Denon AVR-X1400H - kilka pytań o zdalne sterowanie

Bejziczek

Member
Witam
Od kilku dni jestem zadowolonym (jak na razie) użytkownikiem Denon AVR-X1400H i mam w związku z nim. Czy można nim sterować poprzez webinterface? Jak wpisuje jego IP w przeglądarce to to nic nie daje. Co mam uczynić by w aplikacji AVR Remote sekcja audio była aktywna; obecnie jest nieaktywna.
 

Wiesiek19

Active member
Bez reklam
A coś więcej napiszesz bo z denonen x2000 nie miałem żadnych problemów ani poprzez IP, ani poprzez AVR Remote.

Po włączeniu amplitunera wszystko powinno działać jak należy, a opcje ustawień dostępne.
Sprawdź też w ustawieniach sieciowych czy zarządzanie siecią masz na "Zawsze Włączone".
 
Ostatnia edycja:

Bejziczek

Member
A coś więcej napiszesz bo z denonen x2000 nie miałem żadnych problemów ani poprzez IP, ani poprzez AVR Remote.

Po włączeniu amplitunera wszystko powinno działać jak należy, a opcje ustawień dostępne.
Sprawdź też w ustawieniach sieciowych czy zarządzanie siecią masz na "Zawsze Włączone".
Tak, w zarządzaniu siecią mam tak ustawione. Nie wiem, co więcej mogę napisać; po prostu sekcja audio w aplikacji avr remote jest nieaktywne i nie wiem czemu; obojętnie czy leci dźwięk 2.0 czy 5.1
 

Wiesiek19

Active member
Bez reklam
Tylko sekcja audio jest nieaktywna czy coś więcej ? Czy kiedykolwiek była aktywna ?
Może w ustawieniach ogólnych masz blokadę ustawioną ?
 

Bejziczek

Member
Jeszcze mam takie oto pytanie. Poniżej wklejam specyfikacje mego zestawu glośnikowego i w związku z tym pytanie; jakie pasma odcięcia poustawiać przy takim zestawie
KODA AV 706
DANE TECHNICZNE

Konstrukcja AV706F front
- Konstrukcja Podłogowa, 3-drożna
- Zalecana moc wzmacniacza 20-120 W
- Efektywność (+/- 2dB) 83-88 dB
- Pasmo przenoszenia (+/- 2dB) 38Hz-20 kHz
- Średnia impedancja 8 ohm
- Zalecana impedancja wzmacniacza 4-8 ohm
- Głośnik niskotonowy 165 mm
- Głośnik średniotonowy 101 mm
- Głośnik wysokotonowy 25 mm
- Rozmiar w cm WxSxG 83,5 x 21 x 24,5

Konstrukcja AV706S surround
- 2-drożna
- Zalecana moc wzmacniacza 10-60 W
- Efektywność (+/- 2dB) 83-88 dB
- Pasmo przenoszenia (+/- 2dB) 38Hz-20 kHz
-Średnia impedancja 8 ohm
- Zalecana impedancja wzmacniacza 4-8 ohm
- Głośnik średniotonowy 101 mm
- Głośnik wysokotonowy 19 mm
- Rozmiar w cm WxSxG 24,7 x 15 x 16,7

AV706C centralny
- Konstrukcja 2-drożna
- Zalecana moc wzmacniacza 10-90 W
- Efektywność (+/- 2dB) 83-88 dB
- Pasmo przenoszenia (+/- 2dB) 38Hz-20kHz
- Średnia impedancja 8 ohm
- Zalecana impedancja wzmacniacza 4-8 ohm
- Głośnik średniotonowy 2x 101 mm
- Głośnik wysokotonowy 19 mm
- Rozmiar w cm WxSxG 15 x 41 x 16,7

Subwoofer aktywny SW-700
- Konstrukcja 1 głośnik typu bass-reflex
- Głośnik bazowy 203 mm
- 3 kanałowe wejścia
- Pasmo przenoszenia 40Hz- 150Hz
- Wzmacniacz 60W RMS
- Rozmiar w centymetrach 39 x 21 x 44
 

Wiesiek19

Active member
Bez reklam
Dziwnie jakoś ci poustawiało. Przestaw frony np na full band, surr na 80, a central na 80 lub100 lub 120 i zobacz jak to wpłynęło na dźwięk. Jak ci ustawiło suba ?
Pamiętaj, że odcięcia to rzecz względna i wiele osób ma to ustawione różnie.
 

Bejziczek

Member
Ok, z odcięciem sobie poradziłem
A proszę o info; jak zmusić sub do pracy w trybie stereo?
W trybie direct działa excellent, ale w stereo go nie słychać
 

Ataszek

Active member
Bez reklam
To dziwne bo w Onkyo jest zupełnie inaczej : direct bez suba a w stereo można dołączyć o sterować subem - chyba i tak najlepiej w Pure direct się słucha !?
 

mors111

Active member
Bez reklam
To dziwne bo w Onkyo jest zupełnie inaczej : direct bez suba a w stereo można dołączyć o sterować subem - chyba i tak najlepiej w Pure direct się słucha !?

popieram , w Onkyo direct to wszystko na 0 i bez suba , w stereo można poustawiać fronty z podbiciem załączając dodatkowo suba
 

Bejziczek

Member
Ok; faktycznie był wyłączony w stereo :)
Ok, po tygodniu użytkowania z całym przekonaniem stwierdzam, że jest lepiej jak oczekiwałem, a najbardziej urzekł mnie tryb stereo, który jak na me potrzeby i ucho jest bdb i to na zestawie głośnikowym z którego byłem przekonany, że już więcej nie wycisnę. W muzyce subwoofer poszedł w pozycje off :)
 
Ostatnia edycja:
Do góry