Denon AVR-x4300h problem z HDMI out i NC+ 4k

papi79

New member
witam serdecznie,

Jestem nowo upieczonym posiadaczem tego ampli i nie mogę okiełznać dwóch wyjść HDMI.

Do jednego(monitor1 z arc) mam podłączony TV 4k a do drugiego (monitor2) projektor full HD - Optoma hd131x.

Jako źródła sygnału mam podpiętą NC+ 4k oraz odtwarzacz mutimedialny ausua, 1080p. Na telewizorze wszystko wyświetla się prawidłowo, natomiast nie mogę zmusić amplitunera aby przesłał prawidłowy obraz z NC+ po HDMI out 2 na projektor.. Obraz z odtwarzacza multimedialnego idzie za to bez problemu..

Oczywiście wcześniej zmniejszam na dekoderze NC + rozdzielczość do 1080p, oraz wyjście HDMI w amplitunerze też na 1080p(optoma nie przyjmie sygnału 4k) niestety projektor nie chce wyświetlić prawidłowego obrazu - cały czas wyświetla "no signal" a co jakieś 20-30s wyświetla z NC+ pojedynczą klatkę obrazu..
Gdy podłączę NC+ bezpośrednio do projektora, obraz wyświetla prawidłowo - nie jest to więc wina ani projektora, ani NC+, ani też kabla. Ewidentnie amplituner powoduje problem..

Proszę Was o pomoc i wskazówki

pozdrawiam
 

Bipo

Active member
Bez reklam
Zamieniles hdmi 1 z hdmi 2 aut w ampli? Przepnij kable i zobacz czy poskutkuje. A jak nie to odłącz HDMI NA TV i zobacz czy puści jeden sygnał na projektor.
 

papi79

New member
Nie sprawdzałem tego jeszcze - skupiłem się wyłączenie na ustawieniach. Dzięki za sugestie. Co prawda ARC na projektor zupełnie mnie nie robi ale może będzie to jakaś wskazówka. Sprawdzę w ciągu godziny i dam znać.
 

papi79

New member
No więc podłączenie Optomy do wyjścia nr 1 spowodowało to, że projektor wyświetlił takowy komunikat: Zawartość nie może zostać wyświetlona gdyż twój TV nie obsługuje HDCP 2.2.
Komunikat na 99% pochodzi z Ampli ponieważ NC+ ma inny komunikat o HDCP

Jest to oczywiście prawda, ze Optoma nie ma HDCP 2.2 ale dlaczego:
- wyświetla prawidłowy obraz z Ampli gdy źródłem jest Asus? (1080p i nie ma HDCP 2.2)
- wyświetla prawidłowy obraz gdy połączy się ją bezpośrednio do NC+..

Dlaczego Ampli przepuszcza prawidłowo sygnał nie hdcp 2.2 (z Asusa) a dokleja niejako wymóg hdcp 2.2 przepuszczając obraz z NC + (ze zmniejszoną do full hd rozdzielczością) podczas gdy sam dekoder podłączony bezpośrednio do projektora, już tego nie wymaga?
 

Mem_phis

New member
Jest 2.30 nad ranem, prawie rok po pytaniu i specjalnie się zarejestrowalem żeby oszczedzic komuś 3h, które spędziłem na przeczytaniu kilku forów, kilkunastu wątków i paru manuali:)

Już mogę się doktoryzowac z tego tematu. Mój przypadek dotyczy Ultrabox+ 4k NC+, Marantz sr5012, Samsung f8000 FHD.
Czemu nka nie dziala przez ampli a działa bezposrednio z TV ?
Gdyż, ampli piknie się chwali że każdy z 8 portów hdmi to 4k/hdcp 2.2 - dlatego, pomimo ustawienia na nce rozdzielczości FHD, ampli i tak wymusza podanie sygnału hdcp 2.2 i taki podaje do TV, który go nie obsluguje i mamy zonk.

Rozwiązania
1. Kombinacja z wyjściem optycznym, arc w tv
2. Jeżeli wasz ampli ma tylko część portów 2.2 to wpiecie nki do portu 1.4 - w ustawieniach raczej nie będzie tej funkcji, żeby zmienic hdcp
3. Zakup konwertera hdcp z 2.2 na 1.4. Zakładam że kabel iHDMI nie pomoże a koszt prawie ten sam, około 250zl
4. To co ja zrobiłem, ale to raczej tylko w nowszych marantzach i denonach. Okazuje się ze w nowych AVRach Marantz/Denon jest ukryte menu do testów HDMI. Nigdzie nie znalazłem jak tam wejść w moim modelu ale wiedziałem ze w innych trzeba wcisnąć 2 przyciski na obudowie, więc po 30 min szukania na mecie jakie, zaczalem wciskac po kolei wszystkie kombinacje, na 3 od końca gdy już straciłem nadzieję zadziałało.
Wystarczylo zaznaczyć limit w sekcji hdcp i obraz pojawił się na TV :)

Adekwatnie można testowac podobne problemy z TV 4k i brakiem obrazu.

Widziałem tego typu problemy na kilku forach, jakby ktoś to czytał to proszę kopiowac i wklejac to dalej. Mam nadzieję że się przyda :)
 
Ostatnia edycja:
Witam, właśnie podpiąłem dekoder nc+ 4k i tez mi wyświetla napis ze zawartość nie może zostać wyświetlona . Ampli to marantz 7012 a tv to plazma panasonica, czy ktoś sobie już z tym poradził ?
 

Mem_phis

New member
tutaj masz opis tego menu
- jak sie okazuje nie moge wklejac linkow to znajdz w necie takiego pdfa:


marantz_hdmi_diagnostics_and_troubleshooting_eng_im_v00



na moim zadzialala jakas kombinacja 3 ostatnich (po prawej) przyciskow na obudowie
oczywiscie naciskamy tylko 2 z nich


mozesz tak jak ja przetestowac po kolei wszystkie kombinacje - na pocieszenie Twoj Marantz na pewno ma to menu.
Ja robilem tak, wciskalem przycisk numer 1 od lewej i caly czas go trzymalem, wciskalem po kolei 2,3 itp, kazdy przytrzymujac 3s
daj znac czy sie udalo
 
dzięki Mem_phis za dobre chęci ale ten link który mi podesłałeś już widziałem i odnosi się on tylko do dwóch modeli amplitunerów marantza z niższej półki.
Dzisiaj przerobiłem wszystkie kombinację klawiszy (a przynajmniej tak mi się wydaję) i nic nie wskoczyło:-x
 
Wszystko już działa:),a wystarczyło tylko napisać do marantza uk i dostałem całą instrukcję.
Swoją drogą panowie w Hornie powinni się chyba podszkolić skoro nawet nie wiedzieli o czym mówię
 

gilu12

New member
@Mem_phis Dzięki za informacje! Od ponad 2 miesięcy mój dekoder 4K ncplus był połączony bezpośrednio do TV bo miałem problem z HDCP. Akurat w moim przypadku ampliuner to DENON AVR-X2400H, ale idąc twoim tropem znalazłem w sieci plik denon_hdmi_diagnostics_and_troubleshooting_eng_im_v00.pdf
W przypadku denonów, menu serwisowe HDMI jest dostępne dla modeli :
AVR-S730H
AVR-S930H
AVR-X1400H
AVR-X2400H

W moim przypadku wystarczyło ustawić limit do HDCP 1.4 i wszytko pięknie działa. Sam problem został wykryty przez funkcję auto-diagnostyki w menu serwisowym.
Pozdrawiam!
 

matt12345

New member
Miałem ten problem z tym że mam 2 urządzenia: TV 4k i projektor 1080p bez hdcp 2.2. Bardzo mi zależało żeby sygnał dopasowywał się automatycznie. Przetestowałem konwertery HDCP jednak nie działały przy połączeniu DEKODER-AVR a tylko AVR-PROJEKTOR a przy takim ustawieniu konwerter daje cały czas sygnał jakby projektor był włączony i na TV sygnał był ścięty do 1080p.

Wpadłem wtedy na pomysł żeby kupić splitter i na Denonie w menu testowym (PRESET CH- oraz ZONE 2 SOURCE na 3 sek) ograniczyć jedno z wyjść do HDCP 1.8 i będę sobie wybierał jaki ma być sygnał poprzez wybór źródła.
Zamówiłem więc splitter gdzie są 3 opcje mixed/auto/copy i okazało się że ni muszę tak kombinować bo działa on bardzo dobrze jako konwerter hdcp przy połączeniu DEKODER-AVR oraz przy podłączeniu AVR-PROJEKTOR w trybie mixed przy podłączeniu do hdmi 2 gdzie zamienia on 4k do 1080p.
Super rozwiązanie po kilku miesiącach kombinowania :D

Splitter zamówiłem tutaj:
https://allegro.pl/oferta/splitter-hdmi-2-0-1x2-rozdzielacz-ultrahd-hdcp-2-2-9968239177
Jakby nie był dostępny widziałem na ali z takimi samymi trybami działania.

SPLITTER-HDMI-2-0-1x2-ROZDZIELACZ-ULTRAHD-HDCP-2-2-Marka-PAWONIK
 
Ostatnia edycja:

Twonk2

New member
Może to pomoże. Miałem ten sam problem z Denon x2700H podłączony do TV Sony (HDMI1) oraz projektora Epson (HDMI2). Zmieniałem kable, kupowałem splittery, ekstraktory kable po kilkaset złotych i takie tam.

Pomogła jedna zmiana. W ustawieniach wyjścia w amplitunerze muszę mieć ustawione aktualnie używane wyjście HDMI. Czyli u mnie dla Projektora mam Monitor 2 a dla TV Monitor 1. Jeśli ustawię na Auto (dualne) to co jakiś czas obraz zanika albo nie pojawia się wcale.

Problemem jest różne HDCP w TV i projektorze oraz to, że TV de facto nigdy nie wyłącza całkowicie wejścia HDMI.

Wchodzenie w menu ustawień wyjścia jest upierdliwe ale można sobie z tym poradzić ustawiając odpowiednie skróty przy klawiszach quick select.
 

lukasz9401

New member
Może to pomoże. Miałem ten sam problem z Denon x2700H podłączony do TV Sony (HDMI1) oraz projektora Epson (HDMI2). Zmieniałem kable, kupowałem splittery, ekstraktory kable po kilkaset złotych i takie tam.

Pomogła jedna zmiana. W ustawieniach wyjścia w amplitunerze muszę mieć ustawione aktualnie używane wyjście HDMI. Czyli u mnie dla Projektora mam Monitor 2 a dla TV Monitor 1. Jeśli ustawię na Auto (dualne) to co jakiś czas obraz zanika albo nie pojawia się wcale.

Problemem jest różne HDCP w TV i projektorze oraz to, że TV de facto nigdy nie wyłącza całkowicie wejścia HDMI.

Wchodzenie w menu ustawień wyjścia jest upierdliwe ale można sobie z tym poradzić ustawiając odpowiednie skróty przy klawiszach quick select.

Hej podpinam się - tez mam ten sam problem, denon x2400h, sony xe9005 i epson tw9400
z tym że wedle specyfikacji wszystkie urządzenia mają HDCP 2.2
w trybie dual przy włączonym tv i projektorze obraz jest na obu urządzeniach, ale gdy jedno urządzenie wyłączę to od razu znika obraz na drugim urządzeniu.
Tak jak przedmówca napisał- pomaga tylko wybór hdmi 1 lub 2 dla projektora lub tv -nie obu jednocześnie..

ktoś tak jeszcze ma? rozwiązał problem?

kabel hdmi do projektora to ATZEBE Światłowodowy kabel HDMI-15m, obsługa kabla HDMI 2.0 UHD 4K @ 60Hz HDR/High Speed ​​18Gbps/4:4:4/3D/ARC/HEC/CEC/HDCP 2.2

nie ma na nim problemu z obrazem działa 4k60hz hdr.

dostałem się do menu serwisowego w moim denonie i czasem pojawia się błąd v2-06 error cable gdzieś wyczytałem że ma to związek z HDCP, próbowałem ustawień w menu serwisowym dla HDCP z limitem i bez niestety nie pomogło
 
Ostatnia edycja:

lukasz9401

New member
Każdy amplituner zachowuje się tak na optyku ? być może kiedyś będę zmieniał amplituner i pytanie czy da się to obejść ? lub czy ampituner innej marki też ma ten problem ?
 

matt12345

New member
Miałem ten problem z tym że mam 2 urządzenia: TV 4k i projektor 1080p bez hdcp 2.2. Bardzo mi zależało żeby sygnał dopasowywał się automatycznie. Przetestowałem konwertery HDCP jednak nie działały przy połączeniu DEKODER-AVR a tylko AVR-PROJEKTOR a przy takim ustawieniu konwerter daje cały czas sygnał jakby projektor był włączony i na TV sygnał był ścięty do 1080p.

Wpadłem wtedy na pomysł żeby kupić splitter i na Denonie w menu testowym (PRESET CH- oraz ZONE 2 SOURCE na 3 sek) ograniczyć jedno z wyjść do HDCP 1.8 i będę sobie wybierał jaki ma być sygnał poprzez wybór źródła.
Zamówiłem więc splitter gdzie są 3 opcje mixed/auto/copy i okazało się że ni muszę tak kombinować bo działa on bardzo dobrze jako konwerter hdcp przy połączeniu DEKODER-AVR oraz przy podłączeniu AVR-PROJEKTOR w trybie mixed przy podłączeniu do hdmi 2 gdzie zamienia on 4k do 1080p.
Super rozwiązanie po kilku miesiącach kombinowania :D

Splitter zamówiłem tutaj:
https://allegro.pl/oferta/splitter-hdmi-2-0-1x2-rozdzielacz-ultrahd-hdcp-2-2-9968239177
Jakby nie był dostępny widziałem na ali z takimi samymi trybami działania.

SPLITTER-HDMI-2-0-1x2-ROZDZIELACZ-ULTRAHD-HDCP-2-2-Marka-PAWONIK

Link do Ali:
https://pl.aliexpress.com/item/1005...e-33&pdp_ext_f={"sku_id":"12000024500720531"}

Hb50f21419a1a437eaa048541b5362eaaQ.jpg
 
Do góry