Onkyo RZ810 vs. RZ820 szybkie pytanie

krisder

New member
Bez reklam
Pytanie do użytkowników odnośnie grzania się ampli i ewentualnego hałasu wentylatora?
Jak to wygląda? Wentylator pracuje ciągle, czy po przekroczeniu pewnej temperatury?

Posiadam od kilku miesięcy i nie jestem w stanie odpowiedzieć na to pytanie! Albo się jeszcze nie załączył, albo jest tak cichy że ja go nie słyszę!
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
U mnie jedna nówka, rozpakowana przeze mnie z tego co pamietam właśnie nie miała naklejki, tak na 95%.
Tak było na czarnym, natomiast na dwóch srebrnych była.
Myślę, że jest opcja, że nie ma faktycznie na każdym

Sprawdziłem na starszych fotkach które zrobiłem zaraz po rozpakowaniu, na 100% mój czarny nie miał nalepki, a na 100% był nowy, fabrycznie zapakowany. Żadne zwroty itp.
Także, bywa, że niektóre mają, inne nie.
RZ1100 natomiast miał i także srebrny 810.
 

kolunio

New member
To jednak wygląda na to ze zdążają się nowe sztuki bez nalepki na klapce choć jest ich chyba mniej. ...A co z tą folia na wyświetlaczu? Czy powinna być? To już ostatnia sprawa. :)
 

Alf2

New member
To jeszcze podpytam, jak rozwiązujecie sprawę sterowania sprzętem?
Używacie pilotów uniwersalnych Logitecha (lub coś innego), czy używacie jednego pilota do ampli (obsługa wszystkich podpiętych źródeł) i drugiego do TV?
 

listek2000

Klub HDTV.com.pl
VIP
Dzięki załączonej funkcji simplink w LG, bardzo wygodnie jednym pilotem od TV załącza mi się ampli i wyłącza wraz ze zgaszeniem TV. Działa również sterowanie głośnością.
 

Ataszek

Active member
Bez reklam
To jeszcze podpytam, jak rozwiązujecie sprawę sterowania sprzętem?
Używacie pilotów uniwersalnych Logitecha (lub coś innego), czy używacie jednego pilota do ampli (obsługa wszystkich podpiętych źródeł) i drugiego do TV?

Ja steruje oddzielnie bo nie chce aby sprzęt działał przy każdym materiale np. bajki dzieci oglądają z głosem w TV
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Załączony passthrough, przy wyłączonym ampli leci dźwięk z tv (kablówka), przy załączonym ampli audio w tv się wyłącza i naturalnie załączają skrzynki. Cała reszta sterowania wyłączona.
 

Ataszek

Active member
Bez reklam
Ok ale najgorsze jest to że przy każdym wł/wył tv tak samo reaguje ampli ( przynajmniej w tej konfiguracji co ja mam)
 

Ataszek

Active member
Bez reklam
Nie rozumiem, co dokładnie masz na myśli?

To że w połączeniu Philips/Onkyo nie ma możliwości ustawienia tak aby włączyć TV bez wł. ampli. Zawsze się załącza i to mnie denerwowało a więc wyłączyłem w tv opcje easylink (tak to się w Philips nazywa) - chyba że jeszcze coś źle robię ? Onkyo nie ma w opcjach np. ustawienia aby tv nie podawał sygnału po spięciu po HDMI arc i włączeniu w tv easylink.
 

Alf2

New member
Z tego co piszecie, to moje dotychczasowe rozwiązanie wciąż będzie najlepsze.
2-3 godzinki konfiguracji i tuningu pilota kilka lat temu i włączają się tylko te urządzenia, które w danym momencie powinny być włączone (np. dla dzieciaka też mam skonfigurowany przycisk BAJKI, przy którym dźwięk idzie tylko z TV (ampli się nie włącza nawet), dekoder n-ki ustawia się na odpow. kanał i głośność TV wzrasta do odpow. poziomu.

Dzięki za info...
 
Do góry