Onkyo RZ810 vs. RZ820 szybkie pytanie

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Zdania co do wyglądu są podzielone, ale faktycznie - na żywo srebrny wygląda jeszcze lepiej, rzekłbym, że jeden z najładniejszych ampli. Minimalistyczny, surowy design.
Szczególnie dobrze wygląda w komplecie z resztą klocków Onkyo.
Tor stereo akurat sprawdza się bdb (jak na ampli) zatem zalecam dobrze protestować przed ew. zakupem wzmaka - który naturalnie też wniesie poprawę.
 

pieniążek1

Active member
Bez reklam
Zdania co do wyglądu są podzielone, ale faktycznie - na żywo srebrny wygląda jeszcze lepiej, rzekłbym, że jeden z najładniejszych ampli. Minimalistyczny, surowy design.
Szczególnie dobrze wygląda w komplecie z resztą klocków Onkyo.
Tor stereo akurat sprawdza się bdb (jak na ampli) zatem zalecam dobrze protestować przed ew. zakupem wzmaka - który naturalnie też wniesie poprawę.
Ty odrazu byś protestował...daj trochę porządzić prawicy... Co do koloru uważam że czarny jednak "the best" dużo też zależy od wnętrza...chociaż miałem dylematy..
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Z czym protestował, przecież ze wszystkim się zgadzam ; )
Co do kolorów, to miałem jeden i drugi i oczywiście każdy wybiera co mu lepiej leży na sercu, a dylematy to i ja miałem, na tyle, duże, że musiałem kupić w dwóch kolorach i osobiście się w domu przekonać ; ) ale, żeby nie było, czarnego kupiłem w pierwszej kolejności i naturalnie też ma swój urok.

Tak wyglądały testy, RZ810, RZ1100, 656 itp. Blu z fotki, chyba Tobie nawet sprzedałem?
Na samym dole, dla porównania jeszcze Maraś 7010

bez_naklejki.jpg






 
Ostatnia edycja:

Ataszek

Active member
Bez reklam
Jako posiadacz RZ810 mogę Ci powiedzieć, że jak zależy Ci na poprawieniu jakości odsłuchu stereo to i tak kupno wzmacniacza stereo jest jeszcze przed Tobą...

Dlatego zmieniłem 676 na 810 bo jest opcja rozbudowy - wszystko w swoim czasie :lol: - dojdą nowe klocki:p
Black ładny ale silver piękny - takie moje zdanie :D
IMG_20180407_134412_HDR.jpg
IMG_20180407_134050_HDR.jpg
Zasiadł godnie między Klipsch-iami :D
 
Ostatnia edycja:

Ataszek

Active member
Bez reklam
Po pierwszych weekendowych testach (jeszcze bez kalibracji z pilota) gra dużo lepiej niż 676 : więcej szczegółów, dźwięk bardziej "czysty", szersza scena, moc, bas narazie podobnie ale myślę że po kalibracji będzie jeszcze lepiej :-D
Narazie jestem zadowolony ze zmiany :eek:k:
 
Ostatnia edycja:

Alf2

New member
Pytanie do użytkowników odnośnie grzania się ampli i ewentualnego hałasu wentylatora?
Jak to wygląda? Wentylator pracuje ciągle, czy po przekroczeniu pewnej temperatury?
 

listek2000

Klub HDTV.com.pl
VIP
Kupilem 820-tke czarna i nie ma na klapce naklejki.
Nie słyszę wentylatora, myślę,ze nie grzeje się specjalnie skoro mam go zamontowany w wykutej wnęce ściany i przy normalnym graniu jest letni a przy katowaniu volume 80 ;) jest ciepły
pozdr
 

Alf2

New member
Nie słyszę wentylatora, myślę,ze nie grzeje się specjalnie skoro mam go zamontowany w wykutej wnęce ściany i przy normalnym graniu jest letni a przy katowaniu volume 80 ;) jest ciepły
pozdr


Pytam, gdyż obecny HK, który jest we wnęce pod tv dość mocna grzeje- musiałem aż górna półkę podnieść, aby polepszyć obieg powietrza....



Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
 

Dingo

Member
Pytanie do użytkowników odnośnie grzania się ampli i ewentualnego hałasu wentylatora?
Jak to wygląda? Wentylator pracuje ciągle, czy po przekroczeniu pewnej temperatury?

Wentylator wlacza sie po przekroczeniu wyzszej temperatuy (jakiej dokladnie to nie wiem). Przy dobrej wentylacji (u mnie co najmniej 10cm przestrzeni z kazdej strony ampli) wentylator nie wlaczal sie u mnie nigdy. Po postawieniu BD bezposrednio na ampli zauwazylem ze wentylator zaczal wlaczac sie podczas dluzszych odsluchow na wyzszych glosnosciach.
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Dokładnie nawet starsze modele miały naklejki na klapkach.. jeśli amplituner nówka na 100% nie wyciągany z pudła wg mnie powinien mieć taką naklejkę.
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
U mnie jedna nówka, rozpakowana przeze mnie z tego co pamietam właśnie nie miała naklejki, tak na 95%.
Tak było na czarnym, natomiast na dwóch srebrnych była.
Myślę, że jest opcja, że nie ma faktycznie na każdym
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Ewentualnie jeszcze może być tak, że na srebrnych jest :) Ale jakby jednak to była loteria to trochę bez sensu.. bo faktycznie niektórzy mogą sobie myśleć czy dany egz. to na 100% nówka sztuka czy też nie..
 
Do góry