Denon 4300h czy Onkyo rz820?

papi79

New member
Witam serdecznie,

Proszę o porady w powyższej kwestii. Obecnie użytkuję Denona 1912 którego wymieniam na prawdopodobnie jeden z wymienionych.

Założenia są takie:
- oba nowe kosztuję mnie tyle samo co do złotówki
- mam bardzo mało czasu na decyzję
- nie mam możliwości odsłuchu
- nie zmienię zestawu kolumn na inny
- pokój ok 50m2
- 99% to dźwięk wielokanałowy (różnice w stereo nie są dla mnie istotne)

Szczególnie interesują mnie cechy takie jak brzmienie w kd oraz sprawne i bezproblemowe przełączanie źródeł(NC+ 4k, odtwarzacz bluray, Xbox One X) i wyjść (Tv 4k bez HDR + projektor Optoma full HD).

Amplituner będzie napędzał zestaw Klipsch 7.1 (2 x F2, 2xS2, 2x S1 oraz C2) który docelowo ma być rozbudowany o 2 głośniki efektowe Dolby Atmos. Między innymi tutaj rodzi się pytanie, czy docelowe 5.1.2 zaprezentowane z tym zestawem przez Onkyo będzie słyszalnie bardziej imponujące od 7.1.2 zagrane z Denonem lub odwrotnie... Kilka razy w gąszczach internetu trafiałem na pojęcie "braku prądu" do napędzenia tylu kanałów. Nie dotyczyło to konkretnie tych dwóch ale różnych ampli. Wiem, że Klipsche są skuteczne ale nie mogę sobie pozwolić na popełnienie błędu przy dostępie do tylu informacji, których część mogła mi zwyczajnie umknąć.

będę wdzięczny za wszelkie uwagi,
pozdrawiam
 

donsalieri

Active member
Bez reklam
Ze względu na większe możliwości ( 9.2, Auro3d) wybrałbym Denona,
Mimo iż do kina wolałbym Onkyo, a ja z podobnych cenowo wybrałem Yamahę 2070 :)
 

papi79

New member
no właśnie te 9.2 nie daje mi spokoju... vs legendarne połączenie Klipsch + Onkyo + tryb THX... Mam też od nowości Yamahę rx3800 i wiem, jaka to jakość, ale 2070 poniżej 4tyś? :)
 

donsalieri

Active member
Bez reklam
No Yamaha droższa, fakt.
Ale ceny wymienionych przez ciebie też powyżej 5kzl. Chyba że masz jakieś specjalne rabaty.
A wracając do tematu, czy nie miał byś gdzie ich posłuchać?
U siebie najpierw zmieniłem konfigurację z 5.1 na 7.1 i to już był duży skok w odbiorze filmu.A potem zmieniłem ampli na dziewieciokanalowy czyli dołożyłem Atmosowe dwa głośniki na suficie i jest super.
W kinie moim zdaniem to optymalny system. Czyli z tych dwóch jednak Denon :)
 

firestorm7

Well-known member
Bez reklam
Kolego @papi79. Nie chciałbym gasić Twego entuzjazmu, co do Denona X4300H w kontekście Auro-3D, ale w tym przypadku, wymaga on płatnej aktualizacji (ok. 650 zł), niestety. A jeśli chcesz fabryczne Auro, to dopiero od modelu X4400H. A tak przy okazji. Niebawem aktualizacja do DTS Virtual:X. Darmowa.
Zaś co do twojego pomieszczenia (metraż), to moim skromnym zdaniem, zdecydowanie 7.1. Jeśli zaś Atmos, to z czterema głośnikami na suficie. :smile:
 
Ostatnia edycja:

papi79

New member
Dziękuję za uwagi. Cena obu z polskiej dystrybucji to w zasadzie granica 4tys pln i zostanę przy jednym z nich natomiast płatna aktualizacja do Auro to bolesny fakt :(. Do tego za naszą zachodnią granicą zarówno 4300 jak i 4400 kosztują niemalże tyle samo i oba spadły poniżej magicznej bariery 1000 eur.. Pozostaje ryzykowna kwestia gwarancji.
 

papi79

New member
dziękuję bardzo za wszelkie podpowiedzi. Stanęło na Denonie 4300 z pełną 3 letnią gwarancją. Pozdrawiam
 
Do góry