onkyo 676 problem

porkbone

Member
po pierwsze nie mieszkam w bloku,
po drugie były podłączone tylko dwa głośniki, a nie pięć,
a po trzecie rozumiem, że jakbyś miał mercedesa to jeździł byś 50 na godzinę, bo jak szybciej to już by był masochizm według ciebie.

Nie mieszkam w bloku , po prostu szanuję słuch.

Ale co potestowałeś to Twoje.
 

dabal03

New member
Tak z ciekawości, jak zachowywały się kolumny przy takiej skali?
Dabal, nie ma co się denerwować, dałeś do pieca i tyle. Po co drążyć. Ciesz się, że membrany nie wyskoczyły ; )
Co do Mercedesa, to raczej powinno być 280km/h, a nie 50km/h. Ty właśnie jechałeś te 280km/h i tutaj nawet Mercedes może prędzej czy póżniej wyzionąć ducha.
Ale nie ma co drążyć, żyje się dalej. Gwarancja i po sprawie.



amplituner oddałem do serwisu, co do kolumn o dziwo bardzo czysto grały i nie było słychać różnicy pomiędzy głośnością, żadnych szumów ni nic w tym stylu, głośniki podgłaszałem stopniowo, było głośniej jak grał rock, a padł amp. przy piosence dyskotekowej jak było ciszej, basy były zmniejszone -8 db,
 

dabal03

New member
No właśnie nie generował żadnych zniekształceń obniżyłem specjalnie basy żeby głośników nie rozsadzić bo jeszcze nie a wygrzane
 

dabal03

New member
Ręki sobie nie dam obciąć czy podczas przesunięcia amplitunera przewody nie wystawały i przez to zabezpieczenie się wlonczylo
 

mors111

Active member
Bez reklam
No właśnie nie generował żadnych zniekształceń obniżyłem specjalnie basy żeby głośników nie rozsadzić bo jeszcze nie a wygrzane

coś mi nie pasuje z tym -8db

skoro głośniki nie charczały to po co obniżałeś bas na -8db , głośniki trzeba wygrzać basem właśnie a nie wysokimi tonami , a obniżając bas i tak doprowadziłeś do zniekształceń wg mnie i końcówki powiedziały papa , miałbyś na 0 , szybciej byś usłyszał zniekształcenia i sam wyciszył sprzęt

kiedyś dawało się bas na + , lub equalizer ustawiało w V by wyostrzyć niskie i wysokie tony , dziś kolumny na tyle dobrze grają , że w większości słuchania wystarczy nam Direct , owszem jak u siebie jak chcę dynamicznie to załączam DynamicEqualizer i dźwięk jest podbity i z dużym basem , ale to tylko czasami lub w kinie jak chcę mieć trzęsienie ziemi w pokoju
 

dabal03

New member
Będę teraz potrzebował pomocy żeby ustawić tak sprzęt żeby jak najgłośniej wycisnąć i żeby nie popsuć.d po słuchana muzyki lepiej na 2 czy na 5 ?
 

dabal03

New member
To rozumiem że jak było dobrze podlonczone i nawet jak słuchałem przy 93 db to sprzęt dawał radę dopiero na drugi dzień jak podlonczone w salonie do tv mogło być zwarcie bo przewody po 1 m na głośnik i podczas przesuwania mogło coś się poruszyć w sumie to może dwie piosenki na 83 db i game over
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Dokładnie, u mnie tak właśnie było. Te same, lub bardzo podobne błędy.
Tyle, że się naprawił sam.
Jeżeli bierzesz pod uwagę możliwość zwarcia i coś faktycznie mogło się styknąć, to masz odpowiedż.
Samo w sobie przesterowanie nie powinno wykończyć końcówek, a jedynie je odciąć.
Zwarcie? Cóż, zaiskrzyło i coś się sfajczyło. Trudno zgadywać.
 
Ostatnia edycja:

dabal03

New member
Mam nadzieję że chociaż naprawią.:( Czy jak podloncze 5 głośników i bym słuchał też tak głośno to czy nie Spale głośnika centralnego i tylnych?
 

mors111

Active member
Bez reklam
Czy coś się zjaralo to raczej nie żadnego smrodu nie było jedynie amplituner gorący i tyle

teraz po przeczytaniu kilku tematów :
-faktycznie mogłeś zrobić zwarcie
-skoro amplituner był gorący musiałeś długo słuchać muzyki , a mimo wszystko nie wróży to dobrze

nie skręcaj basu poniżej 0 , nie kręć za mocno amplitunera , w 2.0 będzie większa moc na frontach w 5.0 jest szansa że słabsze głośniki mogą ulec uszkodzeniu ale zawsze możesz wyciszyć centrala i tyły ...
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Przy takiej skali zawsze istnieje ryzyko uszkodzenia głośnika, bądź ampli/wzmacniacza, to są wartości graniczne.
Generalnie ampli powinien odciąć, ochłonąć i dalej funkcjonować.
Możemy gdybać.
 

Noisy

Member
Przy zawarciu kabli głośnikowych nic się nie powinno stać. Powinien zadziałać bezpiecznik, na wyświetlaczu powinien pojawić się komunikat i po ponownym uruchomieniu powinno działać nadal. Ja na swoim 656 tak zrobiłem, nie przykręciłem przewodu jak należy i skubaniec zwarł się z drugim. Zadziałało zabezpieczenie, uruchomiłem ampli od nowa i dalej działa jak należy. W moim starym ampli Sony ta sama sytuacja, nie raz zrobiłem zwarcie na przewodach glośnikowych, zadziałało zabezpieczenie i śmiga mi już jakieś 18 lat :D
Zawsze mi wpajano, kolumny dopasowane do wzmaka i nie przekraczać 80/90% mocy ;)
 
Ostatnia edycja:

mors111

Active member
Bez reklam
Przy takiej skali zawsze istnieje ryzyko uszkodzenia głośnika, bądź ampli/wzmacniacza, to są wartości graniczne.
Generalnie ampli powinien odciąć, ochłonąć i dalej funkcjonować.
Możemy gdybać.

mój 609 też wiele imprez już przeżył , mam w nim ustawione ograniczenie na max 80 , temperatury osiągał tuż koło wiatraka prawie 56'C i nic mu nie jest , ale wolę mieć kontrolę nad potencjometrem głośności

stary Panasonic SA-HE75 zawsze był zimny podczas głośnych imprez , ale tam wzmacniacz klasy H+ i chyba wydajniejszy wentylator :D
 

dabal03

New member
Dodać mogę że jak grałem 93 db to trwało 30min a po ponownym podlonczeiu i przeniesieniu do salonu to ja wiem z 1 godzin na tv i może dwie piosenki góra 5min do 83 db a i zmniejszona ograniczenie że 100db na max 90 db cały czas sprawdzałem jak membrany się zachowują a nie zwróciłem uwagi na amplituner że taki gorący
 
Do góry