Marantz SR6012 vs Yamaha RX a1020

mariusztenok

New member
Witam
Posiadam zestaw Dali Zensor 7x 2 , Zensor 1 x2 Zensor Vocal, Dali e12f.
Obecnie posiadam Amplituner Onkyo 676 lecz nie jestem zadowolony z jakości dźwięku.
Pokój ma ok 30 m2 , głownie słucham muzyki powiedzmy 60 /40 filmy . Muzyka jaka słucham to głownie rock.
Chciałbym zmienić amplituner w grę wchodzą te dwa amplitunery czy możecie mi pomoc w wyborze .
Jakie są wasze sugestie za i przeciw.
 

jarswi

New member
Witam
Podejrzewam, że bez odsłuchu jak oba sprawdzają się z twoim sprzętem i w danym pomieszczeniu nie podejmiesz świadomego wyboru.
Nikt mnie ma twojego ucha i Twojej wrażliwości muzycznej.
Ja parę lat temu byłem w podobnej sytuacji ale trochę większy wybór sobie dałem - ampli kilkanaście szt. posłuchałem ale kumpel pracował w sklepie więc dało radę wieczorami porobić odsłuchy.
Pokój mam trochę większy - 48m2 ale prostokąt i centralnie w środku siedzę. Lubię posłuchać progressive rock i dużo koncertów oglądam.
Zestaw kolumn Koda Harmony i Yamaha RXv777 wtedy wybrałem. Ogólnie dużo osób lubiących rock wybiera Yamahę.

Pozdrawiam
jarswi
 

donsalieri

Active member
Bez reklam
Z tych dwóch to Yamaha, do muzyki rockowej tak jak kolega wyżej napisał bardziej pasuje, a i w filmach doda kopa twoim kolumnom.
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Z 676 na SR6012, to zamiana siekierki na kijek, szczególnie do rocka, tutaj kolumny są bardziej problemem, a nie ampli, jeżeli Onkyo nie podszedł, to już musisz celować grubo wyżej jak półka SR6012, a najlepiej tak jak koledzy piszą, spróbować może Yamahe.
 

Ataszek

Active member
Bez reklam
Tak jak Armanig napisał : bardziej upatrywalbym problemu w kolumnach.Zensory 7 to fajne kolumny ale takie uniwersalne bez fajerwerków.
Może wypożycz na odsłuch do domu coś innego i będziesz miał pogląd czy to wina leży w ampli czy może w kolumnach ?
Swoją drogą nie wiemy jak z akustyka twojego salonu bo nawet zakupisz lepszy ampli czy kolumny a i tak nie będzie efektu ?
 

mariusztenok

New member
Inna bajka powiem tak to jest to czego szukałem :) nie ma dudnienia tylko czysty dźwięk , bo wcześniej to wszystko było jakieś takie dziwne sztuczne.
 
Do góry