Denon AVR-X3400H vs YAMAHA RX-V683

wolfikx

New member
Witam serdecznie forumowiczów.
Piszę posta z nadzieją że mi pomożecie w doborze odpowiedniego sprzętu - nie jestem audiofilem ale lubię fajne brzmienie.

Przymierzam się do wymiany zestawu kina domowego.

Od czasu do czasu filmy, muzyka sieciowa, strumieniowanie z domowego NAS, spotify, bluetooth, konsola, PC.
Dzieciaki głównie radio FM :) oraz płyty DVD.
Żona nie lubi skomplikowania więc dobrze aby w miarę samo się uruchamiało i grało, przykład uruchamia TV to i zestaw AV również.

Pokój 30m2, dzienny + aneks. W stanie do wykończenia.

Aktualnie posiadam głośniki Harman Kardon HKTS-30 które chciałem zostawić, jedynie tyły będą wymieniane na sufitowe, wstępnie wybór padł na jamo ic 206 lcr fg.

Wracając do portu, co polecicie jako ampli, zastanawiam się nad głównie dwoma modelami
Denon AVR-X3400H vs YAMAHA RX-V683. A może coś innego?

Niezbyt czytałem o dodatkowych technologiach jak HEOS czy MusicCast.
Wiem, że w jakimś czasie chciałbym mieć DolbyAtmos.

Dodam jeszcze, że wysokość ampli też ma znaczenie, Denon jest dosyć wysoki a moja druga połówka mówi, że najlepiej gdyby tego sprzętu nie było :)
 

wolfikx

New member
A gdybyśmy znieśli limit drugiej połówki ?
Ewentualnie inny model Yamahy który były na równi z moźliwościami Denona?
 

arturjohnny

New member
Mocowo, bajerami denon przewyzsza yamahe, raczej pl menu nie uswiadczysz w yamaszce. Z tych dwoch to denona bym wzial. Ps: na druga polowke nie patrz, bo bedziesz zalowac :D
 

wolfikx

New member
A jakie tobajery masz na myśli takie które przydadzą się w normalnym użytkowniu.
Dodatkowo na temat HEOSa niezbyt dobre opinie wyczytałem.
 

wolfikx

New member
Yamahe starszy model mam teraz. Denona słyszałem w sklepie audio. Ale to połowa sukcesu bo dużo zależy od głośników a swoich do sklepu nie przytaszczę [emoji23]

Słuchałem z Cantonami i Dali. Jak dla mnie Cantony miały lepsze brzmienie.
 
Ostatnia edycja:

arturjohnny

New member
X3400 ma preouty co jak kiedys zechcesz sie pobawic z tylowym stereo moze byc pomocne jak postawisz atmosa by stereo zasilal fronty, a denon zajmie sie reszta. Autokalibracja ciekawsza niz ypao, appka na tel Audyssey. Bierz denona, moze gdzies upolujesz x3300w, bo z tym heosem to bym sobie darowal. Szkoda kasy subiektywnie. To klasa wyzej niz yamaha.


Ps: daruj sobie slimy, to pomylka pizdziki.
 

wolfikx

New member
Ostatnio kupowałem ampli dekadę temu więc wybaczcie mi pewną ignoancję w pytaniach :)
Atmosa nie da się odpalić na ampli? Rozumiem wykorzystanie wzm stereo ale czemu akurat dla atmosa? Inna sprawa to przy tych głośnikach co mam to wydawało mi się, że aby mieć atmosa muszę dożucić głośniki sufitowe?
Może coś pokręciłem.

@artur mógłbyś rozwinąć kwestię heosa i slimy? Dzięki :)
 

arturjohnny

New member
Ostatnio kupowałem ampli dekadę temu więc wybaczcie mi pewną ignoancję w pytaniach :)
Atmosa nie da się odpalić na ampli? Rozumiem wykorzystanie wzm stereo ale czemu akurat dla atmosa? Inna sprawa to przy tych głośnikach co mam to wydawało mi się, że aby mieć atmosa muszę dożucić głośniki sufitowe?
Może coś pokręciłem.

@artur mógłbyś rozwinąć kwestię heosa i slimy? Dzięki :)

Zobacz przykladowo w test: https://audio.com.pl/testy/kino-domowe/amplitunery-av/2824-yamaha-rx-v683

Podlaczasz wiecej obciazen, czyli dobijasz do 7 kolumn/glosnikow: 5.1.2 i masz raptem 30W na kanal - ale testuja na sinusoidzie 1kHz., wiec obstawiam ze w calym pasmie bedzie mniej. Czyli dodasz wzmak, to odciaza przod i do reszty kolumn dociera wiecej mocy.

Slimy to ja nie mam pojecia po co sa, lecz co wolisz, na frontach w stereo 2* 110W czy ze slima 2* 50W w calym pasmie? Z heosem nie mialem do czynienia, lecz te bezprzewodowe glosniki kosztuja 700,1500,2000pln. To lepiej przeznaczyc wiecej na front, ze jak odkrecisz to.cala chata zatrzesie. Subiektywnie nie widze sensu stawiania jakiegos dodatkowego pojedynczego glosnika w innych pokojach.
 

Henry

Active member
Bez reklam
Slimy to ja nie mam pojecia po co sa,
Dobre :)
. Czyli dodasz wzmak, to odciaza przod i do reszty kolumn dociera wiecej mocy.
czyli Yamaha z powodu braku pre odpada.
NR1608 takowe posiada ;)

Aktualnie posiadam głośniki Harman Kardon HKTS-30 które chciałem zostawić, jedynie tyły będą wymieniane na sufitowe, wstępnie wybór padł na jamo ic 206 lcr fg.
Nie potrzebujesz więc nie wiadomo jakiej mocy, wiadomo im mocniejszy zasilacz na pokładzie tym lepiej, skoro jednak piszesz, że duże mogą być "nieakceptowane" przez drugą połówkę, stąd propozycja slima.
Posłuchaj go, wbrew pozorom, to naprawdę niezły i funkcjonalny amplituner.
Ten Marantz ma raptem 50W.
Czy jesteś pewien, że to dobry wybór dla głośników z mocą up to 120W?
Co do tej mocy, to papier przyjmie wszystko, w marketach masz plastiki opatrzone magicznymi cyframi 1000W ;)
Słuchałem tego amplitunera z podłogówkami i dawał radę, w domu przez chwilę pod maleństwo Marantza MCR611 również miałem podpięte podłogówki, od początku grał równo i przy nawet dużej głośności nie dostawał zadyszki.

ps. traktuj te wszystkie opisy jedynie jako propozycje do odsłuchania, po wizytach w sklepach ściągnij do domu ze dwa urządzenia i posłuchaj raz jeszcze na spokojnie.
 

wolfikx

New member
Tak teraz mnie tknęło.
Skoro i tak będą przbudowywał mieszkanie to mogę dopdatkowo umieścić sufitówki pod Atmosa właśnie i uzyskać 5.1.2.

Patrząc pod tym kątem wydaje mi się, że wszystkie modele które wymieniliście spełnią moje wymagania.

Co do głośników to czy wystarczy abym wykorzystał obojętnie jakie głosniki (trochę spłycam to stwierdzenie) czy muszą być specjlanie jako atmos?
Mógłbym zamonotwać jako atmosy wcześniej wybrane jamo ic 206.
 

Henry

Active member
Bez reklam
Jak szykujesz grubszy remont, to może w zabudowie sufitowej i 4 szt? ;)
Jest teraz tego sporo, najlepiej jakby głośniki posiadały jeszcze możliwość kierowania dźwięku z wysokotonowych- min. Monitor Audio ma takie niedrogie rozwiązania.

Szukaj normalnych głośników , te dedykowane do Atmosa to zazwyczaj nakładki np. do postawienia na kolumnach.
 

wolfikx

New member
Planuje remont od zera :)
Nie chciałem sorround stojących dlatego Jamo z tyłu kierunkowe w suficie tak aby odbić od ziemi do słuchacza.
Ale skoro zmieniam ampli i tv to apetyt rośnie w miarę jedzenia [emoji6]
Zastanawiam się nad przednimi atmosami z przodu pod sufitem lub w suficie.

Może wiecie jaka jest różnica i co lepiej wybrać.
Ewentualnie jaki model dobrać patrząc przez pryzmat tego co już mam.
 
Ostatnia edycja:
Do góry