Onkyo RZ810 vs. RZ820 szybkie pytanie

Ataszek

Active member
Bez reklam
Załączony passthrough, przy wyłączonym ampli leci dźwięk z tv (kablówka), przy załączonym ampli audio w tv się wyłącza i naturalnie załączają skrzynki. Cała reszta sterowania wyłączona.

Z Philipsem to nie działa - wcześniej miałem Samsunga FHD i było tak jak piszesz.
Dla mnie nie ma to jakiegoś wielkiego znaczenia - załączam ampli oddzielnie kiedy chcę i włączam "mute" na pilocie od TV.
 

Alf2

New member
Czy moglibyście napisać, jak wyglada obsługa Tidala i radia internetowego?
Czy jest to wygodne z poziomu pilota, czy zostaje tylko aplikacja na tablecie, komórce?

Czy nazwy granych utworów z tych źródeł, bitrate, etc. Pojawiają się na wyswietlaczu ampli?

Czy dobrze rozumuję, iż zużycie prądu nie powinno być duże, jeśli jego moc nie będzie w pełni wykorzystywana ( stosunkowo niskie poziomy słuchania (sąsiedzi) i nieduże kolumny (jeszcze nie wiem jakie- coś dobrego, chyba jednak z podstawowych, możecie wskazać do odsłuchu- zostanę przy 5.1, ale liczę na dobre stereo (Polonia muza) i idealne dialogi w KD)?

Wciąż biję się z myślami, czy do 20m2 i odległości odsłuchowej 2,70m nie będzie on zbyt „przewymiarowany”, choć nie ukrywam, że zmieniając ampli, chciałbym już mieć na pokładzie wszystkie „bajery” ja chodzi o formaty, aplikacje, złącza, itp.

Poradzicie proszę...
 
Ostatnia edycja:

Alf2

New member
Co prawda nie udało się uzyskać odpowiedzi na poprzednie pytanie, ale mam kolejne.
1. Czy Onkyo RZ-820 (a raczej 830, bo taki mam wyjść lada chwila) zapewni dobrą jakość dźwięku już od niskiego poziomu głośności, czy jak ktoś mi tłumaczył Onkyo potrzebuje dużgo poziomu głośności, aby pokazać pazur i dlatego lepiej, abym wybrał ampli od Yamahy (seria Avantage), która robi to ponoć zdecydowanie lepiej?
2. Zdecydowałem się na kupno apli oraz podstawkowe Fronty (będą dosunięte do ściany) i Central- możecie polecić jakieś podstawki, które zagrają fajnie w stereo (Tidal), najlepiej bez włączania suba?
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Jeżeli mają być fronty monitory, to Burchard i pozamiatasz!
Co do jakości odsłuchów na niskiej skali, to tutaj główne skrzypce grają skrzynki i na tym polu Klipsche są niemal bezkonkurencyjne (skuteczność).
Ampli w tym wypadku ma drugorzędne znaczenie, a Onkyo na pewno dobrze się sprawdzą w tej materii.
Jest cała masa (wymagających) skrzynek, które nie "wstają" z natury przy niskiej skali, lub (przede wszystkim) przy żle dobranym (słabym) sprzęcie, wówczas, słuchając np. w nocy, to nie jest granie, a plumkanie.
 

Alf2

New member
Dziękuje za feedback.
Masz na myśli Buchardt Audio S300 MKII, a z Kipscha RP-160M?

Problemem może być to, że muszę je dosunąć maksymalnie do ściany...
 

duzy213

Member
chłopaki wtrącę się tutaj , chciałbym zmienić mój onkyo 616 na stereo też onkyo 9150 plus strumień 6130 , tutaj pytanie czy ten zestaw będzie lepszy od 820?? ,ostatnio słucham tylko stereo z spotify , kina... nie pamiętam kiedy odpalałem..., cena wychodzi podobnie jakby nie było by znaczącej różnicy w jakości wziąłbym amplituner ,od święta bym obejrzał film z afektami...
 

worms

New member
Cześć Panowie.
Czytając temat liczyłem na odpowiedzi na pytania kolegi Alf2, ale tak się nie stało.
Stoję przed podobnym wyborem.
Zdecydowałem się na zakup zestawu 5.1, jednak chciałbym się upewnić , czy taki zestaw dobrze się ze sobą dogada, w filmach 60% i muzyce 40% :

Onkyo RZ 820

Klipsch RP 160M

Klipsch RP 250C

Klipsch RP 240S

Klipsch R 112SW

Jestem skazany na kolumny podstawkowe, metraż miedzy 25-a 30 metrów, odległość od frontów 2.7metra.
Przesiadam się z zestawu sprzed 13 lat: Yamaha 496, Jamo E470, e4cen, E410, 1008SW.
Szukam lepszych rozwiązać sieciowych, poprawy dźwięku w KD i stereo.
 

donsalieri

Active member
Bez reklam
Bierz śmiało, kino będzie bardzo dobre a i w stereo ten amplituner ma dobre opinie.
Szczególnie że już dostępny jest RZ830 więc ceny 820 spadną.
 

worms

New member
Dzięki za odpowiedź. Jeszce jedna sprawa dużo stracę jak zamiast Subwoofer 112sw wezmę jego tańszego brata 12sw?

Wysłane z mojego SM-N950F przy użyciu Tapatalka
 

Ataszek

Active member
Bez reklam
A ja bym wybrał 112-kę zdecydowanie (to inna konstrukcja) - bardziej martwi mnie jak te 160-ki poradzą sobie jako frontowe ?
 
Do góry