Jaki amplituner do Dali 7 /Dali 1/ Dali vocal/ Dali e12f

mariusztenok

New member
Witam
Szukam porady posiadam Zensor 7 x2 , zensor 1 x2 , zensor vocal, sub dali e12f i posiadam amplituner Onkyo 676e okablowanie QED Silver Anniversary XT . Nie jestem zadowolony z efektu dziek jest typowo basowy jakis taki twardy, ponadto wydaje mi sie ze Zensor 1 dzieki temu ampli ma malo mocy , moze to kwestia ustawien.
Pokoj wielkosci 25m, glownie filmy ogladam , muzyka House
Mozecie doradzic jakis amplituner np cos z Marantz badz Harman Kardon?
 

krzysztofradio

Well-known member
Bez reklam
Harman da jeszcze więcej basu. Właśnie, skoro nie Onkyo to zostaje raczej Marantz. Absolutnie nie łączyłbym tego z Denonem, bo niechciany efekt jeszcze się spotęguje.
Nie należę do ulubieńców Zensorów, ale może pomyśl nad wzmakiem stereo?
 

Ataszek

Active member
Bez reklam
Mam ten sam ampli (inne kolumny ale miałem też w domu Zensor 7 - stereo na odsluchu).
Czy zestaw masz nowy czy już wygrzany ? Na pewno po wygraniu membrana inaczej pracuje przez co dźwięk jest zupełnie inny niż w nowych kolumnach - potrzeba czasu - to jedno - kolejne : gdzie ten bas ci przeszkadza i z czego się wydobywa ? Fronty czy sub ? Film czy muzyka ? Jak muza to na jakich ustawieniach słuchasz ? Robiłeś autokalibracje ?
Jak wspomniałem miałem je w domu (wygrzane) i grały bardzo miło, zrównoważenie powiedziałbym ciepło ale z dobrą scena i wokalami - nic nie dudniło , bas był przyjemny o nienachalny - wszystko słuchane w Pure lub stereo
Narazie to więcej pytań niż odpowiedzi !
 

mariusztenok

New member
Tu nawet nie chodzi oto czy podejdzie czy nie .Chodzi mi głownie oto ze fronty graja ok centralny ok , lecz przy tym ampli tylne czyli Zensor 1 już ledwo graja dosłownie "pierdzą" tak jakby im mocy brakowało. Słucham głównie wszystkie kanały Stereo
 

Ataszek

Active member
Bez reklam
Ja "pierdzą" to coś jest nie tak z głośnikami choć nie sądzę ! Dlaczego muzyki słuchasz w all stereo ? Tego przecież nie da się słuchać w tym trybie ? Według mnie przynajmniej !
Najlepiej Pure lub stereo.
Jak graja za cicho Ci np. w kinie to zrób korektę i dodaj im kilka dB - do muzyki naprawdę nie są potrzebne.
 

mariusztenok

New member
No raczej coś z głośnikami odłączyłem frontowe i centralny. W miejsce frontowych podłączyłem te male i nadal ledwo co graja. Dosłownie trzeba się przysłuchiwać przy 70 dopiero zaczynają sensownie grac.
 

mors111

Active member
Bez reklam
Witam
Szukam porady posiadam Zensor 7 x2 , zensor 1 x2 , zensor vocal, sub dali e12f i posiadam amplituner Onkyo 676e okablowanie QED Silver Anniversary XT . Nie jestem zadowolony z efektu dziek jest typowo basowy jakis taki twardy, ponadto wydaje mi sie ze Zensor 1 dzieki temu ampli ma malo mocy , moze to kwestia ustawien.
Pokoj wielkosci 25m, glownie filmy ogladam , muzyka House
Mozecie doradzic jakis amplituner np cos z Marantz badz Harman Kardon?

coś masz nie tak dopasowane , albo pomieszczenie , albo ustawienia w amplitunerze

u mnie w 609 bas jest mega miękki i nisko schodzący , nie ma mowy by był "twardy" choć czasami bym chciał by taki u mnie był ( mowa o basie zboczeńcy :razz: )

basu mam po załączeniu Dynamic Equalizer kolosalną ilość mimo małych głośników

coś masz nie tam z tymi Zensor 1 , podepnij je jeszcze raz zamiast frontów , fronty ustaw na pełne pasmo ( full band ) , daj mocy ( nie bój się ) , zobacz czy basy drżą ( powinny się sporo wychylać ) a wysokie grają ,jeśli tak z kolumnami jest OK

w ampli zrób autokalibrację , podkręć fronty i tyły na +5-8db , włącz Dynamic Equalizer ( lub inny ulepszacz ) i ciesz się dźwiękiem , ten amplituner ma na prawdę sporo mocy ( zasilacz blisko 600W ) i napędzi spore kolumny

sprawdź też czy masz dobrze podłączone kolumny ( polaryzację + / - )

jeśli to nie pomoże to :
-masz uwalony amplituner
-inne amplitunery niewiele zmienią
 

duzy213

Member
witam , przy okazji się podłączę , mam onkyo 616 i tutaj mam pytanie , czy podbijając w ustawieniach db ,a można do plus 12 to czy głośność mi zwiększy na ,,gałce głośności,,?? , tak łopatologicznie tłumacząc mam w tej chwili ustawione fronty na 0db a ustawiając na maksa do plus 12 to przy przekręceniu gałki na full będzie o te 12db głośniej ??? czy to po drodze gdzieś się zgubi... , tylko nie piszcie żebym sprawdził bo jeszcze nigdy gałkę poza 80 nie przekręciłem ... blok sąsiedzi a i meble w domu wibrują ;-)
 

Wiesiek19

Active member
Bez reklam
witam , przy okazji się podłączę , mam onkyo 616 i tutaj mam pytanie , czy podbijając w ustawieniach db ,a można do plus 12 to czy głośność mi zwiększy na ,,gałce głośności,,?? , tak łopatologicznie tłumacząc mam w tej chwili ustawione fronty na 0db a ustawiając na maksa do plus 12 to przy przekręceniu gałki na full będzie o te 12db głośniej ??? czy to po drodze gdzieś się zgubi... , tylko nie piszcie żebym sprawdził bo jeszcze nigdy gałkę poza 80 nie przekręciłem ... blok sąsiedzi a i meble w domu wibrują ;-)

Przy każdym położeniu gałki głośności będzie plus tyle ile ustawisz. Nic się nie zgubi.
 

duzy213

Member
chłopaki jeszcze jedno pytanko , jak ustawić ,,dynamic volume,, ? mam ustawione na light w nocy przy cichym słuchaniu fajnie miękko gra tylko co chwila ścisza lub podgłaśnia , można to jakoś ustawić na ,,sztywno,,??
 

Baltazar Gąbka

New member
Bez reklam
House i to głośno to nie takie kolumny...Paradigm, Canton, Klipsch, JBL.
Mówiłeś o stereo na wszystkich? Chociaż tyły trzeba było kupić Zensor 3.
 

mariusztenok

New member
Dziękuję za pomoc wymieniłem dziś głośniki tylnie i wszystko ładnie gra.
W sklepie tez podłączyli , taki sam efekt jak u Mnie od reki dali nowe.
 

mors111

Active member
Bez reklam
Nie mam pojęcia nie dochodziłem , miałem je 2 miesiące.
Po tym czasie zaczely grać ciszej.

przywaliłeś w all chanel stereo za mocno i "maluchy" ( choć na małe nie wyglądają ) zdechły , uważaj z podkręceniem mocy tego Onkyo ( wbrew pozorom w 5.0 jeśli wyniki ma podobne do 609 może być nawet 5x95W https://www.soundandvision.com/cont...receiver-ht-labs-measures#M5toFubchPSdFB0M.97 )

Zensor 1 to nie są zbyt mocne głośniki o dość niskiej skuteczności 86,5db , więc trzeba ja kręcić by głośno zagrały , z kolei zalecana moc wzmacniacza to 25-100W , też mało no i poszły z ....

podkręciłeś za mocno to się upaliła zwrotnica lub same głośniki , jak już piali Zensor nie są do głośnego słuchania

dostałeś nowe Zensor 1 , ustaw w amplitunerze od razu odcięcie na 80hz ( broń cię panie full band ) na surrandach
 

mors111

Active member
Bez reklam
Nie moc upaliła a przesterowanie raczej : )

jest w tym trochę racji , sam sprawdzałem u siebie amplituner jaką pobiera moc , kiedy z sieci podchodziło już po ponad 500W ( tak chwilowo nawet 520W ) to faktycznie zaczęły się już pojawiać minimalne zniekształcenia , ale ja tez mam kolumny nie za mocne więc i one nie wytrzymywały już takiego wysterowania , jednak mocnym amplitunerem też upalisz słabe kolumienki , z dużymi będzie większy problem
 
Ostatnia edycja:
Do góry