Onkyo RZ810 vs. RZ820 szybkie pytanie

Ataszek

Active member
Bez reklam
Jak w temacie : czy warto dopłacać do 820 względem 810 ? Na tą chwilę to 450zł oczywiście sprzęty nowe.
Jestem na etapie kupna jednego bądź drugiego.
 

ROMAN38

New member
Bez reklam
Zmieniam właśnie ze względu na stereo - mam nadzieję na różnice względem NR676.No i są zawsze pre-outy w razie czego do wyjścia dalej.
Na ampli średniej klasy nigdy nie uzyska dobrego stereo -niestety:x, lepiej dokupić integre stereo za te 2 tyś i zagra jak ampli za 12 tyś !!!
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Dla samego wyglądu warto zmienić, a tak na poważnie, to naturalnie są korzyści. Mniejsze/większe, w zależności jak definiujesz przyrost po zmianie sprzętu.
Co do 820 vs 810, to, tak jak masz w linku. Ja kiedyś pisałem o tym w innym wątku. Ja osobiście bym dopłacił, mimo, że tutaj korzyści (w moim akurat przypadku) żadnych, ale sam fakt, że przy tej kasie mam już najnowszy model wystarczy. Z drugiej strony, też nic nie okroili względem 810, bo i takie przypadki bywają.

Mówiąc wprost, jak masz nadwyżkę kasy, to dopłać, a jak gorzej z mamoną, to bez żalu kupuj 810, a za resztę ew. dokup np. Shielda, kiecę Kobitce, ew. włóż do skarbonki. To nie są dwa różne ampli, a bardziej upgrejd software'owy.

Ja liczyłem, że 820 wprowadzi małą rewolucję, jak chociażby możliwość rozbudowy o dodatkowe kanały, ale nic takiego się nie wydarzyło.
Gdyby tak się zdarzyło, mielibyśmy ampli niemal idealny, bo raz, że w klasie D, a dwa w przyzwoitych pieniądza, a Onkyo zaproponowało następny krok w postaci RZ1100 (którego też miałem) i wszystko by było dobrze, gdyby nie klasa A.
 

Ataszek

Active member
Bez reklam
Padło jednak na 810 w kolorze silver tym razem ;-)
Przyjedzie to się potestuje i zobaczy jak to gra :eek:k:
Zawsze jest czas na zwrot i przesiadkę na 820.
 
Ostatnia edycja:

pieniążek1

Active member
Bez reklam
Padło jednak na 810 w kolorze silver tym razem ;-)
Przyjedzie to się potestuje i zobaczy jak to gra :eek:k:
Zawsze jest czas na zwrot i przesiadkę na 820.

Nie będziesz żałował chociaż różnie to bywa z chromecastem u mnie przestał działać(parowanie) i słyszałem o takich przypadkach że jest problem ze sparowaniem urządzeń ...Ale akurat mnie nie jest przydatny...brzmieniowo super ampli...
 

Ataszek

Active member
Bez reklam
Akurat w 676 też dziwnie z tym Chromecastem - bardzo długo myślał zanim zaskoczył o ile w ogóle załapał.
Najbardziej zależy mi na różnicy w stereo w stosunku właśnie do 676 - narazie same FLAC z hd ale docelowo CD , ewentualnie winyle.
 

pieniążek1

Active member
Bez reklam
Akurat w 676 też dziwnie z tym Chromecastem - bardzo długo myślał zanim zaskoczył o ile w ogóle załapał.
Najbardziej zależy mi na różnicy w stereo w stosunku właśnie do 676 - narazie same FLAC z hd ale docelowo CD , ewentualnie winyle.

No właśnie o to mi chodziło i będzie grało lepiej...
 

Alf2

New member
Witam, podepnę się do "szybkiego pytania" dotyczącego RZ820, bo chyba za namową kolegi Gatar na niego postawię.

Zdecydowałem się wymienić plazmę Panasa na OLEDa LG C7 (ewentualnie model c8 ) w przeciągu kilku najbliższych tyg., a co za tym idzie pomyślałem o wymianie starego, dobrego ampli Karman Kardon AVR 147, któremu niestety brakuje złącz HDMI, radia internetowego, Tidala, przesyłu 4k, itd.
Salon ma co prawda 21 m2 (3m x 7m), ale sprzęt RTV jest w rogu dłuższej ściany, na przeciwległej ścianie jest duży skórzany wypoczynek w kształcie litery L, zatem faktyczna odległość odsłuchowa to będzie w większości około 250 cm, choć z drugiej strony w przeciwległym roku pokoju mamy wygodny fotel do czytania, więc też byłoby fajnie, aby dźwięk dobrej muzyki również i tam dochodził).

Proszę doradźcie:
1. Czy wymiana samego ampli i pozostawienie kolumn i suba z zestawu HKTS11 wniesie coś "in plus" w odczucia odsłuchowe kina i stereo? Byłaby to opcja tymczasowa, ale pożądana w chwili obecnej..

2. Czy wraz z ampli mógłbym dokupić tylko Fronty (i ewentualnie centralny, aby to spójnie wyglądało), a zostawiłbym Reary i suba z obecnego zestawu? Da się to rozsądnie skonfigurować, aby zdecydowanie polepszyć odczucia w stereo i dialogi w filmach (głownie po ang.)? Wersja optymalna dla mnie.

3. Ponieważ będę wymieniał szafke RTV na krótszą, ewentualnie znalazłoby się teraz miejsce na postawienie jakiś niezbyt przytłaczających Frontów podłogowych (być może w kolorze białym, bo szafka tym razem będzie biała- wizualnie podobają nam się Zensory 5 lub 7)).
Czy takie rozwiązanie u mnie może się sprawdzić, czy lepiej kupić coś na podstawkach?

Jak wspominałem liczę na znaczącą poprawę w stereo, bo z kina do tej pory byliśmy bardzo zadowoleni (ze względu na sąsiadów nie potrzebujemy strasznie dużej mocy czy głośności).
W muzyce słuchamy głównie chillout, Adele, Alicia Keys, U2, Metallica, Sting- lubimy utwory z wyraźnie słyszalnym fortepianem, skrzypcami, gitarą, wokalem.

Co byście polecili z nowych Frontów do ww potrzeb?

Szkoda by mi było pozbywać się obecnego suba i Rearów, bo wielkością i wyglądem pasują do wnętrza a i sprawy finansowe też mają niemałe znaczenie...
Mam nadzieję, ze się uda jakoś to wszystko ogarnąć z Waszą pomocą...


Dziękuję z góry za wsparcie.....
 

gatar

Active member
Bez reklam
Witaj.

Najlepiej byłoby abyś kupił cały nowy zestaw kolumn 5.1 lub lepiej :)
Jednak, rozumiejąc , że się nie da zakup frontów na pewno powinien poprawić stereo i ew. do tego centralny (ważny w KD ... dialogi). Czy po podłączeniu tyłów i suba (jak tak napisałeś to da się :)), które masz coś poprawi w KD .... nie wiem. Ja mam jako fronty Tannoye Revolution XT 6F, ale podpięte do Creeka Evolution 51A podłączonego do pre w 820, reszta kolumn to składak :) Moim zdanie dobry pomysł "na początek", to Onkyo 820 + fronty i ew. centralny, reszta później.
 
Ostatnia edycja:

Ataszek

Active member
Bez reklam
Witaj.

Najlepiej byłoby abyś kupił cały nowy zestaw kolumn 5.1 lub lepiej :)
Jednak, rozumiejąc , że się nie da zakup frontów na pewno powinien poprawić stereo i ew. do tego centralny (ważny w KD ... dialogi). Czy po podłączeniu tyłów i suba (jak tak napisałeś to da się :)), które masz coś poprawi w KD .... nie wiem. Ja mam jako fronty Tannoye Revolution XT 6F, ale podpięte do Creeka Evolution 51A podłączonego do pre w 820, reszta kolumn to składak :) Moim zdanie dobry pomysł "na początek", to Onkyo 820 + fronty i ew. centralny, reszta później.

Napisz jak sprawują się te Tannoye ? Oraz jak duża różnica jest w stereo między 820 a tym Creekiem ?
 

jaco.37

Member
Bez reklam
Jako posiadacz RZ810 mogę Ci powiedzieć, że jak zależy Ci na poprawieniu jakości odsłuchu stereo to i tak kupno wzmacniacza stereo jest jeszcze przed Tobą...
 

donsalieri

Active member
Bez reklam
Te Onkyo (szczególnie srebrne)obiektywnie muszę przyznać że ładniejsze od mojej Yamahy.
Jak w salonie zobaczyłem na żywo to mi kieszeń zadrżała ;)
Niestety uparłem się na 7.1.2 (czego szczerze nie żałuję) więc tu tylko rz1100 lub rxa2070. No i mam Yamahę. Ale sądzę że kolejny amplituner będzie srebrny, i od Onkyo.
Gratuluję zakupu :)
 
Do góry