umowny pułap, którego nie chcialbym zbytnio przekraczać (ale jest to możliwe). Proszę o jakies wskazówki jakim zestawom głośnikow się przyjrzeć, dobrze by był to solidny sprzęt i raczej nowy, nie lubie kupować używek bo nigdy nie wiadomo co się z tym sprzetem działo wcześniej. Dziękuję za pomoc.

Bo Sony to świetny budżetowy amplituner,tutaj niedoceniany uważam...brzmi lepiej niż Onkyo 6...miałem porównanie na kolumnach Kefa żeby byli śmieszniej...bardziej szczegółowy...są też mało awaryjne...miałem dwa kiedyś chodzą do teraz bez zarzutu i myśle że nic w tej kwestii się nie zmieniło
 

mors111

Active member
Bez reklam
Bo Sony to świetny budżetowy amplituner,tutaj niedoceniany uważam...brzmi lepiej niż Onkyo 6...miałem porównanie na kolumnach Kefa żeby byli śmieszniej...bardziej szczegółowy...są też mało awaryjne...miałem dwa kiedyś chodzą do teraz bez zarzutu i myśle że nic w tej kwestii się nie zmieniło

to tylko liczby , ale faktycznie Sony nie wypada źle i swoją solidną moc ma też

https://www.soundandvision.com/content/sony-str-dn1080-av-receiver-review-test-bench

dla porównania ( deko starsze Onkyo )

https://www.soundandvision.com/content/onkyo-tx-nr636-av-receiver-test-bench

Onkyo mocniejsze w 5.0 / 7.0

Sony pewnie niedoceniane , sam też go nie słuchałem
 

mors111

Active member
Bez reklam
Poprzednik miał zasilacz 240watt to pewnie dlatego ma takie powodzenie na rynku.

mam 2 kina domowe ( stopka ,Onkyo 609-zasilacz 610W ,Panasonic SA-HE75 -zasilacz 220W )

oba swoją moc mają , Onkyo zdecydowanie większą , jednak Panasonic z dobrymi kolumnami też potrafi "wychylić" nieźle kolumny jakie posiadam i zdecydowanie mocniej wzmacniacz niż Pioneer A-10 ( może i gra ładniej dynamiczniej , ale tylko jak się załączy Loudness i podkręci wszystkie "gałki" basu i wysokich tonów , w direct lipa totalna , nawet Panasonic SA-HE75 gra lepiej )
 
Do góry