Wymiana poczciwego Onkyo TX-SR504E na coś nowego...

wig

New member
Witajcie,

W innym wątku dot. moich kolumn padły dośc przekonujące argumenty za tym aby wreszcie wymienić mój stary ampli, który nie ma nawet hdmi na coś nowego.

Prosiłbym o poradę co wybrać w przedziale cenowym ok. 2000zł (+/- 300zł).
Sprzęt ma służyć głównie przy oglądaniu filmów, czasami do słuchania muzyki. Moje głośniki to Quadral Quintas 500, więc nic nadzwyczajnego ale żaden ze mnie audiofil.

Co zatem wybrać aby nie był to overkill do tych kolumn? Zależy mi głównie na dobrej mocy, obsłudze 7.1, DTS-HD MA, Dolby TrueHD, kalibracji przez mikrofon. Fajnie jakby w tej cenie obsługiwał już 4K i HDR (to tak na przyszłość). Bajery typu multiroom, serwisy internetowe itp. mile widziane ale nie musowo.

W oko wpadły mi Onkyo TX-NR 656 i TX-NR 676E (czy różnica między nimi jest zauważalna?). Czy w tym przedziale cenowym znajdę coś lepszego?
 

mors111

Active member
Bez reklam
jutro Blacninja odpisze , że warto już najnowszy model 686:wink: , ale może ma jeszcze na wyprzedaży poprzednie modele 676-656 , wszystkie mają Atmos , WI-FI , BT , USB , mocy pod dostatkiem 7x160W , mocne zasilacze blisko 600W , do kina jak znalazł , w muzyce jak dobrze poustawiasz dźwięk będzie bardzo dobry , w cenie spokojnie się zmieścisz i kto wie czy nie starczy też na dodatkowe kolumny do 7.1 jak już pisałeś w innym poście

w poprzednim poście nie doczytałem czy masz suba , masz jakiegoś ?

wyślij zapytanie do Blackninja o cenę ( nasz forumowy czarodziej z cenami ) i przekonasz się , że ma najniższą ofertę cenową na rynku
 

wig

New member
czytałem o modelu 686, ale oprócz dodanych paru bajerów to chyba w zasadzie nie różni się od 676? A cena to już prawie 3k.

Tak, subwoofer mam. Model to: Quadral SUB 51DV aktiv

Czy w takim razie między 676 a 656 jest słyszalna różnica?
 

mors111

Active member
Bez reklam
wg mnie różnica w brzmieniu będzie pomijalna , tak jak napisałem , pisz jutro Blackninja na priv i poproś ofertę , zawsze najnowsze będzie najdroższe :wink: , ja ze swojego 609 jestem bardzo zadowolony , owszem nie ma BT i Atmosa , ale i tak tego nie wykorzystuję

myślę , że coś w 2.000zł dostaniesz , być może starszy model , ale zmieścisz spokojnie w zakładanym budżecie
 
Do góry